Dom i ogród

Pomysły na dekoracje do małych ogrodów pomagają wykorzystać mało miejsca

meble ciekawe wzornictwo oszczędność miejsca bujne nasadzenia

Jeśli masz tylko ograniczoną przestrzeń na zewnątrz i nadal tęsknisz za grillowaniem i innymi letnimi zajęciami, nie rozpaczaj. Ponieważ tylko dlatego, że masz mało miejsca, nie oznacza to, że nie możesz go w pełni wykorzystać i zdziałać cuda. Jest Pomysły na dekoracje do małego ogrodu, który Cię nie przytłoczy, ale i tak w stylowy sposób odświeży Twój mały ogród, balkon czy podwórko.

Oto kilka ciekawych Pomysły na dekoracje do małego ogrodu

Pomysły na dekorację małego ogrodu z widokiem na morze

1. Małe stoliki boczne

Małe stoliki boczne to idealny rozmiar do małych ogrodów lub balkonów. Jeśli masz gości, potrzebujesz miejsca, w którym mogą postawić drinki, a te przyjazne stoliki naprawdę się do tego nadają. Dla bardziej przyjaznej atmosfery możesz wybrać go w jasnym kolorze.

2. Wielozadaniowość

Użyj stołków jako dodatkowego miejsca do siedzenia. Służą również jako podnóżek lub stolik pomocniczy. Najlepiej szukać takich, które są wodoodporne i odporne na promieniowanie UV. Stołki można wybrać w różnych jasnych kolorach dla lepszego nastroju.

3. Ogród na ścianie

Jeśli masz tylko małe podwórko, prawdopodobnie nie będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na dużo roślin i doniczek. Ale to, że nie możesz mieć ogrodu, nie oznacza, że ​​musisz całkowicie zrezygnować z roślin. Świetny Pomysły na dekoracje do małego ogrodu dla miłośników ogrodów przygotowano praktyczne i ciekawe kieszenie ścienne, zwane również kieszeniami na rośliny. Posadź w nim wybrane przez siebie kwiaty, najlepsze są przyprawy. Przepuszczający powietrze materiał zapewnia naturalną cyrkulację powietrza w ziemi. Każda kieszeń ma również przegrodę w dolnej części, do której może spływać woda.

Pomysły na dekoracje do małych ogrodów oszczędzają dużo miejsca

Pomysły dekoracyjne na małe dywany ogrodowe ciekawe

4. Sztuka na ścianę  

Nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby zaimponować gościom rzeźbami i innymi dekoracjami? Są też tacy Pomysły na dekoracje do małego ogrodu świetny wariant: po prostu użyj wolnej ściany. Dołącz do niego ładną, ozdobną pomoc do wspinaczki, w tym wydłużoną doniczkę i posadź w niej wybraną przez siebie roślinę pnącą. Istnieje wiele różnych gatunków, od jednorocznych po wieloletnie, kwitnące i nie kwitnące. Róże pnące wyglądają szczególnie ładnie.

5. Kolacja dla 2

Jeśli Twoja przestrzeń jest ograniczona, duże zestawy stołów ogrodowych nie zawsze są dobrym wyborem. Istnieją jednak mniejsze wersje dla dwóch osób, na przykład w stylu patio. Ładnie się prezentują, są praktyczne i doskonale sprawdzają się na mniejszych powierzchniach zewnętrznych i balkonach.

6. Praktyczne siedzenie

Przy małym podwórku często trudno jest znaleźć sposób na przechowywanie narzędzi ogrodniczych i innych przedmiotów w taki sposób, aby nadal były łatwo dostępne, gdy są potrzebne. Istnieją ławki i krzesła, które służą również jako skrzynia do przechowywania. Otrzymujesz więc dwa praktyczne rozwiązania w jednym. Możesz utrzymać porządek w ogrodzie bez utraty cennego miejsca do siedzenia.

Pomysły na dekorację małej ławki ogrodowej mały okrągły stół  Ładna aranżacja ogrodu cicha cicha mała przestrzeń?

Pomysły na dekoracje wspaniała świeża atmosfera wiele kolorowych kwiatów  zielony żółty biały niebieski fioletowy mają relaksujący efekt

Mało miejsca w środku dwóch krzeseł wygodnie ciesz się ciszą i spokojem

Pomysły na dekoracje do małych ogrodów oszczędzają miejsce na drewno

Pomysły na dekoracje do magii oświetlenia nocnego małego ogrodu