Dom i ogród

Schody kwiatowe wykonane z drewna lub metalu jako piękna dekoracja domu i ogrodu

Schody kwiatowe wykonane z drewna drewniane beczki-roślina

Kolorowy kwitnący ogród to bez wątpienia marzenie każdego ogrodnika hobbystycznego na wiosnę. Wspaniałe klomby z różnorodnymi kwiatami i bylinami są świetne, ale zazwyczaj wymagają trochę więcej miejsca w ogrodzie. Jeśli jednak dostępna przestrzeń jest ograniczona, nie powinieneś rezygnować z kwiatów i roślin, ale wybierz alternatywę oszczędzającą miejsce. Dzięki schodom kwiatowym wykonanym z drewna lub metalu możesz ustawić piękne doniczki i donice w odpowiedniej scenerii i udekorować ogród, balkon, a nawet mieszkanie na wiosnę i lato.

kwiat-schody-drewno-dekoruj-kwiaty

Kwiatowe schody lub półka to element dekoracyjny do ogrodu, balkonu czy mieszkania, na którym można pięknie zaaranżować różne donice, donice i dekoracje. Schody kwiatowe zajmują szczególnie mało miejsca i dlatego są idealne do małych pomieszczeń i powierzchni. Schody roślinne można znaleźć z drewna, metalu lub plastiku, a nawet samemu je zbudować. W tym artykule znajdziesz wiele świetnych pomysłów na piękną dekorację ze schodów kwiatowych, a także kilka pomocnych wskazówek dotyczących ich prawidłowego użytkowania i pielęgnacji. Przedstawiamy również kilka pomysłów na upcykling na budowę kwiecistych schodów z drewna, które można wykorzystać jako inspirację do własnego projektu ogrodu.

Schody kwiatowe wykonane z drewna jako piękna dekoracja ogrodu

Schody kwiatowe-drewno-ogrodowe-doniczki

Pięknie zaprojektowane schody kwiatowe są bardzo dekoracyjne i mogą być wykorzystane do stworzenia pięknych akcentów w ogrodzie. Nawet jeśli masz większy ogród, możesz rozważyć zastosowanie schodów, aby upiększyć teren zewnętrzny. Drewniane schody kwiatowe wyglądają wyjątkowo naturalnie i idealnie wpasowują się w zieloną przestrzeń. W ten sposób poszczególne rośliny można również umieścić w centrum uwagi i zamienić w cudowną przykuwkę wzroku.

Pomysły na schody kwiatowe ogrodowe na drabinę kwiatową

Schody roślinne są podobne do drabiny lub drabiny, w zależności od ich wysokości. Oferowane są w różnych rozmiarach, dzięki czemu mogą pomieścić różną liczbę roślin. Z reguły na poszczególnych stopniach drabiny montuje się pojemniki na rośliny i skrzynki na kwiaty, na których następnie sadzi się rośliny. Alternatywnie doniczki można po prostu ułożyć na stopniach i przymocować do nich, aby uzyskać większą stabilność.

Kwiat-schody-drewno-zbuduj-sam udekoruj

Schody kwiatowe wykonane z drewna można dowolnie malować i dekorować, aby harmonijnie komponowały się z otoczeniem. Podział na różne poziomy umożliwia kreatywne zaprojektowanie schodów kwiatowych, które można idealnie dostosować do własnych życzeń. Dodatkowo poszczególne poziomy umożliwiają łatwiejszą pielęgnację roślin, które dzięki takiemu projektowi są zawsze w Twoim zasięgu. Dzięki temu możesz łatwo podlewać każdą skrzynkę na kwiaty i dbać o nią w razie potrzeby.

Kwiatowe schody-drewno-drabina-półka na kwiaty

Jednak niekoniecznie powinieneś projektować schody kwiatowe z pudełkami na kwiaty i pojemnikami na rośliny. Półki można wykorzystać wyłącznie do celów dekoracyjnych, ozdabiając poszczególne stopnie wybraną dekoracją. Mogą to być np. wazony z kwiatami ciętymi, piękne ramki na zdjęcia ze zdjęciami rodziny czy przedmioty dekoracyjne. Pozwól swojej kreatywności szaleć!

kwiat-schody-projektowanie-drabina-czajniki-sadzenie

Schody roślinne lub półkę na kwiaty można zaprojektować w całości według własnego gustu i dostosować do każdej pory roku. Wiosną doskonale nadają się do tego wczesne bloomersy, takie jak tulipany i żonkile, a jesienią można je zastąpić pięknymi jesiennymi kwiatami, takimi jak astry czy dalie.

Zrób sobie schody kwiatowe z drewna

Kwiatowe schody drewniane zbuduj-sam-instrukcje budowlane

Jeśli zdecydowałeś się na drewniane schody kwiatowe jako dekorację do ogrodu lub balkonu, możesz je również zbudować samodzielnie. Masz dwie opcje do wyboru: albo sam zbudujesz całe stoisko od samego początku, albo przeprojektujesz starą drabinę ogrodową. Jeśli sam budujesz pełne schody kwiatowe, powinieneś wcześniej pomyśleć o projekcie i zebrać wszystkie niezbędne materiały.

Kwietne-schody-stare-drewno-zbuduj-sam-półka-kwiaty

Drewniane schody kwiatowe niekoniecznie muszą być zbyt duże lub trudne do zbudowania. Z kilku starych drewnianych klocków i kilku drewnianych desek możesz zbudować prostą drabinę i ułożyć ją jak z roślinami. Ważne jest tylko, aby Twój projekt miał różne poziomy i aby donice mogły stać na nich stabilnie.

Zbuduj własne schody kwiatowe z drabiną szufladową

Zamiast samodzielnie budować skrzynki na kwiaty na schody roślinne, możesz poddać recyklingowi stare przedmioty. W tym projekcie upcyklingu kilka starych szuflad zostaje zamienionych w kreatywne skrzynki na kwiaty i używane jako stopnie na kwiecistych schodach. Aby to zrobić, należy najpierw wykonać drenaż w szufladach lub w razie potrzeby przykryć je folią do oczka wodnego. Dopiero wtedy wypełnij ją ziemią i posadź różne kwiaty i rośliny według własnego uznania. Te drewniane schody kwiatowe idealnie nadają się do ogrodu, a także na taras lub patio.

Kwietne-schody-ogrodowe-cynkowe-doniczki-kwiaty

Jeśli nie radzisz sobie bardzo dobrze z drewnem jako materiałem, niekoniecznie powinieneś sam budować całą półkę z kwiatami. Zamiast tego możesz poddać starą drabinę recyklingowi i przekształcić ją w piękne drewniane schody kwiatowe. Drabinę można dowolnie pomalować i ozdobić posadzonymi doniczkami. W przypadku drabin drewnianych, które nie mają płaskich stopni, można zastosować wiszące doniczki z kwiatami.

Kwiat-schody-drewniany-dom-wejście-dekoracja

Taka drewniana drabina jest idealna na zewnętrzną ścianę domu lub wejście do domu. Oprócz doniczek z kolorowymi kwiatami możesz ozdobić drabinkę napisem „witamy” i tym samym ciepło powitać przyjaciół i sąsiadów.

Zaprojektuj schody roślinne jako ogród ziołowy

roślina-schody-drewno-stara-drabina-upcykling

Oprócz kolorowych kwiatów i bujnych roślin, drewniane schody kwiatowe można udekorować świeżymi ziołami w doniczkach. Pietruszka, bazylia, tymianek i rozmaryn są często używane w kuchni i znacznie lepiej smakują, gdy są zbierane z ogrodu. Możesz kupić gotowe rośliny w doniczkach lub samemu je zasiać. Dzięki temu zawsze masz pod ręką zioła i przyprawy, które możesz wykorzystać do przygotowania pysznych dań.

W zależności od ilości doniczek z ziołami, możesz użyć małej lub większej klatki schodowej z roślinami. Zazwyczaj trzypoziomowe stojaki na kwiaty wystarczą, jeśli użyjesz tylko stojaka na zioła. Jeśli z drugiej strony chcesz stworzyć schody z mieszanymi kwiatami, prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej stopni do doniczek.

Roślinne schody-półka-zioła-ogród-zrób to sam

Dzięki roślinnym schodom możesz zaoszczędzić dużo miejsca w ogrodzie lub na balkonie, a jednocześnie stworzyć użyteczny ogród ziołowy. Piękne drewniane schody kwiatowe można wykonać ze starej drabiny ogrodowej lub drabinki dziecięcej i wykorzystać do tego celu. Aby można było położyć na nich kilka ziół i roślin jednocześnie, można zamontować na stopniach dodatkowe drewniane deski i powiększyć przestrzeń dostępną na doniczki. Dzięki kolorowej powłoce schody roślinne można zaprojektować według własnego gustu lub skoordynować z resztą dekoracji ogrodowych.

Możesz również stworzyć ogródek ziołowy na półce z kwiatami w mieszkaniu, jeśli mieszkasz w mieście lub nie masz ogrodu. Schody kwiatowe oszczędzają miejsce i można je łatwo ustawić w rogu mieszkania lub na balkonie.

Schody kwiatowe wykonane z drewna jako romantyczna dekoracja ślubna

kwiat-schody-drewno-vintage-ołtarz-weselny

Dzięki kwiecistym schodom wykonanym z drewna możesz nie tylko upiększyć ogród, ale także samodzielnie wykonać rustykalną dekorację ślubną. Na wesele w plenerze ołtarz można nawet zbudować ze schodów kwiatowych i ozdobić świeżymi kwiatami ciętymi. Ten świetny pomysł idealnie nadaje się na rustykalne wesele, które jest obchodzone w ogrodzie. Tutaj można również przerobić stare drabiny ogrodowe i wykorzystać je na specjalną okazję.

kwiat-schody-ślub-dekoruj-kwiaty-wazony

Jeśli szukasz kreatywnych pomysłów na ślub w plenerze, do dekoracji możesz wykorzystać również mniejsze schody kwiatowe. Można je umieścić na przykład w ogrodzie i ozdobić kwiatami i innymi wybranymi dekoracjami. Szczególnie pięknie prezentują się wazony z kwiatami ciętymi, które pasują do motywu ślubu. Bądź kreatywny przy projektowaniu schodów kwiatowych, aby wyczarować wspaniałą dekorację.

Schody roślinne wykonane z metalu do domu i ogrodu

kwiatowe-schody-metalowe-rośliny-schody-doniczki

Można jednak znaleźć schody kwiatowe i roślinne nie tylko wykonane z drewna, ale także z innych materiałów. Ponieważ na przykład drewniane schody kwiatowe nie są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne, możesz zdecydować się na modele wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Metalowe schody roślinne można pozostawić w ogrodzie przez cały rok, nie martwiąc się o stan materiału. Nie dotyczy to jednak projektów wykonanych z drewna, ponieważ śnieg i mróz mogą uszkodzić materiał.

kwiat-schody-metal-taras-dekoracja

Na zewnątrz idealnie sprawdzą się schody kwiatowe wykonane z metalu lub żelaza, które można wykorzystać do stworzenia pięknych akcentów. Wybór wzorów i rozmiarów jest szeroki i możesz znaleźć odpowiedni model dla swojego obszaru. Jeśli chcesz zaprojektować zadaszony obszar z roślinnymi schodami, drewno i metal są równie odpowiednie i możesz dostosować projekt do wnętrza.

Schody roślinne donice do ogrodu zimowego

Schody kwiatowe wykonane z drewna lub metalu są więc szczególnie popularne nie tylko w ogrodzie czy na balkonie, ale także we wnętrzach. Dzięki niemu możesz umieścić rośliny domowe w centrum uwagi i pięknie udekorować każde pomieszczenie w mieszkaniu. Roślinne schody wykonane ze starej drabiny zajmują niewiele miejsca na podłodze i są idealne nawet do małych jednopokojowych mieszkań.

Roślinne schody-drewno-wnętrze-oszczędność miejsca

Masz dużo roślin domowych, które trzymasz na parapecie lub gdzieś na podłodze? Doniczki można ustawić na roślinnych schodach i ozdobić mieszkanie niewielkim wertykalnym ogródkiem. W zależności od wielkości i projektu schody kwiatowe mogą pomieścić różne rośliny. W ten sposób rośliny doniczkowe można również łatwiej podlewać i pielęgnować. Po prostu upewnij się, że umieściłeś schody kwiatowe w miejscu zalanym światłem, aby twoje rośliny miały wystarczającą ilość światła.