Dom i ogród

Przydatne wskazówki – na co zwrócić uwagę przy podawaniu kwiatów

daj kwiaty bratek piękny fioletowy żółty pachnący

daj kwiaty jest idealny na każdą okazję i jest świetnym sposobem na uszczęśliwienie kogoś. Śliczny bukiet kwiatów wywoła uśmiech na twarzy i nada tej okazji świąteczny nastrój. Ale nawet gdy dajemy kwiaty w prezencie, jest kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać.

Ogólne zasady, którymi się kierujemy daj kwiaty powinien zwrócić uwagę

wiele rodzajów prezentów niespodzianka kropla wody rano

 1. Powszechnie wiadomo, że kwiaty w prezencie muszą mieć nieparzystą liczbę. Jeśli okazją jest pogrzeb, wybierane są liczby parzyste. Małe bukiety składają się z maksymalnie 12 kwiatów, duże ponad 12. W niektórych krajach zwyczajowo wybiera się liczbę kwiatów, które można podzielić przez 6.
 2. Bukiet jest rozdawany i odbierany lewą ręką. W ten sposób prawy pozostaje wolny do powitania ręką. Uważa się również, że jeśli bukiet pochodzi z lewej strony, to pochodzi z serca.
 3. daj kwiaty jest przeznaczony tylko dla kobiet. Mężczyźni zwykle nie otrzymują kwiatów, chyba że mają ważną okazję, taką jak rocznica lub promocja. Jeśli zamierzasz podarować mężczyźnie bukiet kwiatów, upewnij się, że kwiaty są duże, aby nie wyglądały nienaturalnie w jego rękach. Nie ma specjalnych zasad dla kobiet. Bukiety z kwiatów możesz podarować i otrzymać w dowolnym momencie.
 4. Kwiaty muszą być prawidłowo ułożone. Są gatunki, które nie lubią zwracać uwagi na przeciwnika. Dlatego walczą z tym mocnymi zapachami i toksycznymi substancjami. Należą do nich róże, orchidee, goździki i lilie.
 5. Suszone kwiaty jako prezenty są nieodpowiednie, ponieważ symbolizują smutek. Wyjątek można zrobić, jeśli ma być ozdobą biura.
 6. Wybierz kwiaty jako prezenty w zależności od okazji. Przy wspanialszych okazjach bukiet może być również bardziej nietypowy. Na przykład kosze z kwiatami są popularne, ale nie są też dla wszystkich. Świetnie sprawdzą się jako prezent dla uczestnika spektaklu teatralnego, tanecznego lub dla kogoś świętującego jubileusz. Należy jednak unikać dawania go gospodyni domowej.
 7. Do bukietu, który zamierzasz podarować, warto dołączyć kartkę z życzeniami.
 8. Jeśli chcesz przynieść kwiaty w prezencie pacjentowi w szpitalu, nie powinny one zbyt mocno pachnieć. To może sprawić, że chory zachoruje.
 9. Ważne są również dominujące kolory. Każdy ma swoją własną symbolikę. Połączenie czerwieni i bieli oznacza np. zachętę, biel i błękit – mądrość, a błękit i żółć to symbol cierpliwości.

Właściwy sposób dawania kwiatów – w zależności od wieku

daj kwiaty orchidei popularne odmiany różowe delikatne

Kwiaty jako prezenty dla młodszych osób powinny być w jaśniejszych kolorach, a pąki powinny być jak najmniej otwierane. W ten sposób bukiet uosabia swojego przyszłego właściciela. Dla osób starszych kolory powinny być jaśniejsze, aby podnieść ich na duchu. Nieodpowiednie dla daj kwiaty to kolory biały i żółty, a także bukiety chryzantem i goździków, ponieważ kojarzą się ze smutkiem i rozłąką. Dodatkowo, jeśli chcesz dać kwiaty nowej mamie, kup jeden dla dziecka. Kolor należy dobrać do płci noworodka. Na urodziny dziecka kwiaty wcale nie są niepotrzebne jako prezenty. Kiedy dziecko dostaje bukiet, czuje się bardziej dorosłe i pochlebione. Dotyczy to szczególnie dziewcząt.

Kwiaty jako prezent w doniczce

Należy zachować ostrożność przy wyborze kwiatów jako prezentu w doniczce. Najpierw dowiedz się, czy szczęściarz jest zainteresowany ogrodnictwem. Powinieneś także wiedzieć, czy nie jest uczulony na żadną roślinę. Jeśli rozdajesz roślinę doniczkową, nie byłoby źle, gdybyś dołączył kartę z instrukcjami, jak ją pielęgnować. Czasami rośliny domowe mają określone znaczenie. Pelargonie i begonie harmonizują relacje w domu, azalia dodaje pewności siebie, orchidea i smocze drzewo odstraszają depresję i pesymizm. Aloes jest rozdawany dla zdrowej rodziny, a bluszcz chroni przed zazdrością i oszczerstwami.

Dawanie kwiatów – język kwiatów

irys roślina natura otoczona delikatnym idealnym pomysłem

Na daj kwiaty powinieneś zwrócić uwagę na ich symboliczne znaczenie. Ponieważ każdy kwiat ma swój własny. W ten sposób możesz przekazać określone wiadomości każdemu, komu dajesz kwiaty. Oto kilka z nich:

 • Hiacynt: Pochodzący ze starożytnej Grecji symbol rozumu, wglądu.
 • Piwonia: Piwonia jest uważana za kwiat cesarzy lub cesarzy. Jest symbolem piękna i kobiecości. W Japonii symbolizuje szczęście rodzinne.
 • Tęczówka: jest symbolem nadziei i światła. Francuzi wierzą, że trzy płatki oznaczają wiarę, męstwo i mądrość.
 • Goździk: biały oznacza miłość, czarna namiętność i różowe macierzyństwo.
 • Lilia: jest symbolem niewinności i pokoju. W Chinach uważa się, że jego żółty kolor odpędza smutek.
 • Tulipan: to kwiat doskonałej miłości i wiosny oraz symbol Holandii i władców Imperium Osmańskiego.

Dawanie kwiatów – co mówią nam kwiaty?

daj kwiaty popularne rośliny chryzantema różowe kwiaty

 • daj kwiaty – Orchidea: Orchidea jest symbolem piękna, pasji i kobiecego wdzięku. W zachodnich krajach Europy to także znak świetności.
 • Róża: Biała róża symbolizuje prawdziwą miłość. Żółty symbolizuje przyjaźń, ale także zazdrość. Różowy reprezentuje młodość. Czerwona róża oznacza miłość i pasję na całym świecie.
 • Bratek: kojarzy się z nieśmiałymi ludźmi. Według wiary chrześcijańskiej jest to znak czystości Maryi Panny.
 • Słonecznik: Z jednej strony jest symbolem szacunku i dumy, z drugiej zaś pracy. W Chinach słonecznik oznacza nieśmiertelność.
 • Chryzantema: na wschodzie znak długowieczności i bogactwa, na zachodzie śmierć.
 • Cyklamen: Jest symbolem miłości ze względu na jaskrawoczerwony kolor w środku kwiatu. W chrześcijaństwie jednak oznacza pożegnanie i krwawiące serce Maryi.

daj kwiaty słonecznik świeże lato żółte słońce

nadaj hiacyntowi kolorowemu wiele kolorów świeżo pachnące

daj kwiaty bukiet goździk różowy biały czerwony   różowa królowa zwana romantycznym symbolem miłości ładna

kwiaty lilia białe kwiaty przygotowują romantyczną niespodziankę

daj kwiaty piwonii język ma pewne znaczenie      Cyklameny romantycznie dają kwiaty, naprawdę doceniają pomysły