Dom i ogród

Sam zbuduj kominek ogrodowy – wskazówki, które mogą być pomocne podczas budowy

Zbuduj własny kominek ogrodowy taras-projekt-meble-zielona-tapicerka

Kominek ogrodowy przyciąga wzrok na tarasie iw ogrodzie. Ponadto ma nie tylko efekt dekoracyjny i sprawia, że ​​przestrzeń zewnętrzna wygląda przytulniej. Można również spędzić miłe rodzinne wieczory w chłodniejsze wieczory przy kominku w ogrodzie i cieszyć się migoczącym ogniem. Nadaje się również do grillowania. Jednak czy chcesz wysokiej jakości? Sam zbuduj kominek ogrodowy, należy pamiętać o kilku rzeczach, o których chcielibyśmy dzisiaj powiedzieć. Stwórz idealny kominek do grilla dzięki naszym wskazówkom i ciesz się czasem w swoim ogrodzie.

Sam zbuduj kominek ogrodowy – co to jest kominek ogrodowy?

zbudować własny kominek ogrodowy

Kominek ogrodowy to solidny element, który w przeciwieństwie do pieca ogrodowego nie jest przenośny i można go przenosić i jest zamurowany. Dzięki temu kominek jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu może z łatwością stać na zewnątrz nawet w zimnych porach roku. Możesz sam zbudować taki kominek ogrodowy, ale gotowe modele są już dostępne.

Zbuduj kominek ogrodowy sam lub kup gotowy?

Zbuduj swój własny kominek ogrodowy o pięknym kształcie półokrągłym śródziemnomorskim gipsowym z kutego żelaza

Jednak gotowy model ma tę wadę, że nie można dostosować kominka. Przede wszystkim tańsze warianty nie są szczególnie atrakcyjne pod względem wyglądu. Domowy kominek ogrodowy oczywiście wydaje się o wiele bardziej atrakcyjny. Możesz samodzielnie wybrać projekt i materiały, aby stworzyć pożądany wygląd i styl.

Sam zbuduj grill ogrodowy – instrukcje do swojego nowego projektu weekendowego

Zbuduj własny piec do pizzy w ogrodzie – instrukcje ze zdjęciami i filmami

Kamienny kominek grillowy – absolutna atrakcja w ogrodzie

Sam zbuduj kominek ogrodowy – pomysły na kominki ogrodowe z miejscem do przechowywania

Zbuduj swój własny kominek ogrodowy cegła-biała-pomysł-marokański-kafelki

Kolejną zaletą kominka ogrodowego w porównaniu z piecem jest to, że można go wyposażyć w dodatkowe półki i przegródki, aby zapewnić miejsce do przechowywania drewna opałowego lub tymczasowego przechowywania naczyń. Jeśli więc chcesz samodzielnie zbudować kominek ogrodowy, powinieneś wziąć pod uwagę takie czynniki i zastanowić się, w jakim stopniu mogą Ci się przydać.

Kominek na taras w zależności od budżetu

Zbuduj swój własny kominek ogrodowy ławka-zbuduj-oświetlenie-pergola

Możesz również samodzielnie zbudować kominek ogrodowy z gotowych zestawów ze sklepu z narzędziami. Wybór wzorów i modeli jest tu znacznie większy, ale rośnie też cena. Więc jeśli masz ograniczony budżet, ale nadal chcesz zaprojektować kominek tarasowy całkowicie zgodnie z własnymi życzeniami, powinieneś sam zabrać się do pracy.

Odliczenie jako zaleta kominka ogrodowego

Zbuduj własny kominek ogrodowy miejsce do siedzenia-kominek-metal-meble ogrodowe

Wielką zaletą kominka ogrodowego jest to, że posiada komin, przez który irytujący dym jest zawsze skierowany w górę. Zapewne znasz problem ze zwykłymi grillami i otwartymi kominkami, gdy wiatr wydmuchuje dym w kierunku gości. Nie może się to zdarzyć, jeśli sam budujesz kominek ogrodowy.

Zbuduj sam kominek grillowy – odpowiedni rozmiar

Kominek-ogrodowy-zbuduj-sam-kamień-drewno-okładzina-wyblakły-duży

Zaplanuj odpowiedni rozmiar dla swojego kominka. Zależy to przede wszystkim od dostępnej przestrzeni w ogrodzie, na tarasie lub innej części wypoczynkowej, którą chciałbyś wyposażyć w kominek. Niemniej jednak nie należy wybierać zbyt małego rozmiaru, jeśli chcesz samodzielnie zbudować kominek ogrodowy. W końcu możesz chcieć używać go do grillowania, aby powierzchnia grilla spełniała Twoje wymagania.

Kominek otwarty z obu stron lub nie?

Kominek-ogrodowy-zbuduj-sam-śródziemnomorska-biała-cegła-inspiracja-kolor

Masz również możliwość zbudowania kominka, który nie ma tylko jednej otwartej strony. Ten wariant jest z pewnością bardzo atrakcyjny, zwłaszcza że ogień można podziwiać z dwóch stron. To fajny pomysł na przegrodę na zewnątrz, jeśli na przykład jadalnia i część wypoczynkowa powinny być optycznie oddzielone. Ale są też pewne wady samodzielnego budowania tego typu kominka.

Zbuduj kominek ogrodowy z tylną ścianą

Zbuduj-swój-w-ogrodowy-kominek-podziemna-stajnia-wskazówki-planistyczne-indywidualne-projekty

Jeśli zamiast tego zabudujesz tylną ścianę, masz gwarancję, że podczas grillowania lub ogrzewania z kominka spadnie mniej żaru, ponieważ kominek jest lepiej osłonięty od wiatru. Nagłe podmuchy wiatru utrudniają również wydmuchiwanie schłodzonego popiołu przez obszar. Komin dwustronny również traci znacznie więcej ciepła. Weź te rzeczy pod uwagę, jeśli chcesz sam zbudować kominek ogrodowy.

Wymagana jest zgoda?

Zbuduj-swój-własny-ogród-kominek-projekt-nowoczesny-miejsce-siedzisko-mały-salon-ogrodowy

Niektóre gminy wymagają pozwolenia na budowę komina. Możesz dowiedzieć się, czy tak jest w Twoim przypadku, kontaktując się z urzędem budowlanym. Jest to ważny krok w planowaniu, zanim sam zbudujesz kominek ogrodowy. Niezastosowanie się do tego może skutkować grzywną, a prawdopodobnie nawet rozbiórką kominka bez pozwolenia.

Właściwa lokalizacja

Zbuduj-swój-własny-kominek-ogrodowy-duży-klasyczny-projekt

Aby kominek tarasowy lub ogrodowy stał się stabilny, należy najpierw znaleźć bezpieczną podstawę. Podłoga nie może być chwiejna i równie niepalna. Dlatego drewniana podłoga jest nieodpowiednia. W razie potrzeby zbuduj nowy fundament, aby zagwarantować solidną podstawę, zanim sam zbudujesz kominek ogrodowy. Weź również pod uwagę obszar wokół kominka. Wreszcie lecą iskry, które mogą zapalić pobliskie palne przedmioty.

Brak denerwujących budynków

Zbuduj kominek ogrodowy-sam-kominek-wstaw-płytki-taras-okładany-kominek

Inne konstrukcje lub nawet duże konstrukcje nie powinny znajdować się nad kominem. Mimo długiej drogi przez komin powietrze jest bardzo gorące. Gałęzie mogą wyschnąć, a twoje drzewo zostanie zniszczone. Budynki zabarwia czarny dym. Jak widać, chcąc samemu zbudować kominek ogrodowy, trzeba zaplanować odpowiednią ilość miejsca.

W którym kierunku??

Kominek-Ogrodowy

Oprócz podpowierzchni należy również wziąć pod uwagę kierunek, gdy samodzielnie budujesz kominek ogrodowy. Jeśli wiatr wieje szczególnie często z określonego kierunku, możesz użyć go jako przewodnika. W końcu nie chcesz, aby dym lub zapach jedzenia przedostawał się do domu przez otwarte okno, a sąsiedzi też nie powinni przejmować się dymem. Ponadto częste wiatry mogą również przeszkadzać w działaniu samego grilla, a iskry i popiół przelatują po okolicy, jeśli kominek ogrodowy jest ustawiony w niekorzystnym miejscu.

Wysokość komina

zbuduj-swój-w-ogrodowy-kominek-kominek-wstaw-sezon-zima-na zewnątrz

Należy dobrać odpowiednią wysokość, aby kominek był nie tylko ładny dla oka, ale także wygodny w użytkowaniu. Zastanów się więc, na jakiej wysokości najlepiej Ci odpowiada otwór kominowy. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz używać kominka do grillowania. Jeśli chcesz samodzielnie zbudować kominek ogrodowy do ogrzewania, możesz również wybrać niższą wysokość.

Sam zbuduj kominek zewnętrzny – materiał

Kominek-ogrodowy-zbuduj-sam-kominek otacza-komfort-taras-projekt-prosty

Beton to nie jedyna rzecz, która nadaje się do budowy kominka ogrodowego lub tarasowego. Jeśli chcesz nadać kominkowi ogrodowemu szczególnie autentyczny wygląd, najlepiej wybrać materiały na ściany, takie jak cegła, klinkier lub prawdziwy kamień. Jeśli sam zbudujesz kamienny kominek ogrodowy, ma on szczególny urok. Następnie buduje się go również specjalną zaprawą, która może wytrzymać ciepło.

Uzyskaj informacje w sklepie ze sprzętem

kominek-ogrodowy-zbuduj-sam-salon-ogrodowy-pomysły-kominek-ogrodowy

Jeśli chcesz samodzielnie zbudować kominek ogrodowy, będziesz potrzebować również prętów nośnych, które służą jako podstawa do prostych powierzchni i najlepiej są wykonane z żelaza. Możesz również dowiedzieć się więcej o doborze materiałów w sklepie z narzędziami. Ogólnie rzecz biorąc, możesz tam uzyskać wiele wskazówek, które mogą być dla Ciebie bardzo pomocne. Jeśli sam budujesz grill, nie zapomnij o dodaniu w ścianach bocznych wgłębień, w które można wsunąć ruszty grillowe.

Dach komina

Kominek-ogrodowy-zbuduj-sam-pomysł-rustykalny-komin-meble-wiklinowe-taras

Odpowiednimi materiałami na dach komina są miedź, stal nierdzewna i beton. To kwestia gustu. Ważne jest, aby rozmiar kominka odpowiadał temu i aby można było go prawidłowo postawić. Oczywiście można też samemu zbudować dach pod kominek ogrodowy i po prostu go zamurować tak jak resztę kominka.

Kominek otwarty lub wkład kominkowy

Zbuduj-swój-własny-kominek-ogrodowy-nowoczesna-półka-drewno-ściana-do zabudowy

Można również zaprojektować kominek ogrodowy otwarty lub w formie ozdobnej z wkładem kominkowym wyposażonym w zamykane szklane drzwiczki. Który wariant jest lepszy, zależy z jednej strony od tego, do czego chcesz używać kominka i od budżetu, który masz. Jeśli kominek można zamknąć, można również rozważyć konstrukcję wielostronną, taką jak tunel lub kominek panoramiczny.

Instrukcje dotyczące budowania tutaj.