Dom i ogród

Stwórz śródziemnomorski projekt ogrodu dzięki tym wskazówkom

projekt ogrodu-śródziemnomorski-dach-taras-niebieski-krzeslo-kwiaty-donice-donice

Kto nie marzy o romantycznym ogrodzie w stylu śródziemnomorskim? Ale ten sen wydaje się wręcz niemożliwy w naszych warunkach klimatycznych, prawda? Rób tak jak Grecy i używaj wielu doniczek i donic, aby stworzyć swój projekt. Bo tam domy w mniejszych wsiach nie miały ogrodów. Po prostu nie było na to miejsca. Tak więc ludzie nie mieli innego wyboru, jak tylko udekorować dom na zewnątrz roślinami w doniczkach. To także idealny wariant dla klimatu, który znasz. Wszystko, czego potrzebujesz, to wystarczająco dużo miejsca w domu, aby w zimie schować wszystkie rośliny, aby nie zamarzły na śmierć. Pokażemy Ci kilka świetnych opcji dla jednego Projekt śródziemnomorskiego ogrodu, co jest łatwe do wdrożenia.

Śródziemnomorski projekt ogrodu z tłem w neutralnych kolorach

projekt ogrodu śródziemnomorskiego neutralne kolory-ściany-kamień-biały-aloes

To, co jest typowe dla śródziemnomorskiego projektowania ogrodów Greków, to neutralne kolory ścian, ścian i podłóg. Jako materiał szczególnie nadaje się do tego kamień. W ten sposób kolorowe kwiaty i wanny stają się same w sobie.

Drzewa oliwne do śródziemnomorskiego projektu ogrodu

projekt-ogrodu-mediterranean-pomysł-drzewo-oliwkowe-egzotyczny-styl-inspiracja-kwiat

Czym byłaby Grecja bez typowych drzew oliwnych. Można je również wspaniale uprawiać w donicach i uwielbiają silne letnie słońce. Ponieważ nie jest to zbyt bezpieczne z owocami, możesz również wybrać typ nieowocnikujący, jak w powyższym przykładzie. Drzewko oliwne gwarantuje śródziemnomorską atmosferę. W projekcie śródziemnomorskiego ogrodu nie powinno zabraknąć drzewa oliwnego.

Ustaw akcenty kolorystyczne w ogrodzie

projektowanie-ogrodów-śródziemnomorskie-łóżko-naturalne-sukulenty-zioła-cyprys

Czy jest lepszy sposób na ustawienie akcentów kolorystycznych w ogrodzie niż kolorowe, a najlepiej różowe kwiaty? W miejscu o stałej ekspozycji na światło słoneczne najlepiej wybrać gatunki odporne na suszę. Szczególnie odpowiednie są kwitnące sukulenty. Do śródziemnomorskiego projektu ogrodu można wybrać pelargonie, maki i kwitnące zioła, takie jak lawenda lub tymianek. Te pasują do siebie, na przykład z cyprysem jako tłem.

Rodzime rośliny

projekt ogrodu-śródziemnomorski-aloes-rośliny-sukulenty-gliniane-doniczki

Nie musi być egzotyczny, jeśli chodzi o dobór roślin do śródziemnomorskiego projektu ogrodu. Istnieje również wiele wspaniałych rodzimych roślin i kwiatów do wyboru, nie martwiąc się o wpływ Twojego klimatu na rośliny. Czy nadal cenisz greckie rośliny? Przyprawy takie jak rozmaryn, tymianek, szałwia, szczypiorek i pietruszka rosną tam obficie i dziko.

Rośliny doniczkowe dla śródziemnomorskiej atmosfery

ogród-projektowanie-mediterranean-geranium-schody-dekoracja-pomysł-łóżka

Wspomnieliśmy już, że z roślinami doniczkowymi można wiele osiągnąć. Jednak przy projektowaniu śródziemnomorskiego ogrodu ważna jest również sama doniczka. Gliniane garnki są oczywiście naprawdę pięknie śródziemnomorskie. Przynoszą też istotną zaletę, która procentuje zwłaszcza w miejscach nasłonecznionych.

Wybierz odpowiednie doniczki do aranżacji ogrodu

projektowanie ogrodów-śródziemnomorskie-skrzynki na kwiaty-gliniana-deco-taras-materiały naturalne

Materiał wchłania wilgoć podczas podlewania i przechowuje ją przez dłuższy czas, dzięki czemu Twoje rośliny są dodatkowo chronione przed wysychaniem i możesz zapomnieć o podlewaniu. Donice do śródziemnomorskiego projektu ogrodowego mogą mieć ładne wzory lub akcenty kolorystyczne.

Śródziemnomorski projekt ogrodu z drzewami cytrusowymi

projekt ogrodu-śródziemnomorski-drzewo-cytrusowe-rośliny-zagon-ściana-kamień-egzotyczny

Każdy, kto kocha owoce cytrusowe, z pewnością marzy o drzewach cytrusowych w ogrodzie, które doskonale nadają się również do śródziemnomorskiego projektu ogrodu. Potrzebny jest jednak klimat śródziemnomorski, aby mogły dobrze rosnąć i ostatecznie przynosić owoce. W przeciwnym razie donice znów ci pomogą. Niezależnie od tego, czy wybierzesz pomarańcze, cytryny, mandarynki czy limonki, zalecamy posadzenie co najmniej dwóch sztuk każdego rodzaju. Ale zimą znów należysz do domu, bo zimowy chłód nigdzie cię nie zabiera.

Symetria dla stylu śródziemnomorskiego

projekt ogrodu śródziemnomorskiego projekt ściany-na zewnątrz-symetria-garnek-glina

Symetria została wynaleziona przez starożytnych Greków. Nie trzeba dodawać, że jest to również pożądane przy projektowaniu śródziemnomorskich ogrodów. Można to osiągnąć między innymi dzięki indywidualnym klombom, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyglądały jak lustrzane odbicia. Ułóż również doniczki w linii prostej.

Bugenwilla śródziemnomorska

projekt ogrodu-mediterranean-bugenwilla-różowy-kwiat-atrakcyjne-wspinaczki-wskazówki

Typową rośliną śródziemnomorską jest ładna bugenwilla. Ponieważ jest to roślina pnąca, możesz jej użyć do dekoracji ścian lub pergoli. Jest łatwy w pielęgnacji i w razie potrzeby można go przyciąć i ukształtować. To idealny wybór, jeśli chodzi o nasadzenia do śródziemnomorskiego projektu ogrodu.

Twórz cienie

projekt ogrodu śródziemnomorskiego taras-niebieski-drewno-meble-pergola-roślina wspinaczkowa

Ponieważ latem w Grecji jest bardzo ciepło, nic dziwnego, że tamtejsze tarasy zapewniają cień. Dzięki cieniowi i ciągłemu chłodnemu wiatrowi ludzie mogą spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu nawet w gorące letnie miesiące. Rośliny, a dokładniej jaśmin lub bluszcz, a także wino, są najczęściej używane do projektowania śródziemnomorskich ogrodów z zacienionymi obszarami. Wspomniana powyżej bugenwilla również doskonale nadaje się do tego celu. Najlepiej jest używać drewna do budowy kratek i innych możliwości wspinaczkowych dla roślin. Materiał ten nadaje się również na inne rodzaje pokryć dachowych, w tym markizy.

Rośliny pnące

projekt ogrodu-śródziemnomorski-cień-łuk-wspinaczka-roślina-romantyczna-atmosfera

Tak więc, jak widać, możesz szybko i łatwo samodzielnie wykonać projekt śródziemnomorskiego ogrodu, bez konieczności dokonywania większych zmian. Zależy to tylko od odpowiednich materiałów i roślin. Zacznij projektować swój wymarzony ogród tej wiosny!