Dom i ogród

Przytulny ogródek na tarasie na dachu autorstwa Gabrielli Mazzola

Krzesło rozkładane Windbreak zielony kolor sadzarka bambusowa

Jako architekt krajobrazu Gabriella Mazzola ten Ogród na dachu zaprojektowała dla swoich klientów nowoczesny budynek mieszkalny we Włoszech, zrozumiała, dlaczego chcą „zielonej oazy relaksu”. Osiągnęła imponującą zmianę dzięki dobrze skonstruowanym i zaaranżowanym roślinom, które zapewniają wystarczającą ilość światła i tworzą ciekawe tła, a także przestrzenie prywatne. Ten taras dachowy zawiera wiele świetnych pomysłów na dodanie ciepła i kontrastu do zimnych i twardych powierzchni.

Przytulny śródziemnomorski ogród na tarasie na dachu

Podłogi drewniane byliny rośliny doniczkowe donice meble drewniane

1. Ten ciepły i zielony design sprawia, że ​​jest mały i przytulny, południowy! Ogród na dachu budynku mieszkalnego we Włoszech. Dla tego niewielkiego, ale bardzo cenionego tarasu na dachu wybrano specjalne rośliny. Świeży styl ogrodowy jest świetnym wariantem dla nowoczesnej architektury, której krajobraz jest często projektowany ze zbyt sztywnymi kształtami i powierzchniami. Zalany słońcem stół śniadaniowy przyciąga wzrok szczególnie po zachodzie słońca, kiedy kinkiety i latarnie ukryte w roślinach wprowadzają szczególną atmosferę do tego starannie zaprojektowanego ogrodu na dachu.

Ogród na tarasie na dachu – ochrona prywatności z pnączami 

Krzesła rozkładane Meble ogrodowe Ochrona przed słońcem Ochrona prywatności Effeu

2. Przed zaprojektowaniem dla jednego Ogród na dachu autorstwa Gabrielli dach był nagą, zimną przestrzenią między dwiema masywnymi ścianami. Można powiedzieć, że bardziej przypominał dziedziniec więzienny niż teren zewnętrzny w budynku mieszkalnym. Rama z rurek stalowych sama w sobie nie wygląda dobrze, ale Gabriella wykorzystała ją do stworzenia zacienionych miejsc i jako siatka do pnączy.

Piękne meble ogrodowe dodają uroku

kształt drewna stół podłogowy wiecznie zielone rośliny krzesła

3. To zdjęcie pokazuje dokładnie taką samą powierzchnię tarasu na dachu i jaką zmianę osiągnięto tylko z drewnem Ipe, roślinami doniczkowymi i dobrze dobranymi meblami. Leżaki w kolorze limonkowej zieleni dodają uroku ziemistym odcieniom. Trochę za to cień Ogród na dachu został stworzony z prostym bambusowym ogrodzeniem na rusztowaniu. Dwa tylne słupki otoczone pachnącym jaśminem zapewniają dodatkową ochronę przed słońcem.

Piękne wiosenne kwiaty

Stokrotka stołowa drewno pnące sadzarka do kwiatów

4. Jaśmin gwiaździsty jest szybko rosnącą rośliną i szybko pokryje stalowe słupy wiecznie zielonymi liśćmi. W okresie kwitnienia ta odmiana jaśminu jest jedną z najbardziej pachnących. Ten zapach staje się Ogród na dachu przepływa późną wiosną.

Podłogi drewniane

Podłogowe oświetlenie wpuszczane z drewna Bangkirai

5. Podłoga w Ogród na dachu, który pierwotnie był na jednym poziomie, pokryty był żłobkowanym drewnem Ipe. Schody, które również zostały dodane, wskazują i prowadzą do salonu. Gabriella wyjaśnia: „Wybrałam tę podłogę, ponieważ jest to żywy materiał, ciepły, przytulny i elegancki i bardzo dobrze nadaje się do użytku na zewnątrz.” To drewno wkrótce przybierze delikatny odcień ciepłej szarości.

Ogród podzielony jest na trzy poziomy

pomysły projektowe bambusowa donica do siedzenia drewno

6. Ogród na dachu został podzielony na trzy różne poziomy przez Gabriellę z niewielką różnicą wysokości. Dolna część przeznaczona jest jako wejście. Prowadzi na taras. W pofałdowaną podłogę wbudowano małe, okrągłe lampki, dzięki którym w nocy widoczne są różnice poziomów. Drugi poziom, na którym znajdują się dwie czarne donice z bambusowym stojakiem, zapewnia lepszy dostęp do nowej części dziennej. Trzeci poziom to rzeczywista powierzchnia mieszkalna. Istnieją również dwa leżaki, które można przesuwać w zależności od pozycji słońca. Meble wykonane z drewna tekowego i stali oferują przytulną przestrzeń w Ogród na dachu dla rozrywki i relaksu stół jadalny umożliwia posiłki o każdej porze a dzięki grillowi grillowanie po ciężkim dniu pracy nie stanowi problemu.

Część wypoczynkowa na zewnątrz

Podłogi drewniane Taras na dachu z winogron Bangkirai

7. Ta część wypoczynkowa w Ogród na dachu nadaje się szczególnie do rozmów. Tutaj możesz cieszyć się przekąskami z winem o każdej porze. Ściana pokryta jest różami i pachnącym jaśminem. To sprawia, że ​​jest mniej uciążliwe. „Po umieszczeniu kołków w ścianie przymocowałem do nich oczka i cienki ocynkowany drut stalowy” – mówi Gabriella, która wyobrażała sobie ścianę jako pionowy ogród pełen liści i kwiatów. Druty są ledwo widoczne w środku wąsów. Ściana tego malucha Ogród na dachu w ten sposób jest mniej uciążliwe. Lawenda rośnie w dużych donicach w kolorze czekolady, co nadaje okolicy dodatkowego zapachu, koloru i natury. Widać, że widok skierowany jest w stronę ściany z jej wąsami i akcentami.

O projektantce

Zaprojektuj pomysły na taras na dachu ochrona prywatności róże białe kwiaty

8. Gabriella to projektantka, która uwielbia kwiaty i przyjemne zapachy. Wąsy i róże Ogród na dachu zajmują większość ścian i wyglądają bardziej naturalnie niż tynki pionowe. Ten ciemnofioletowy kwiat nazywa się Clematis jackmanii. Wyróżnia się pośrodku białych róż i tworzy ciekawe akcenty we wszystkich kierunkach.

Dla porównania – taras na dachu wcześniej

Zaprojektuj porównanie pomysłów na taras na dachu