Dom i ogród

Stwórz mały ogród z dużą ilością zieleni i pachnących kwiatów

małe ogrodowe rośliny pnące kolorowe kwiaty fontanna pomysł art

Kompaktowy teren zewnętrzny można również zaprojektować na małej powierzchni, na przykład na balkonie lub na podwórku miasta. Ważne jest, aby użyć odpowiedniej mieszanki roślin, mebli ogrodowych i swojej kreatywności!

Stwórz mały ogródek na przestronnym balkonie

mały ogród japoński klon czerwone liście sadzarka do siedzenia

Niezależnie od tego, czy w mieszkaniu miejskim masz mały boczny dziedziniec, czy niewielki taras, ograniczona przestrzeń nie powinna oznaczać, że nie musisz się tam obejść bez bujnych roślin lub fajnych akcesoriów ogrodowych! Nie, wręcz przeciwnie! Dzisiaj próbujemy przez nasze 20 kreatywnych przykładów zdjęć, aby uzyskać piękną, mały ogród Aby przekonać Cię, że jest to również możliwe w dużym mieście.

Ciesz się małym ogrodem w miejskim otoczeniu

mały ogród taras na dachu nowoczesna część wypoczynkowa kamienie żółte kwiaty

Stworzenie wspaniałej przestrzeni na zewnątrz okazuje się być przyjemnym, ale niezbyt łatwym zadaniem. Dlatego konieczne jest, aby zacząć od starannego planowania. A może potrzebujesz tej iskry inspiracji, aby zacząć projektować swój mini ogródek na zewnątrz? Tutaj z nami masz teraz możliwość czerpania inspiracji i nowych pomysłów! Najpierw zastanów się, co najbardziej pobudza Twoją wyobraźnię, a potem zabierz się do pracy! Teraz zaplanuj to mały ogród Swoich marzeń w środku wielkiego miasta!

Droga do małego ogrodu – 20 wariantów aranżacji

1. Pergola w miejskim ogrodzie

mały ogród bujne kwiaty pergola rośliny pnące ławka salon

Skorzystaj również z pergoli w mieście. Można tam pozwolić rosnąć kolorowym pnączom i cieszyć się przyjemnym cieniem latem. Przytulna ławka zapewnia również komfort i pełen relaks.

2. Ogród klombów

mały ogród bujne nasadzenia drewniana podłoga miejska

Twórz małe łóżka i stwórz dużo zieleni na swoim tarasie na dachu. Drewniana podłoga sprawia, że ​​taras wygląda jeszcze bardziej naturalnie. Najlepiej wybrać drewniane płytki, które będą się wciskać w siebie.

3. Nowoczesny z lustrem

Poziome-drewniane panele-ekran prywatności-mini-ogród-w-dużego-miasta-lustro-ściana

Poziome drewniane panele mogą chronić Twój mini ogród przed wścibskimi spojrzeniami i oddzielić obszar. Stanowią nie tylko idealną osłonę prywatności, odcienie drewna wprowadzają ciepły, nowoczesny wygląd do ogrodowej części wypoczynkowej. Duże lustro zawieszone na ścianie poprawia światło i sprawia wrażenie, że ogród rozciąga się znacznie dalej. Dzięki tej wizualnej iluzji nigdy nie zostaniesz w niej uwięziony mały ogród czuć.

2. Miejska dżungla

nowoczesny-mały-ogród-otoczenie-miejskie-egzotyczne-rośliny-bambusa

Wysokie, szerokie donice z bambusowymi roślinami są umieszczone na tylnej ścianie i przekształciły to niegdyś nudne miejskie podwórko w bujną oazę. Nasza wskazówka: umieść rośliny o atrakcyjnym ulistnieniu za miejscem do siedzenia, tak jak ma to miejsce tutaj, a będziesz siedział jak w dżungli.

4. Stwórz przytulny ogródek

przytulny-mały-ogród-taras-wyposażony-miejsce do grillowania-miejsce do siedzenia

Ten wąski taras mógł z łatwością pozostać zapomnianą przestrzenią wciśniętą między dwa wysokie budynki. Ale jak widać, dodali kilka wspaniałych roślin pnących i całkowicie zmienili ich wygląd. Jest tu stół piknikowy i wiszą nad nim bajkowe światła, więc teraz jest to przytulne miejsce na chwilę ze znajomymi.

5. Mini miejsce na wakacje

mały-ogród-egzotyczny-rośliny-drewniany-taras-taras-podłoga-markizy

Ten mały taras wygląda jak część prawdziwych targów kwiatowych. Projektant ogrodu stworzył wspólny pokój z kilkoma małymi, połączonymi miejscami do siedzenia. Zintegrowane ławki wchodzą w krótkie schody, które prowadzą na wyższą platformę jadalną. Klomby ukryte między miejscami do siedzenia i za nimi sprawiają, że kompaktowy ogród wydaje się zaskakująco przestronny.

6. Balkon miejski

nowy-jork-balkon-z-widokiem-rośliny-fotel-żelazna-rama

Każdy metr kwadratowy został wykorzystany w szczytnej sprawie na tym nowojorskim balkonie, ze zintegrowanymi donicami i ciasno owiniętymi ławkami. Skromna kolorystyka zwietrzałego drewna i dużo zieleni sprawiają, że przestrzeń wygląda prosto i elegancko.

7. Trochę zieleni

minimalistyczny-ogród-mały-taras-w kształcie-utworzony-ochrona-prywatności-biały

Chcesz wygodnie leżeć na zielonym trawniku z dobrą książką w ręku? Byłoby to możliwe, nawet jeśli masz tylko niewielką przestrzeń na podwórku, którą nazywasz swoim własnym. Zainspiruj się tą innowacyjną przestrzenią zewnętrzną i stwórz swój mini taras w przytulnej przestrzeni na zewnątrz, z miejscem na stolik kawowy i miękką zieloną trawę!

8. Eklektyczna strefa relaksu

Eklektyczna-strefa-relaksu-mały-ogród-miasto-pomysłów-dekoracje-rośliny

Wiele osób lubi to: chcą siedzieć w cieniu pod wysokim drzewem i spędzać tam spokojne popołudnia. Na ścianach wiszą lustra i panele, na gałęziach zawieszone są klatki dla ptaków i lampiony, a te detale tworzą tu kapryśny, kreatywny nastrój.

9. Mała kuchnia na podwórku

bujny-ogród-na-podwórku-kominek-grill-zabudowany-ochrona-prywatności

Chcesz szybko przygotować coś na zewnątrz? Jako zapalony kucharz możesz postawić tam mały piec do pizzy, trzymając obok niego garnki i patelnie. Kiedy jesteś na zewnątrz, koniecznie musisz wyhodować świeże zioła, które zawsze musisz mieć pod ręką podczas gotowania. Piękne kwiaty i kwitnące zioła uzupełniają wygląd ogrodu i wypełniają tę przestrzeń na zewnątrz wspaniałym zapachem.

10. Osobista kawiarnia na podwórku

Mały-projekt-ogrodowy-jako-kawiarnia-na-podwórku-pnie-jako-stołki

Pokryta żwirem podłoga, rustykalne siedziska blokowe i prosty stolik kawowy zmieniają to miejsce w urocze miejsce, w którym można napić się porannej kawy lub wieczorem wypić piwo. Nawet jeśli nie możesz tu niczego zasadzić, możesz użyć kilku dużych donic, aby dodać trochę potrzebnej zieleni do tego pleneru.

11. Wąski ogródek na podwórku

ogródek-ogrodowy-przydomowy-drewniany-ogrodzenie-prywatnosci-fajny-fajny-zieleń-rośliny

Długi, wąski dziedziniec na Brooklynie w Nowym Jorku po renowacji otrzymał nową puszkę przytulności. U podnóża schodów umieszczono doniczkę z roślinami, która zapewnia bujną zieleń na Ipe Deck. Powierzchnia biegnie dalej do jadalni na świeżym powietrzu, ale tutaj wszystko jest osadzone w zieleni.

12. Zostań na zewnątrz w cieniu

mały-ogród-dziedziniec-wakacje-rzeczy-salon-meble

Zaprojektowanie przytulnego ogrodu na wewnętrznym dziedzińcu – czy to nie jest Twoje marzenie? Tutaj widzimy to już zrealizowane. Rezultatem jest przytulne i zachęcające miejsce do rozmów, czytania lub drzemki w cieniu dużego drzewa. Wszystko tutaj jest dopełnione dużą ilością zieleni i wygląda tak świeżo. Niska ściana służy również jako oparcie dla zintegrowanej ławki i łączy wewnętrzny dziedziniec z domem.

13. Brukowany ogród na dziedzińcu

kostka brukowa-podwórko-ogród-śródziemnomorski-atmosfera-mały-ogród

Nawet w większych posiadłościach zdarzają się mniejsze miejsca, które wymagają szczególnej uwagi. Nasz przykład tutaj: piękny dom z pięknym brukowanym ogrodem w Atherton w Kalifornii. Z dala od rozległych trawników ścieżka biegnie między żywopłotami i prowadzi do zacisznej ławki ogrodowej pod pachnącymi różami pnącymi.

14. Cichy zakątek

Żwirowo-żwirowe-ścieżki-w-ogrodzie-tworzą-ochronę-prywatności-żywopłoty-rośliny-paproć

Nie jest to typowy pokój pasażowy, to raczej zapraszający boczny dziedziniec, na którym można zwolnić tempo i zaczerpnąć głębszego oddechu. Ten cichy zakątek jest bogaty w zielone paprocie i inne rośliny cieniste, które wytyczają żwirową ścieżkę. Nisko rosnące rośliny wypełniają tę małą oazę na świeżym powietrzu różnymi kolorami, od zielonego do szarego, a następnie z powrotem do zielonego mchu.

15. Boczny dziedziniec z małą częścią wypoczynkową

Boczny-dziedziniec-z-małym-siedziskiem-narożnik-tradycyjny-projekt-odskocznie-z-betonu

Być może twoje małe podwórko obok twojego domu jest jedyną przestrzenią na zewnątrz, jaką masz. Pomimo ograniczonej przestrzeni możesz stworzyć własną przestrzeń na zewnątrz, dodając przytulną część wypoczynkową. Drzewo od strony ulicy służy jako osłona prywatności i zapewnia dużo prywatności na bocznym dziedzińcu. Poza tym piękny widok jest po prostu wyjątkowy!

16. Małe schronienie na dachu

nowoczesny-design-taras-dachowy-z-małym-ogródkiem-na zewnątrz-różowe-poduszki

Taras na dachu może stać się Twoim ulubionym miejscem. przekonaj się sam! Pomiędzy zintegrowanymi donicami i ławkami, pnączami i bogatą dekoracją elewacji, czujesz się bardziej jak w podniebnym barze eleganckiego hotelu na dachu i zapominasz, że to tylko mały ogród na dachu w środku miasta. Jeśli też chcesz mieć takie romantyczne miejsce, działaj szybko! Przynieś duże donice na swój taras na dachu, wystarczająco duże, aby wyhodować tam piękne, wiecznie zielone rośliny! Zdobądź pasujące meble i voila! Masz kluczowe rozwiązanie, aby przekształcić opuszczony taras na dachu w zieloną oazę na świeżym powietrzu!

Małomiasteczkowe-meble-ogrodowe-do-relaksu-roślinne-oazy-pomysłów

mały-ogród-tworzy-miasto-otoczenie-rośliny-doniczki-gatunki-drzewa