Dom i ogród

Sadzenie pomidorów na balkonie – wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji w wannie

uprawa pomidorów na balkonie porady pielęgnacja zbiorów

Pomidory na balkonie może dobrze się rozwijać w głębokiej doniczce, a także w grządce ogrodowej. Można je uprawiać w dużych doniczkach i postawić w odpowiednim miejscu na balkonie lub parapecie. Pomidory są uważane za rośliny łatwe w pielęgnacji, a małe odmiany, takie jak pomidory koktajlowe, są do tego idealne. Aby jednak urodzaj był bogaty, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Pomidory na balkonie – idealna lokalizacja

uprawa pomidorów na czubkach balkonów uprawa trejaży

Rośliny można wystawić na zewnątrz od połowy maja, kiedy minęło już niebezpieczeństwo przymrozków. Kule korzeniowe sadzi się głęboko, pięć centymetrów pod ziemią. Gdy jest jeszcze zimno, garnki należy ustawić jak najbliżej ściany domu. Szczególnie ważne w uprawie Pomidory na balkonie to lokalizacja i odpowiednia opieka. Nie zawsze musi być na południu, ale możesz spodziewać się niewielkich zbiorów na balkonie wychodzącym na północ.

Właściwie pielęgnuj pomidory na balkonie

pomidory rośliny balkonowe porady pielęgnacja lokalizacja dojrzałe

Pomidory uwielbiają słońce (brak bezpośredniego światła słonecznego) i nienawidzą deszczu i nasiąkania wodą. Nie tylko samo wiadro jest szczególnie ważne, ale ma również dobre odprowadzanie wody, aby uniknąć gnicia korzeni. Powinna być również wystarczająco duża i zapewniać miejsce na wzrost korzeni. Odległość między roślinami powinna wynosić 60-80 cm. Smakują lepiej, gdy mają więcej miejsca do wzrostu. Ponieważ pomidory rosną w górę, powinieneś również budować podpory wspinaczkowe z drewna lub drutu.

Uprawiaj pomidory w wannie

pomidory rośliny balkonowe wanny pielęgnacja opon budowa kraty

Wylewać bezpośrednio na glebę bez zamoczenia liści. Korzystaj z gleby bogatej w składniki odżywcze i regularnie nawoż sadzonki. Od czasu do czasu odłamuj pędy boczne, aby Twoje pomidory przyniosły dużo owoców. Nosić z należytą starannością Pomidory na balkonie pierwsze owoce po trzech miesiącach.

 Uprawa pomidorków koktajlowych na balkonie

pomidorki koktajlowe na balkonie porady dotyczące pielęgnacji roślin

powinny być zbierane na czerwono

pomidory rośliny balkonowe porady pielęgnacja uprawa

Spiralne kije jako pomoc przy wspinaczce

pomidory rośliny balkonowe wskazówki pielęgnacja struktura wiadra wsparcie

pomidory rośliny balkonowe wskazówki wiadro lokalizacja pielęgnacja

Podciągnij pomidory do wiadra

pomidory rośliny balkonowe wiadra końcówki krata wsparcie drutu