Dom i ogród

Sam zbuduj piaskownicę – wskazówki i 20 świetnych modeli jako pomysły

Zbuduj-sam-piaskownica-ciemne-drewno-świerk-jodła-dach-tekstylia-paski-kolorowe-latarnie

Piaskownica, tak prosta, jak jest, to świetna zabawa dla wszystkich dzieci. Można tam szaleć, budować zamki z piasku i piec placki z piasku. Z tego powodu możesz założyć, że ten pomysł trafi Twoje dziecko w dziesiątkę. Ale to takie proste Sam zbuduj piaskownicę wydaje się również, że niektóre wskazówki są korzystne. I to jest właściwe miejsce dla Ciebie.

Zbuduj własną piaskownicę – lokalizacja

Zbuduj-sam-piaskownica-odcienie-taras-krzesla-do-zabawy-drewno

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby piaskownica nigdy nie znajdowała się w palącym słońcu. Jeśli w swoim nowym ogrodzie nie masz jeszcze naturalnego cienia lub półcienia stworzonego przez drzewa, rozważ samodzielne zbudowanie piaskownicy z baldachimem nad piaskownicą lub postawienie parasola. Zalecane są ruchome parasole, ponieważ można je dopasować do pozycji słońca. W ten sposób zawsze możesz mieć pewność, że piaskownica znajduje się w cieniu, a dziecko nie jest narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Zbuduj samodzielnie piaskownicę w widocznym miejscu

własna budowa-piaskownica-dekoracja-pomysł-girlanda-faehnchen-drewno-design

Jeśli sam budujesz piaskownicę, powinieneś również kierować się wiekiem swoich dzieci. Jeśli nadal są dość małe, ważne jest, aby zawsze mieć dobry widok na miejsce i regularnie sprawdzać, czy wszystko jest w porządku. Dlatego na piaskownicę najlepiej nadają się miejsca tuż przy domu lub na tarasie. Nigdy nie umieszczaj piaskownicy za drzewem lub innym obiektem, który mógłby zasłaniać widok. Dodatkowo, plac zabaw powinien być otwarty ze wszystkich stron, abyś mógł mieć oko na swój mały skarb z każdego zakątka ogrodu.

Materiały do ​​piaskownicy

zbuduj-sam-piaskownice-zintegrowana-jasnoniebieska-tkanina-dachowa

Możesz szczególnie ułatwić sobie samodzielne zbudowanie piaskownicy, jeśli użyjesz gotowego zestawu ze sklepu z narzędziami. Poszczególne części są już przycięte na wymiar i wystarczy je tylko skręcić. Wadą jest to, że prawie nie możesz przywieźć ze sobą własnych pomysłów. Zastanów się więc wcześniej, ile czasu, kosztów i wysiłku chcesz zainwestować. Gotowe piaskownice są zwykle wykonane z drewna lub plastiku i często mają wbudowaną przestrzeń do przechowywania, w której można przechowywać zabawki do piasku. Ponadto zazwyczaj są dostarczane z dołączonym dachem, który chroni dzieci przed słońcem.

Buduj z drewna

zbuduj-sam-piaskownica-drewno-belki-pomysl-ogrod-akcesoria-zrób-zrób-to-sam

Jeśli chcesz zbudować klasyczną piaskownicę z drewna, użyj tylko nieobrobionej piaskownicy. Kiedy pada deszcz, różne chemikalia szybko trafiają do piasku, który z kolei często jest próbowany przez dzieci. W takim przypadku potrzebujesz drewna, które nie jest tak podatne na gnicie. Najlepiej wybrać modrzew, daglezję lub robinię. Kosztują więcej, ale trwają dłużej. Drewno świerkowe lub jodłowe doskonale nadaje się również do budowy własnej piaskownicy.

Zanim sam zbudujesz piaskownicę, musisz określić jej wymiary. Ważną rolę odgrywa wielkość ogrodu i dostępna otwarta przestrzeń. W zasadzie piaskownica nie powinna być za mała, ponieważ dzieci potrzebują odpowiedniej przestrzeni do zabawy. Dlatego piaskownice o wymiarach 1 metr x 1 metr są zwykle za małe. Tak małe miejsce zmieści się tylko na jedno dziecko, a kiedy dziecko przychodzi do nas, często dochodzi do kłótni między maluchami. Odradza się również używanie zbyt dużych piaskownic, ponieważ duża część terenu prawie nigdy nie jest użytkowana. Najlepszy jest średni rozmiar około 2 metry x 2 metry, oczywiście tylko wtedy, gdy pozwala na to dostępna przestrzeń.

Kamień lub beton

piaskownica zbuduj sobie kamień-materiał-pomysł-bruku-ściany-dzieci-gra

Zamiast drewna do ramy można również użyć kostki brukowej. Mają one tę zaletę, że trwają wiecznie i nie są uszkadzane przez wilgoć ani inne czynniki pogodowe. Ponadto ten wariant samodzielnego budowania piaskownicy można również szybko i łatwo wdrożyć. Jednak kamienie powinny być zamurowane dla większej stabilności. W przeciwnym razie mogą zostać przewrócone przez dzieci i zranione. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa należy zasypać piaskownicę kamienną lub betonową piaskiem prawie po brzegi, aby próg nie był zbyt wysoki.

Zakątek w ogrodzie

piaskownica zbuduj sobie brukowiec-pomysł-zrób-zrób-to-zabaw-autami

Aby samemu zbudować piaskownicę, możesz łatwo wybrać niewykorzystany kącik w ogrodzie. Następnie obramowujesz je kostką brukową, na której możesz stworzyć dowolny kształt. Powyżej widać dużą piaskownicę, w której dziecko może się wyszaleć. W ten sposób bezużyteczne miejsce w ogrodzie można przekształcić w wspaniały plac zabaw dla dzieci. Jeśli chcesz, możesz zbudować piaskownicę okrągłą, falistą lub prostokątną. Decyzja należy do Ciebie i zależy w dużej mierze od kształtu Twojego ogrodu.

Bloczki betonowe z kwiatami

Zbuduj-sam-piaskownica-beton-pomysł-kwiat-rośliny

Jeśli beton jest dla Ciebie zbyt szary i nudny, możesz nawet posadzić kwiaty w dołkach. W ten sposób Twoje dziecko może połączyć radość z pracy w ogrodzie, powierzając mu zadanie regularnego podlewania kwiatów. Zasadzenie piaskownicy również przyczynia się do ogólnego projektu ogrodu. Tylko upewnij się, że w betonowych bloczkach umieściłeś nietoksyczne rośliny, bo dziecko będzie się nimi cały czas dotykać i bawić.

Buduj z oponami

Zbuduj-sam-piaskownica-opony-farba-maszyna-rolnicza-różowa

Z dużej opony można bardzo łatwo zaprojektować piaskownicę. Do samodzielnego zbudowania piaskownicy najlepiej wykorzystać oponę do traktora lub oponę z innej dużej maszyny rolniczej. Nadal możesz go pomalować w jasnych kolorach. Nawet twoje dzieci mogą ci w tym pomóc. Po prostu nie ma ograniczeń dla Twojej kreatywności. Czy to z odciskami dłoni, malowanymi kwiatami, czy po prostu kolorowymi plamami farby, opona samochodowa może stać się prawdziwym dziełem sztuki, gdzie gry są świetną zabawą.

Osadź piaskownicę w ziemi, czy nie

zbuduj-sam-piaskownica-podłoga-w-pergoli-dach-pergoli

Jeśli sam zbudujesz piaskownicę, możesz również pozwolić jej zatopić się w ziemi. Ale w tym celu trzeba go wykopać. Wybór wariantu zależy w zasadzie od tego, ile czasu chcesz zainwestować. Jeśli jednak piaskownica znajduje się w ziemi, staje się stabilniejsza. Dodatkowo próg między skrzynką a trawnikiem jest znacznie mniejszy i małe dzieci mogą bez problemu wejść do piaskownicy.

Praktyczny pomysł na piaskownicę

zbuduj-sam-piaskownica-mała-model-klapka-ochrona-przeciwdeszczowa

Istnieje praktyczny pomysł na zbudowanie własnej piaskownicy, w której piaskownicę można zamknąć, gdy nie jest używana. W ten sposób unikniesz dostania się brudu do piasku lub różnych zwierząt robiących w nim swoje interesy. Po otwarciu „wieki” stają się również praktycznymi ławeczkami, na których Twoje dziecko może w międzyczasie usiąść i odpocząć. Taka piaskownica jest dla majsterkowicza znacznie trudniejsza do zbudowania, ponieważ wymaga większych umiejętności i wiedzy w stolarstwie. Jest to nadal praktyczny wariant piaskownicy, a zatem prawdopodobnie opłacalna inwestycja.

Siedzenia w piaskownicy

do samodzielnego zbudowania-piaskownicy-paska-parasol-ochrona-dla-dzieci

Jeśli chcesz samemu zbudować piaskownicę z pokrywką, pamiętaj, że piasek nie będzie wystarczająco wilgotny i wyschnie, co z kolei utrudnia kształtowanie figur. W takim przypadku co jakiś czas trzeba samodzielnie zwilżyć piasek wodą. Inną opcją jest zbudowanie wieczka z drewnianych desek, pozostawiając szczelinę między każdą deską. Ten model piaskownicy również nie ma osłony przeciwsłonecznej, więc powinieneś rozważyć przynajmniej parasol.

Piaskownica z dwiema klapami

do samodzielnej budowy-piaskownica-pokrywka-drewniane deski-zielona-czerwona-poduszki-zabawki-plaza

Jeśli piaskownica posiada dwie klapy, jedna może pozostać zamknięta i służyć jako miejsce do przechowywania. Z kocem dziecko może się położyć na krótki czas, ale tylko pod nadzorem i przy dobrym cieniu! Z niektórymi poduszkami do siedzenia piaskownica staje się wygodniejsza, a siedzenie z dzieckiem podczas zabawy staje się wygodniejsze.

Wskazówki dotyczące budowy piaskownicy – Drenaż

Zbuduj-sam-piaskownica-duża-projekt-weranda-prosta-drewniana-rama

Przede wszystkim piaskownica bez zadaszenia i przykrycia szybko zapełnia się wodą podczas deszczu. Piasek wysycha po pewnym czasie, ale możesz pomóc, upewniając się, że piaskownica jest dobrze osuszona podczas samodzielnej budowy. Drenaż może składać się ze żwiru lub kostki brukowej o szerszych spoinach. Przykrywasz to również włókniną, która jednak musi być przepuszczalna dla wody i przymocowana do drewnianej ramy. Wielką zaletą tego typu drenażu jest to, że włóknina odstrasza również owady.

Zbuduj pudełko na zabawkę

sam zbuduj piaskownicę okładka-rolka-pudełko-przechowywanie-przestrzeń-zabawki

Lubisz praktyczne właściwości? Co sądzisz o tym pomyśle: Jeśli sam budujesz piaskownicę, dodaj małą skrzynię, w której Twoje dziecko może schować wszystkie swoje zabawki po zabawie. Z jednej strony następnym razem Twoje dziecko będzie miało wszystko pod ręką, a z drugiej strony nie trzeba już wszystkiego przynosić do domu podczas sprzątania. Tak też jest z piaskiem w domu.

Schowek i oparcie

Zbuduj własną piaskownicę zadaszenie-zabawka-klatka-oparcie-drewno

Dzięki stabilnemu podparciu klapa pudełka na zabawki może być cudownie wykorzystana jako oparcie ławki tworzonej na ramie. Ochrona przeciwsłoneczna zapewnia dzieciom przyjemny cień podczas odpoczynku. Jeśli chcesz samodzielnie zbudować taką piaskownicę, powinieneś wybrać drewno jako materiał do jej wykonania. Oparcie wykonane z betonu lub kamienia jest znacznie bardziej skomplikowane w budowie i jest znacznie zimniejsze i niewygodne.

Piaskownica na kółkach

zbuduj-sam-piaskownica-model-mobilny-taras

Jeśli masz tylko mały ogród, możesz zaoszczędzić miejsce, samodzielnie wbudowując koła do piaskownicy. W ten sposób zawsze możesz przenieść pudełko. Pożądany jest tutaj również drenaż. Zwłaszcza jeśli piaskownica zawsze będzie na zewnątrz. Jako podłogę najlepiej użyć desek drewnianych ze szczelinami pomiędzy nimi, po czym ponownie przykryć ją włókniną lub folią przepuszczalną dla wody. Potem przychodzi piasek. W tym przypadku może być również konieczne regularne nawilżanie.

Ciekawe kształty do piaskownicy

Zbuduj-sam-piaskownica-sześciokąt-kształt-pokrywka-drewno-deski-pomysł

Zamiast klasycznego kwadratowego lub prostokątnego kształtu możesz również wymyślić coś wyjątkowego. Jeśli chcesz samodzielnie zbudować piaskownicę, wybierz taki sześciokątny kształt. To sprawia, że ​​projekt wygląda o wiele bardziej zabawnie, nie sądzisz? Ten model ma również praktyczny pokrowiec, który jest mobilny i w razie potrzeby chroni piasek.

Plandeka do przykrycia

zbuduj-sam-piaskownica-kształt-sześciokąt-pokrywa-plandeka-zielona-praktyczna

Bez względu na to, jaki kształt ostatecznie zdecydujesz się samodzielnie zbudować piaskownicę, ponownie zalecamy zapewnienie odpowiedniej osłony. Oto zwykła plandeka, która jest idealnym rozwiązaniem, jeśli nie masz czasu na zbudowanie drewnianej pokrywy. Możesz więc zakryć piaskownicę na wakacjach i chronić piasek przed owadami, małymi zwierzętami i brudem. Plandeka idealnie nadaje się do zatopionych w ziemi skrzynek z piaskiem, których nie można przesunąć.

Kształt łodzi

zbuduj-sam-piaskownica-projekt-żagiel-zasłona-markiza

Ta piaskownica jest szczególnie zachęcająca do zabawy. Ma kształt żaglówki, z osłoną przeciwsłoneczną reprezentującą żagle. Naprawdę oryginalne, prawda? Istnieją również dwie kanapy. Twoje dziecko może bawić się w marynarza, a dzięki piachowi jednocześnie ma ochotę być na plaży. Kształt nadaje Twojemu ogrodowi morskiego charakteru, a także służy jako piękna letnia dekoracja na zewnątrz.