Dom i ogród

Stół z roślinami do ogrodu – 10 świetnych pomysłów na samodzielne wykonanie

stół do sadzenia na hak ogrodowy pomysł miejsce do przechowywania konewka na drewno

Kochasz rośliny? Wtedy potrzebujesz wystarczająco dużo miejsca, aby dobrze się tobą zaopiekować. Wystarczająca przestrzeń jest warunkiem koniecznym do dosadzania i przesadzania, do nawożenia i cięcia. Dlaczego sam tego nie zbudujesz Stół do sadzenia do ogrodu! Może to znacznie ułatwić pielęgnację roślin.

Stół do sadzenia do ogrodu – 10 świetnych pomysłów na samodzielne wykonanie

stół do sadzenia na dach ogrodu pomysł stołek narzędzie do doniczek

Praktyczny Stół do sadzenia do ogrodu można zaprojektować na różne sposoby, zgodnie z Twoimi potrzebami. Na przykład niekoniecznie musi być w jednym miejscu. Dzięki kółkom lub uchwytom można go przesuwać i zmieniać w razie potrzeby. Sam określasz rozmiar według tego, jakie rzeczy chcesz w nim schować. Niektóre stoły z roślinami mają tackę ociekową lub znajdują się w pobliżu kranu, dzięki czemu można szybko i łatwo uzyskać dostęp do wody. Z czasem sam zdecyduj, jakie gatunki zaspokoją potrzeby Twoich roślin i jaką masz dostępną przestrzeń na tarasie lub balkonie.

1. Praktyczny stół do roślin ze starej szafy

stół do sadzenia szafka ogrodowa niebiesko-szara vintage pomysł półki kwiaty

Stara szafka lub komoda idealnie nadają się jako praktyczny stolik do roślin, ponieważ mają zarówno powierzchnię roboczą, jak i dużo miejsca do przechowywania. Może masz zbędny w garażu lub wpadasz do flomarketu. W mniejszych szufladach można przechowywać doniczki, spodki i rękawiczki ogrodnicze, a w większych – ziemię doniczkową. Możesz przymocować haczyki po bokach i przymocować różne narzędzia ogrodowe, takie jak małe łopaty lub ręczne grabie. Części szklane, takie jak lustra, należy usunąć, ponieważ zimą mogą pęknąć.

2. Improwizowany stół do sadzenia

stół do sadzenia do ogrodu proste tablice pomysłowe półki szufladowe

Jeśli masz szopę do przechowywania narzędzi ogrodowych i kosiarki, możesz również użyć jej jako stołu do sadzenia. Wystarczy przymocować drewnianą deskę do ściany za pomocą przegubowych ramion. W ten sposób otrzymujesz praktyczny „stół do sadzenia w niepełnym wymiarze godzin”. Deskę można złożyć, gdy nie jest używana, dzięki czemu nie zajmuje niepotrzebnie miejsca. Do ziemi doniczkowej lub narzędzi możesz użyć plastikowych pojemników, które można układać jeden na drugim, lub małych pojemników na śmieci z pokrywkami.

3. Mobilny, praktyczny stół do sadzenia do ogrodu

Stół do sadzenia na kratę ogrodową pomysł na kratkę kwiaty z wanny z ziemią z tworzywa sztucznego

Czasami chcesz umieścić wszystkie doniczki i ziemię doniczkową tam, gdzie ich potrzebujesz. Możesz do tego użyć dużych plastikowych pudełek z uchwytami. Z ich pomocą przenieś je do swojego ogródka warzywnego lub kwietnika. Włóż ziemię doniczkową i nawóz do jednego plastikowego pudełka, a doniczki do drugiego.

4. Domowy stół do sadzenia do ogrodu

Pielęgnacja ogrodu Porady ogrodnika kapelusz nawozić kwiaty

Wiele osób lubi budować własny stół do sadzenia z nowych lub ponownie użytych materiałów drewnianych. Jeśli sam ją zbudujesz, możesz wybrać dokładnie taki rozmiar i szerokość, który odpowiada Twoim potrzebom. Pomaluj stół na kolor pasujący do mebli ogrodowych lub wybierz bardziej kolorowy wzór, aby urozmaicić swój ogród.

5. Kup stół do sadzenia

Stół do sadzenia do drewnianej doniczki ogrodowej

Praktyczny Stół do sadzenia do ogrodu ze wszystkimi potrzebnymi dodatkami można oczywiście również kupić gotowe. Masz wiele wariantów do wyboru. Są ruchome wykonane z tworzywa sztucznego oraz wytrzymałe wykonane z drewna, które posłużą na lata.

Składany stół do sadzenia do ogrodu

Stół do sadzenia do ogrodu piękne kwiaty pachnące kolorem

Improwizuj stół do sadzenia

Stół do sadzenia do pielęgnacji ogrodu w dużym ogrodzie

Nieskomplikowany stół do sadzenia 

Użyj ponownie stołu do sadzenia w szafce ogrodowej

Stół do roślin wykonany z drewna i metalu

Na półkach ogrodowych można znaleźć wiele pomysłów na akcesoria do roślin

Duży stół do sadzenia do ogrodu

Stół do roślin do ogrodu, duża stara szafka

Wesoły stół roślinny w kolorze żółtym i z oknem

Stół do roślin idealnie do ogrodu z żółtym akcentem kolorystycznym

Stół do sadzenia z miejscem na drewno opałowe

Sam zbuduj stół do sadzenia do ogrodu, użyj ponownie starego drewna

Kup stół do sadzenia

Sadzenie drewna stół materiał kreatywne pomysły porady ogrodnik

Stół do sadzenia ogrodowego na kółkach

drewno mobilne praktycznie optymalne zastosowanie nowe meble ogrodowe