Dom i ogród

Posadź kwiaty cięte na świeże bukiety we własnym ogrodzie

Kwiaty cięte na świeże bukiety z własnego irysa ogrodowego

Uprawa kwiatów ciętych to doskonały sposób na podkreślenie piękna Twojego ogrodu. Przeczytaj tę listę prostych, przydatnych wskazówek, które przygotowaliśmy dla Ciebie, i zacznij planować, po co Kwiaty cięte na świeże bukiety Możesz sadzić na zewnątrz. Ciesz się kwiatami ciętymi z własnego ogrodu.

Sadź i zbieraj kwiaty cięte na świeże bukiety

Sadzenie dalii w ogrodzie pergola koszenie trawnika

Posadź różne kwiaty

Dzięki starannemu planowaniu możesz mieć zapas świeżych kwiatów w trzech porach roku: wczesną wiosną, upalnym latem i łagodną jesienią. Klasyczne odmiany kwiatów ciętych to żonkile, tulipany, irysy, piwonie, róże, hortensje i dalie.

Kwiaty cięte na świeże bukiety z własnego ogrodu

Kwiaty cięte na świeże bukiety.Zasadź hortensje w ogrodzie

Podlewaj rośliny zgodnie z zaleceniami

Kiedy pracujesz nad tworzeniem nowych roślin, daj im dużo wody. Nie zapominaj, że zapotrzebowanie na wodę będzie się różnić w zależności od rodzaju kwiatów. Upewnij się, że podlewasz regularnie przez kilka pierwszych dni po posadzeniu, a następnie zwykle możesz to robić raz w tygodniu. Jeśli sadziłeś w gorące letnie miesiące, kiedy temperatury osiągają zasadniczo 28-30 stopni Celsjusza, rośliny należy podlewać codziennie wczesnym rankiem lub wieczorem.

Bukiet świeżych kwiatów

Kwiaty cięte sadzą we własnym ogrodzie świeże strusie

Nakarm kwiaty, aby pięknie zakwitły

Użyj specjalnego nawozu, roztworu kompostu lub kompostu lub dodatkowych składników odżywczych. Te składniki odżywcze zapewniają dodatkową energię Twoim kwiatom ciętym, aby pokazać piękne kwiaty.

Nie zapomnij regularnie przycinać róż

Róże muszą przechowywać wystarczającą ilość energii, więc potrzebują również wystarczającej ilości składników odżywczych do procesu kwitnienia. Przycinaj róże od początku marca do końca września. Kiedy wykonasz pierwsze cięcie, odetnij około jednej trzeciej łodygi. Usuń również stare winorośle, które są tak grube jak ołówek lub nawet grubsze.

dalie własne kwiaty cięte w ogrodzie świeże strusie

Nie zapomnij dodać więcej niż jednego koloru

Nawet jeśli masz ulubiony kolor, nie zapominaj, że są kwiaty w cudownych, różnych odcieniach. Byłoby interesujące, gdybyś mógł dodać co najmniej drugi kolor do swojego ulubionego koloru, który dobrze współgra z twoim ulubionym kolorem. Ciekawe kombinacje to niebieski/czerwony, lawendowy/czerwony, różowy/lawendowy, pomarańczowy/lawendowy, brzoskwiniowy/żółty i lawendowy/złoty i wszystkie są bardzo popularne i lubiane na kwiaty cięte.

Kwiaty cięte rośliny ogrodowe żonkil świeże bukiety

Zwiększ wizualne zainteresowanie swoim ogrodem poprzez uprawę Kwiaty cięte na świeże bukiety. Zapoznaj się z listą kilku prostych, przydatnych wskazówek, które z pewnością pomogą Ci zaplanować i utrzymać ogród. Zajmie to również trochę czasu i wysiłku, ale nie będziesz długo czekać na dobre wyniki. Nie ma co do tego wątpliwości!

Na koniec chcemy Ci podarować malucha Porada od redaktorów jak zwykle na końcu każdego artykułu: Świeże kwiaty cięte z własnego ogrodu mają wiele zalet. Nie tylko możesz stworzyć za jego pomocą wspaniałe kompozycje ze świeżych kwiatów. Kwiaty cięte można również suszyć, a za pomocą suszonych kwiatów można samodzielnie tworzyć wiele projektów rzemieślniczych lub używać ich do własnej pachnącej mieszanki pstrokatej.

Kwiaty cięte ogród świeże bukiety pomarańczowych tulipanów trawnik

Kwiaty cięte ogród świeże bukiety wiadro

Kwiaty cięte świeże bukiety słonecznik metalowe wiadro   piwonie rośliny różowe kwiaty cięte świeże bukiety

irysowe kwiaty cięte rośliny świeże wiązane bukiety

dalie rośliny ogrodowe kwiaty cięte dom