Dom i ogród

Stwórz nowy ogród – zaprojektuj przestrzeń zewnętrzną zgodnie z porą roku

stwórz nowy ogród letni mostek wiele kwiatów

Nie jest tajemnicą, że ładny, pachnący ogród wymaga wiele wysiłku, troski i uwagi. Każda pora roku wymaga innej pielęgnacji w ogrodzie niż pozostałe. Dowiedz się tutaj, jakie są potrzeby roślin i jak z nich korzystać Stwórz nowy ogród powinien się różnić w zależności od miesiąca.

Nowy ogród w lipcu i sierpniu

stwórz nowy ogród wspaniale w wielu kolorach kwiatów

W lipcu ze względu na upały w ogrodzie wymagana jest szczególna opieka. Rośliny często trzeba podlewać i nawozić, a glebę spulchniać. W tym czasie ziemia powinna być zawsze wilgotna. Nie zapomnij również podlać liści roślin. Ważna jest również lokalizacja roślin. Unikaj umieszczania ich w szybkich miejscach lub pod klimatyzacją, bo zachorują. Regularnie obracaj doniczki, aby słońce padało na wszystkie boki rośliny. W ten sposób roślina może rosnąć równomiernie.

Stwórz nowy ogród w sierpniu – w sierpniu jest dużo prac konserwacyjnych w ogrodzie, ponieważ jest to atrakcja dla kwiatów w ogrodzie i na balkonie. W tym miesiącu kwitną różyczki portulaki, pelargonie, dzwonki, zamia, lilie, mieczyki i róże uprawne. Jest to również czas, kiedy rośliny potrzebują najwięcej wody, aby wytrzymać upał. Jeśli nie przesadziłeś jeszcze niektórych roślin, sierpień jest twoją ostatnią szansą. Należy wtedy tego unikać, gdyż rośliny nie zdążą przyzwyczaić się do nowej doniczki, czyli nowego środowiska, i nie będą w stanie wzmocnić i rozwinąć systemu korzeniowego. Możesz także posadzić tęczówkę w doniczce. Powinien stać w chłodnym miejscu i otrzymać odpowiednią opiekę. Wtedy zachwyci Cię pięknymi kwiatami zimą.

Nowy ogród we wrześniu i październiku

środowisko naturalne świeże ostoi pielęgnacja sezonowo różnie

Ponieważ we wrześniu temperatury spadają, wskazane jest umieszczenie niektórych roślin w pomieszczeniach. Dotyczy to wszystkich roślin, którym grozi zamarznięcie na śmierć oraz tych, które nie lubią zimna: kaktusów, oleandrów, wszystkich gatunków palm i traw. Umieść je w chłodnym i jasnym miejscu i ogranicz podlewanie, aby rośliny nie zachorowały. Jeśli chcesz, aby wiosenne kwiaty kwitły zimą, nadszedł czas, aby posadzić w doniczce cebulki hicyntu, tulipanów i krokusów. Przykryj je również cienką, przezroczystą folią.

Stwórz nowy ogród – Październik to środek jesieni. W tym czasie wymagania roślin, a tym samym pielęgnacja ogrodu, są mniejsze. Musisz teraz włożyć do środka pelargonie, drzewa gumowe i goździki. Zanim to zrobisz, usuń chore części i sprawdź, czy nie są zarażone szkodnikami. Mogłyby one również zostać przeniesione do innych zakładów. Umieść je w cieplejszym pomieszczeniu i upewnij się, że jest wystarczająca wilgotność. Jesienią kwitną chryzantemy, szałwia, krwawnik pospolity i późne słoneczniki.

Nowy ogród w listopadzie i grudniu

projektowanie ogrodu teren zewnętrzny zima odpowiednia pielęgnacja potrzeba śniegu

W listopadzie będzie Stwórz nowy ogród związane z pielęgnacją roślin domowych. Należy znaleźć odpowiednie miejsce do hibernacji roślin. Umieść kamelie, azalie, kaktusy i inne rośliny o grubych liściach w jasnym miejscu. Wiosenne kwiaty, które posadziłeś w doniczkach we wrześniu, teraz przenieś w cieplejsze miejsce. Nie usuwaj jednak folii. Zakwitną już za miesiąc.

W grudniu rośliny wcale nie potrzebują twojej uwagi. Powinieneś po prostu regularnie czyścić je z kurzu domowego. Aby to zrobić, możesz umieścić je pod prysznicem i zmyć ciepłą wodą. Nadszedł czas, aby zdjąć folię ochronną z tulipanów i hiacyntów. Aby uszczęśliwić zimny grudniowy chłód, możesz zaopatrzyć się w ładną poinsecję, która pasuje do miesiąca.

ogród boczny stół ławka krzesło romantyczne bujne nasadzenia

ogrodowe pomysły na lato projektowanie dziedzińca właściwa pielęgnacja

Stwórz nowy ogród odpowiednio zadbaj o lato

pielęgnacja ogrodu ważne rośliny kwiaty sezon miesiąc

stworzyć nowy ogród tradycyjnie uprawiać rośliny jesienne

stwórz nowy ogród jesienne rośliny metalowe ozdoby