Dom i ogród

Przepiękny kwiat męczennicy – ​​na co należy zwrócić uwagę podczas pielęgnacji

duże kwiaty rośliny doniczkowe porady dotyczące pielęgnacji dla początkujących

ten piękny kwiat pasji lub inaczej passiflora, pochodzi z ciepłych, tropikalnych regionów i kwitnie od połowy wiosny do połowy jesieni. Ale są też gatunki, które kwitną nie dłużej niż 24 godziny. Istnieje ponad 400 różnych rodzajów passiflory, każdy z własnym niepowtarzalnym wzorem. Niektóre z nich to rośliny pnące, inne to krzewy. Niektóre z nich nadają się jako rośliny domowe. Są też gatunki, które dają owoce.

Piękny kwiat męczennicy – fakty i troska

białe rośliny doniczkowe uprawiają lato na balkonie

ten piękny kwiat pasji otrzymał swoją nazwę ze względu na symbole religijne lub chrześcijańskie, które imigranci rozpoznali w poszczególnych elementach kwiatu. Został tak nazwany na cześć męki Chrystusa. Płatki symbolizują na przykład wiernych apostołów, białe kwiaty raj i czystość, a pręciki bicze, którymi bito Jezusa.

Piękny kwiat męczennicy kwitnie w różnych kolorach

Utrzymanie balkonu przez zimę Wskazówki dotyczące sadzenia wody

ten piękny kwiat pasji kwitnie w kolorach żółtym, niebieskim, czerwonym, różowym, fioletowym i białym. Kocha słońce i ciepło, ale nie toleruje suszy. Dlatego upewnij się, że gleba jest zawsze wilgotna. Powinien znajdować się w miejscu ze świeżym powietrzem, ale gdzie nie ma przeciągów. Aby passiflora mogła dobrze rosnąć, należy ją często nawozić. Ponadto liście należy często spryskiwać wodą. W końcu pochodzi z tropikalnych, wilgotnych obszarów.

Kwiat męczennicy nadaje się do roślin domowych?

Passionflower piękne kwiaty kwitnące zimą

Podobnie, nie zapomnij odciąć zgniłych części rośliny, ponieważ stanowią one pewne niebezpieczeństwo.Powinno się to odbywać od późnej zimy do połowy wiosny. Zaleca się również regularne sprawdzanie męczennicy pod kątem szkodników, takich jak mączliki, ponieważ lubią je kolonizować. Jeśli posiadasz wieloletnią passiflorę, możesz cieszyć się jej kwiatami nawet zimą. W chłodne miesiące piękny kwiat pasji stoją w jasnym, chłodnym miejscu i rzadziej są wylewane.

Siej i sam wyhoduj passiflorę

Rośliny domowe pielęgnują Passiflora piękne kwiaty pomysły

ten piękny kwiat pasji doskonale nadaje się jako roślina doniczkowa. Możesz także sam je siać i hodować. Jednak będziesz potrzebować więcej cierpliwości, ponieważ może to potrwać kilka miesięcy. Jeśli nadal chcesz spróbować nasion, przed wysiewem namocz je w ciepłej wodzie na 1-2 dni. Możesz zasiać te, które idą pod ziemię, inne, które unoszą się na powierzchni, można wyrzucić, ponieważ nie zakwitną. Rozmnażanie odbywa się poprzez nasiona, sadzonki i podział korzeni.

Obecnie jest piękny kwiat pasji znaleźć w Kalifornii i na Florydzie, w Ameryce Południowej i Australii, na obszarach Morza Śródziemnego w Europie, a także w Chinach i Indiach. Ale może również dobrze rosnąć w innych regionach, pod warunkiem, że zapewnisz im odpowiednie warunki.

 Passion flower caerulea kwitnie na fioletowo

fioletowy kolor kwiaty rośliny domowe porady dotyczące pielęgnacji

Kwiat pasji kocha słońce i ciepło

Kolorowe rośliny doniczkowe kwiaty na balkonie

Passion flower piękny różowy fioletowy kolor duże kwiaty

czerwony kolor wspaniałe kwiaty rośliny domowe porady dotyczące pielęgnacji

piękne kwiaty rośliny domowe niebieski żółty fioletowy

Passiflora rodzaj czerwonych kwiatów

Rośliny passiflory piękne zdjęcia fioletowy kolor