Dom i ogród

Przydatne wskazówki ogrodnicze od ekspertów w dziedzinie roślin na balkon

rośliny na balkon cudownie słoneczny taras różowe

Nawet nie posiadając dużej działki, możesz łatwo stworzyć ogród, używając różnych doniczek i skrzynek na Rośliny na balkon posługiwać się. Dwóch znanych specjalistów od ogrodnictwa pokazuje, jak to zrobić.

Rośliny na balkon – ogródek z kwietników

rośliny na balkonowe doniczki kolorowe

Ogrody kwiatowe są szczególnie popularne wśród osób mieszkających w mieszkaniach. Powodem tego, jak każdy może sobie wyobrazić, jest brak podwórka na ogród. W przypadku nagłych mrozów latem, pudełka należy włożyć do środka. „Każda roślina nadaje się do doniczki”, mówi Jamie Hoffman, właściciel Chicago Earth, który specjalizuje się w ogrodnictwie miejskim. „Nawet jeśli masz ograniczoną przestrzeń na zewnątrz, możesz ustawić rośliny pionowo, oszczędzając cenną przestrzeń dla Ciebie i Twoich przyjaciół”. Rośliny są również zabawne. „Mam pudełko pełne bazylii, oregano, rozmarynu, szałwii i pietruszki, przypraw, których używam w kuchni”, mówi specjalistka od ogrodnictwa Melinda Myers, której ulubionym daniem, które przyrządza z ogrodu na patio, jest ratatouille. „Jest przed moim oknem w kuchni, więc łatwo się do niego dostać”.

Praktyczne wskazówki ogrodnicze na początek

  • Użyj wysokiej jakości mieszanki jako gleby

Wmieszaj nawóz do mieszanki lub spryskaj lub spryskaj powierzchnię nawozem, jeśli gleba nie zawiera już nawozu. W ten sposób nawozisz Rośliny na balkon przy każdym podlewaniu. A dzięki wolno działającym nawozom wspierasz zdrowy wzrost bez zakłócania kwitnienia i owocowania.

  • Wybierz rośliny o płytkim systemie korzeniowym

Możesz uprawiać warzywa w wybranych przez siebie skrzynkach i doniczkach. Nie ma ograniczeń. Najlepsze są jednak warzywa o płytkim systemie korzeniowym. Należą do nich szczypiorek, pomidory, bazylia, lawenda, rozmaryn i sałata. Aby uzyskać elegancki, nowoczesny wygląd, wypróbuj trawy.

Przydatne wskazówki dotyczące roślin na balkon

rośliny na balkonowe pudełko na kwiaty piękne

  • Wybierz odpowiednie doniczki i skrzynki na kwiaty Rośliny na balkon

Ważne jest, aby wybrać skrzynki na kwiaty, które są wystarczająco duże dla poszczególnych roślin. Dodatkowo otwory powinny mieć w dnie otwory, przez które może odpływać nadmiar wody. Sprawdzaj codziennie pudełka i odpowiednio podlewaj. Im większe pudełko, tym mniej trzeba go nalewać. Pamiętaj, że rośliny z większymi systemami korzeniowymi również potrzebują więcej miejsca w pudełku i na odwrót.

  • Myśl nieszablonowo

Stare stojaki lub szafki na płyty CD są dobrymi kwietnikami, jeśli powiesisz je na przykład na ścianie. Mimo swojej wielkości drzewa są również popularnymi roślinami doniczkowymi. Tylko upewnij się, że wybierasz wystarczająco duży garnek.

  • Wybierz mądrze

Wybierać Rośliny na balkon, które są odporne na zimę i w zależności od warunków, jakie możesz dla nich stworzyć. Rośliny powinny być również odporne na suszę, jeśli masz dużo do zrobienia i nie możesz ich codziennie podlewać. Drzewa i krzewy są świetne. Doniczka lub skrzynka powinna być również w stanie wytrzymać różne warunki pogodowe.

rośliny do skrzynki balkonowej kwiaty ogrodowe

rośliny na balkon lub podwórko przydatne pomysły doniczka typowa klasyczna dekoracja wiele roślin fioletowy żółty różowy

Rośliny mają mało miejsca w pomysłach na podwórko, porady dotyczące ogrodu

rośliny pielęgnacja doniczek prawidłowy projekt postępuj zgodnie ze wskazówkami   Rośliny balkonowe klasyczne kwiaty dekoracje pomysły na taras

Rośliny balkon kolorowe świeże wiele pomysłów na kwiaty