Dom i ogród

Sadzenie lawendy – wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji w ogrodzie lub w doniczce

lawenda rośliny porady pielęgnacja fioletowy czas kwitnienia lato

Lawenda to atrakcyjnie kwitnący krzew, który wspaniale pachnie i ma właściwości uspokajające i lecznicze. Dobrze znana herbata z kwiatów lawendy działa uspokajająco i pomaga w walce z zaburzeniami snu i nerwowością. który Lawenda roślinna musisz wybrać odpowiednią lokalizację i odpowiednią glebę. Kiedy sadzi się lawendę i jak należy o nią dbać, dowiesz się tutaj.

Sadzenie lawendy – w doniczkach i na dworze?

prawdziwa lawenda, kiedy sadzić wanny garnki kosz dekoracje ogrodowe porady dotyczące pielęgnacji

Najlepszy czas na zasianie nasion to Luty w puli oraz Marzec w ogrodzie. Umieść odłamek ceramiki na dnie wiadra, aby uzyskać dobrą piłę drenażową. Od maja możesz wziąć sadzonki na polu rośliny. Lawenda jest szczególnie często obsadzana różami w ogrodzie, ponieważ ma odstraszać mszyce. Pozostaw wystarczającą przestrzeń między roślinami – około 40-60 cm. Potrzebuje więcej czasu, aby zadomowić się w ziemi, dlatego krzew rozwija się od roku do dwóch lat. Krzew lawendy osiąga wysokość około 50 cm. Okres kwitnienia trwa od lipca do września.

Sadzenie lawendy – pielęgnacja, cięcie i zimowanie

prawdziwy krzew lawendy, kiedy sadzić pielęgnację doniczek ogrodowych

Po posadzeniu wiosną będzie wymagało odpowiedniego podlewania, ale w okresie kwitnienia należy podawać jej mniej wody, aby wyprodukować więcej oleju. Nawozić nawozem uniwersalnym co dwa tygodnie. Lawenda potrzebuje słonecznego stanowiska i suchej, lekko piaszczystej gleby. Powinna być przycinana w marcu przed ściąganiem i jesienią po kwitnieniu. Zimą rośliny lawendy należy przenieść do jasnego, chłodnego pomieszczenia o temperaturze od 5 do 10 stopni. Istnieje ponad 30 gatunków i mieszańców lawendy, ale nie wszystkie nadają się do hibernacji – jedyną mrozoodporną odmianą jest Lavandula angustifolia (prawda lawenda).

Lawenda w doniczce

lawenda porady dotyczące pielęgnacji roślin doniczkowych na zimę

tylko prawdziwa lawenda jest odporna

rośliny lawendy końcówki do cięcia pielęgnacja pachnący

kwitną latem

lawendowe końcówki roślin pielęgnacja odporna Landalula angustifolia   lawenda rośliny doniczka ogrodowa porady na polu pielęgnacja