Dom i ogród

Stwórz własne kino na świeżym powietrzu w ogrodzie

Plenerowe kino-ogród-zrób-to-sam-dzieci-fajny-kino-wieczór

Przyjemne temperatury latem i długie wieczory zachęcają do odpoczynku w Gären i ogólnie w przestrzeni publicznej. Kina plenerowe organizowane są w niektórych miastach i miasteczkach i są świetnym pomysłem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu zamiast siedzenia przed ekranem w domu. A Kino na świeżym powietrzu można je stosunkowo łatwo złożyć we własnym ogrodzie i służyć jako atrakcja na przyjęciu w ogrodzie.

Kino plenerowe w ogrodzie, na które z pewnością nie będą czekać dzieci

Kino plenerowe -ogród-zrób to sam-kino-wieczorne-krzesła składane-dzieci

Posiadanie własnego kina plenerowego z pewnością będzie prawdziwą atrakcją zarówno dla młodych, jak i starszych. Wystarczy mieć ogród lub wystarczająco duży taras, mieć Beemera (możesz też wynająć opcjonalnie) i oczywiście podłączenie do prądu. Wszystko inne to kwestia kreatywności i kunsztu.

Kino plenerowe w ogrodzie na imprezy plenerowe

Plenerowe kino-ogród-zrób to sam-piworzy-płótno-statyw-na zewnątrz

Ale jeśli nie masz dostępnego Beemera, ujawnimy prowizoryczną wersję projektora kinowego, wykonaną z pudełka po butach i smartfona. To powiększa obraz wyświetlacza dziesięciokrotnie i to za niewielką sumę. Potrzebujesz pudełka po butach i jubilerskiej lupy, a za nią telefon komórkowy.

Stwórz własne kino na świeżym powietrzu w ogrodzie – instrukcje

Kino plenerowe - ogród-zrób to sam-instrukcje-ekran-płótno- majsterkowicz

Masz już własną markę Beemer, ale co z ekranem kinowym? Istnieje kilka wariantów Batsel w Internecie, oferujemy przegląd niektórych. Najbardziej stabilnym i naprawdę zrównoważonym rozwiązaniem jest samodzielne zbudowanie noszy i naciągnięcie na nim białego papieru lub tkaniny.

Kino plenerowe w ogrodzie – przeciąganie ekranu kinowego między drzewami

kino-plenerowe-ogród-zrób-to-sam-instrukcje-lina-stalowa-lina

Rama noszy może być różnie mocowana w zależności od dostępnej przestrzeni i warunków i przekształcana w stabilny ekran kinowy. Zrównoważoną opcją jest zastosowanie zestawów napinających liny do zasłon, rozciągnięcie ich między dwoma stabilnymi punktami i zawieszenie na nich ekranu kinowego.

Kino plenerowe w ogrodzie – użyj zestawów napinających linę do zasłon i haczyków

kino-plenerowe-ogrodowe-zrób-to-sam-instrukcje-hanegen-haczyki

Dodatkowe haczyki zapewniają stabilną postawę w dolnym obszarze, dzięki czemu ekran kinowy chybocze się w prądzie powietrza i tym samym psuje obraz. Działałoby to bardzo prosto, gdybyś miał w ogrodzie dwa drzewa z wystarczającą ilością miejsca między nimi. W związku z tym zastanów się, jak duży powinien być ekran kinowy.

Kino plenerowe w ogrodzie – stwórz własny ekran kinowy

plener-kino-ogród-zrób-to-sam-instrukcje-ramka-ekran-majstruje

Stabilny i trwały ekran kinowy, z którego można korzystać wielokrotnie, można samodzielnie wykonać z ram noszy. Zastanów się z góry, ile miejsca w ogrodzie będziesz mógł przeznaczyć na kino domowe w plenerze i odpowiednio, jak duży powinien być ekran kinowy. Następnie zdobądź drewniane listwy, z których możesz zbudować rozsądną ramę. Samo złożenie prostokąta z desek nie wystarczy, ponieważ pęcznieje i nie byłby wystarczająco stabilny. Do stabilizacji konstrukcji potrzebne są łaty poprzeczne, a odpowiedni kąt prosty jest niezbędny.

Kino plenerowe w ogrodzie – rozciągnij ekran kinowy na noszach

plener-kino-ogród-zrób-to-sam-instrukcje-ekran-ramka-papier

Na noszach można naciągnąć dowolny papier lub tkaninę. Niezależnie od tego, który z dwóch wariantów wybierzesz, materiał powinien być biały, nieprześwitujący ani przezroczysty. Ze względu na dużą powierzchnię nieprzezroczysta tkanina może również wydawać się lekko przezroczysta, więc rozciągnij kolejną warstwę ciemnego papieru lub tektury z tyłu.

Kino plenerowe w ogrodzie – własnoręcznie zrobiony ekran kinowy wiszący między drzewami

plener-kino-ogród-zrób-to-sam-instrukcje-ekran-drewniana-rama-druciarz-powiesz

Dla dobrej jakości obrazu ważne jest również, aby naciągnięty materiał, papier lub tkanina, składał się z jednego kawałka. Być może powinieneś również wcześniej dowiedzieć się o różnych rozmiarach materiałów papierowych i tekstyliów. Tył może składać się z kilku części, ale uważaj na płynne połączenie między elementami.

Stwórz własny ekran kinowy do kina na świeżym powietrzu w ogrodzie

kino-plenerowe-ogrodowe-zrób-to-sam-instrukcje-ekran-rama-podwórko

Tak wygląda domowy ekran kinowy wykonany z blejtramów, zawieszony między dwoma drzewami w ogrodzie. U góry rama wisi na zespołach napinających liny, au dołu przymocowana jest do drzew za pomocą haków w obu rogach. W ramę wkomponowane są również haczyki – cztery do zawieszenia na rogach i na górze.

Kino plenerowe na podwórku – prowizoryczny ekran kinowy z białych prześcieradeł

kino-plenerowe-zrób-to-sam-instrukcje-podwórko-lakier-łóżko

Inną możliwą alternatywą dla domowych ekranów kinowych jest zrobienie jednego z białych prześcieradeł. Aby projekt rękodzielniczy odniósł sukces, bardzo ważne są warunki w ogrodzie. Jak wiadomo, arkusze są lekko przezroczyste, dlatego wymagane jest solidne tło, takie jak nieprzezroczyste ogrodzenie, mur lub inne. Następnie trzeba pociągnąć dwie długie liny i rozciągnąć między nimi prześcieradła.

Kino plenerowe w ogrodzie z ekranem statywowym

plener-kino-ogród-zrób-to-sam-płótno-prześcieradło-białe

Alternatywnie w handlu istnieje rozsądny sprzęt do projektorów, a tym samym także ekranów statywowych. Można je umieścić na dowolnej stabilnej i stosunkowo płaskiej powierzchni, są przenośne i szczególnie elastyczne. Przy złej pogodzie możesz szybko odstawić sprzęt do garażu i pozwolić, by film dalej tam leciał.

Kino plenerowe w ogrodzie pod drewnianą pergolą

plener-kino-ogród-zrób-to-sam-drewniana pergola-płótno-zadaszenie-ogrodu

W związku ze zmianą pogody ekran kinowy jest również bardzo praktyczny do umieszczenia pod zadaszeniem tarasu lub pergolą. Ponadto są to solidne konstrukcje ogrodowe, które dobrze zniosą sprzęt kina plenerowego.

Prawdziwe kino na świeżym powietrzu w ogrodzie

plener-kino-ogród-zrób-to-sam-nowoczesna-ściana-trawnik

Często w ogrodzie są miejsca, które nie są właściwie wykorzystywane. Na przykład nieco skromna przestrzeń za garażem lub za domem, który jest zamknięty z trzech stron, idealnie nadaje się na prywatne kino na świeżym powietrzu. Tylna ściana garażu lub domu jest stabilnym tłem dla ekranu kinowego i umożliwia doskonały montaż, a także bezpieczne podłączenie do zasilania.

Wygodne siedziska i leżaki do kina plenerowego w ogrodzie 

plener-kino-ogród-zrób sobie-siedzisko-skladane-krzesla-drewniane-poduszki

W kinie na świeżym powietrzu we własnym ogrodzie, opcje siedzenia mogą być zaprojektowane według własnego uznania i znacznie wygodniejsze niż w miejscach publicznych. Poduszki i koce podłogowe mogą być znacznie wygodniejsze niż składane lub składane meble ogrodowe.

Dekoracje, poduszki i koce na plenerowy wieczór kinowy

plener-kino-ogrodowe-zrób-siedzisko-poduszki-koc

Małe drewniane pudełeczka świetnie sprawdzają się jako stoliki do zamówień, na których można postawić chłodzące napoje, popcorny i być może podgrzewacze, aby zapewnić relaksującą atmosferę. Zadbaj o wygodę swoją i swoich gości i bądź kreatywny w projektowaniu miejsc dla publiczności.

Pomysły na kino plenerowe w ogrodzie

plener-kino-ogród-zrób sobie-siedzisko-wieczór-filmowy

W zależności od dostępnej przestrzeni i warunków istnieją różne możliwości zaprojektowania kina plenerowego na prywatnym terenie zewnętrznym. Przyjemne, subtelne oświetlenie może być pomocne, jeśli ktoś musi wstać z miejsca, aby napić się drinka lub coś innego.

Kino plenerowe w ogrodzie na wieczór filmowy dla dzieci i dorosłych

plenerowe-kino-ogrodowe-zrób-to-sam-fajne-kino-wieczorne-składane krzesła

Niewątpliwie prywatne kino pod gołym niebem zachwyca młodszych i starszych, bo na ogromnym ekranie kinowym możesz obejrzeć swój ulubiony film.

Kino plenerowe w ogrodzie na przyjęcie dla dzieci 

plenerowe-kino-ogrodowe-zrób-to-sam-impreza-dla-dzieci-urodziny-foteliki-karton

Kino na świeżym powietrzu może być wspaniale zaprojektowane na przyjęcia urodzinowe dla dzieci lub przyjęcia dla najmłodszych na świeżym powietrzu. Zapewnij kreatywny, zabawny projekt z tematyczną dekoracją i oczywiście ekscytującym filmem dla dzieci. Bardzo pomysłowe jest zaprojektowanie lub udekorowanie fotelików dziecięcych w niezwykły sposób. Na przykładowym zdjęciu wózki wykonane z tektury są majsterkowane dla małych widzów.

* Znajdziesz pełną instrukcję „Kino na świeżym powietrzu z domowym ekranem kinowym” tutaj