Dom i ogród

Pomysły na ceramikę do ogrodu – 20 świetnych propozycji do naśladowania

Pomysły na ceramikę do ogrodu wiszącego-karmnika dla ptaków-majsterkowania-dekorowania-ogrodu

Garncarstwo to rzemiosło, które jest praktykowane jako hobby przez wiele osób na całym świecie. Ceramika jest wykonywana ręcznie z gliny i ceramiki i jest używana w kuchni, w ogrodzie oraz jako dekoracja do wnętrz i na zewnątrz. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka fajnych Pomysły na ceramikę do ogrodu które nadają się jako inspiracja do uroczego projektu ogrodu.

Pomysły na ceramikę dla domu i ogrodu

Pomysły na ceramikę do ogrodu udekoruj-bajkowe-drzwi-druciarz-gliniany-pnia

Ceramika jako dekoracja jest zwykle używana wiosną, latem i jesienią do projektowania ogrodów, a zatem głównie na zewnątrz. Piękne figurki mogą być wykonane z gliny i ceramiki oraz dowolnie dekorowane, co pozwala popuścić wodze fantazji i kreatywności. Dużą popularnością cieszą się ozdoby na drzewa, ogrodzenia i otwarte trawniki. Z drugiej strony ceramika zimą tworzy kreatywną dekorację na Boże Narodzenie, która nadaje się głównie do wnętrza.

Pomysły na ceramikę „zrób to sam”

Pomysły na ceramikę do ogrodu ceramika-figury-zwierzęta-kot-majtnik-dekoracja

Ceramika i modelowanie z ceramiki to twórcza aktywność dla dzieci i dorosłych, która jest zabawą. Przy odrobinie praktyki możesz samodzielnie wykonać i ozdobić ceramiczne figurki ogrodowe. Dużą popularnością cieszą się figurki zwierząt takich jak koty, jeże, ryby, żaby i ptaki, które ożywiają ogród.

Dekoracje ogrodowe wykonane z gliny

Pomysły na ceramikę do ogrodu ptaki-majstruje-farby-ogrodowe-dekoracje-wiosna-lato

Jednym z najlepszych pomysłów na ceramikę na słoneczne pory roku są figurki ptaków. Takie gliniane figurki możesz wykonać samodzielnie, a następnie pomalować i ozdobić tak, jak lubisz zaprojektować określone gatunki ptaków lub dopasować paletę kolorów z otoczenia.

Inteligentne pomysły i sugestie dotyczące ceramiki

Pomysły na ceramikę do ogrodowej biżuterii elfenhaus-ton-tinkern-garden

Jeśli zajmujesz się ceramiką od dłuższego czasu, prawdopodobnie możesz samodzielnie wykonać bardziej skomplikowane figury i dekoracje. Dla bardziej zaawansowanych polecamy majsterkowanie bajkowego domu z dachem, oknami i drzwiami wykonanymi z gliny. To wspaniały pomysł na projekt ogrodu, który jest szczególnie popularny wśród dzieci. O tym, jak zrobić takie domy, dowiesz się w poniższym samouczku wideo.

Pomysły na ceramikę z dziećmi

garncarskie-pomysly-ogrodowe-bajkowe-drzwi-elf-drzwi

Szukasz przyjemnego zajęcia dla swoich dzieci, które uznają za interesujące? Ceramika rozwija kreatywność najmłodszych i jest nawet praktykowana na zajęciach plastycznych w szkole. Możesz razem z nimi rozpocząć nowy projekt DIY do dekoracji ogrodu, wykonując z gliny mistyczne drzwi wróżek i dekorując nimi kącik w ogrodzie. Takie drzwi są bardzo popularne na drzewach, gdzie można wtedy odnieść wrażenie, że w drzewie mieszkają wróżki.

Piękne pomysły na ceramikę: instrukcje wideo dla domu ceramicznego

Ceramiczne pomysły na ogród

ceramika-pomysly-ogrodowe-dzwony-wietrzne-druciarz-glina-motyw-bialy-czerwono-niebieski

Szczególnie popularne w ogrodzie są kuranty wiatrowe i dzwonki, które wydają przyjemny dźwięk. Dzięki elastyczności glinki możesz indywidualnie i niepowtarzalnie kształtować i ozdobić swój dzwonek. Więc niekoniecznie musi to być klasyczny kształt dzwonka. Po prostu wymyśl coś oryginalnego. Możesz również zrobić klapę z gliny lub po prostu użyć innych materiałów, takich jak metal lub drewno. Te z kolei określają również dźwięk uderzenia dzwonka.

Pomysły na ceramikę: zrób ceramiczny dzwonek wietrzny

pomysły-garncarskie-ogród-ogrodowy-ceramiczne-dzwonki-wietrzne-malowane-ręcznie-ceramika

Dekorowanie ogrodu wiszącą ceramiką jest popularne wśród wielu ogrodników. Wiatr kuranty dzwoni przy dotknięciu i wietrznej pogodzie. Można go zawiesić na drzwiach, aby zapowiedzieć, że ktoś wchodzi. Kuranty wiatrowe można również po prostu przymocować do sufitu tarasu lub werandy, aby wprawić Cię w dobry nastrój przy lekkich podmuchach wiatru. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie wykonać dzwonki wietrzne, możesz związać różne elementy razem za pomocą drutu.

Donice ceramiczne z gliny

ceramika-pomysły-ogród-glina-doniczek-rośliny-ceramiczne-kamienie

Zamiast kupować zawsze nowe doniczki, możesz zrobić je samemu z gliny i udekorować, jak chcesz. Ręcznie robione donice mają pewien urok i można je ustawić zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Masz wybór między klasycznym kształtem doniczki lub wanny a bardzo oryginalnymi i nietypowymi wzorami, jak w tym przykładzie. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać w ogrodzie. Jeśli chcesz po prostu stworzyć harmonijną grę, wybierz tradycyjny wariant, jeśli chcesz ponownie przyciągać wzrok, rozważ inne kształty.

Pomysły na ceramikę na wiosnę

ceramika-pomysły-ogród-ogród-dekoracja-zrób-to-sam-ceramika-ogrodowa-wtyczka

Większość kwiatów kwitnie wiosną i latem. Jeśli chcesz cieszyć się kolorowymi kwiatami przez cały rok, możesz wykonać kilka kwiatów w postaci ceramicznych szpilek ogrodowych. Możesz stworzyć odpowiedni kształt, wycinając go samodzielnie lub używając jako szablonu większego foremki do ciastek. Zasadniczo postępuj tak, jakbyś piekł ciasteczka. Ceramiczne figurki można malować i glazurować przed wypaleniem w piecu.

Inteligentne pomysły na ceramikę pomagają w ogrodzie

ceramika-pomysły-ogród-ceramika-przypraw-etykiety-zioło-ogrodnik-majster

Stworzyłeś ogródek ziołowy, ale nie możesz odróżnić poszczególnych ziół? W takim przypadku pomogą ci małe znaki z odpowiednimi nazwami. Możesz zrobić je samodzielnie z wielu różnych materiałów, takich jak drewno, korki do wina lub tektura, ale bardziej zrównoważony wariant najlepiej jest wykonać z ceramiki. W ten sposób możesz etykietować nie tylko zioła. Możesz również umieścić etykiety na grządce warzywnej lub niektórych kwiatach, co jest szczególnie korzystne, jeśli uprawiasz ogród razem z dziećmi, które nie potrafią jeszcze rozróżnić rodzajów roślin. Pomoże im to szybko się ich nauczyć.

Kolorowe gliniane tabliczki ziołowe zrób to sam

pomysły-garncarskie-ogród-znaki-zioło-zrób-to-sam-macierzyciel-ceramiczny-inteligentny-pomysł

Ceramiczne osłonki na zioła są wodoodporne i nie zmieniają się z upływem czasu. Najlepiej mieć czubek na dole, aby można go było łatwo wbić w ziemię. Nie zapomnij dodać nazw ziół przed spaleniem. Zapraszamy również do zaprojektowania etykiet na zioła w formie zatyczek, do których można wybrać dowolny kształt, a następnie przymocować je do cienkich metalowych prętów. Pomaluj je na ten sam kolor lub wykonaj znaki w jasnych kolorach.

Piękne pomysły na ceramikę – korki ogrodowe wykonane z gliny

ceramika-pomysły-ogród-dekoracja ogrodowa-wtyczka ogrodowa-glina-malowane-ptaki

Kolorowe figurki ceramiczne rozluźniają atmosferę ogrodu i oferują urozmaicenie w zielonym otoczeniu. Ptaki i zwierzęta można również projektować w bardziej abstrakcyjny sposób iw połączeniu z innymi materiałami. Jako pomysł przedstawiamy te wtyczki ogrodowe dla ptaków, których korpusy są wykonane z gliny, a pióra z drutu. Drut jest również wkładany w figury i kształtowany przed pieczeniem. Możesz również użyć prostej gliny rzemieślniczej, którą możesz upiec w zwykłym piekarniku lub gliny suszącej na powietrzu.

Używaj ceramiki ogrodowej jako dekoracji ogrodowej

ceramika-pomysly-ogród-ogród-ceramika-glazurowana-figury-ceramiczne-ptaki

Mniejsze figurki ceramiczne nadają się zarówno jako dekoracje stołu w domu, jak i jako dekoracje ogrodowe. Bądź kreatywny, dekorując całe otoczenie ceramicznymi figurkami. Dla ptaków można na przykład zrobić ptasie gniazdo z wiórów drzewnych. Małe figurki jako pomysły na ceramikę nadają się nie tylko do projektowania łóżek i trawników. Możesz również sprawić, że stół na tarasie będzie wyglądał o wiele bardziej przyjaźnie.

Pomysły na ceramikę z ceramiki do ogrodu

ceramika-pomysły-ogród-karmnik dla ptaków-dekoracja dachu-ogrodu-stymulacja

Zamiast majstrować przy ptakach, możesz jeszcze lepiej zwabić je do swojego ogrodu, umieszczając w ogrodzie małe budki dla ptaków lub ceramiczną kąpiel dla ptaków. Daje to poczucie bliskości natury we własnym ogrodzie i codziennie można cieszyć się przyjemnym śpiewem ptaków. Domek dla ptaków to świetna alternatywa dla klasycznego drewnianego domku, który wymaga pił, młotków, gwoździ lub śrub i kleju, którego niektórzy mogą nie mieć w domu. Ptasią kąpiel lub ptasią kąpiel można zrobić, robiąc miskę z gliny, umieszczając ją na dowolnym stojaku, a następnie napełniając wodą. Szczególnie piękny widok na ptaka w kąpieliskach, który w przyszłości będzie można oglądać częściej.

Ręcznie robione dekoracje ogrodowe z gliny

ceramika-pomysly-ogrodowe-ceramiczne-ptaki-macierzyscie-ogród-wtyczka-sloneczniki

Do ceramiki można już użyć specjalnej gliny do hartowania na powietrzu, która schnie na powietrzu bez pieca. Jeśli projektujesz płaskie figury ceramiczne, nie potrzebujesz nawet gramofonu. Możesz wymodelować swoją ceramikę do pożądanego kształtu, udekorować ją za pomocą narzędzia do modelowania i umieścić w miejscu z wystarczającym dopływem powietrza do wyschnięcia. W ten sposób możesz szczególnie szybko i łatwo uzyskać nową i samodzielnie wykonaną dekorację.

Proste pomysły na ceramikę zrób to sam

ceramika-pomysły-ogród-prosta-girlanda-ogród-dekoracja-z gliny

Dla początkujących przedstawiamy proste prace z gliny, które nadają się do pierwszych prób garncarstwa. Na przykład girlanda ceramiczna jest bardzo łatwa do wykonania. Trzeba wyciąć materiał w popularny kształt, ozdobić go i zrobić małe dziurki na sznurek. Mały talerz z ornamentami lub napisami to również jeden z prostszych pomysłów na ceramikę. Możesz zaprojektować takie panele jako znak powitalny i wykorzystać je na podwórku, aby goście byli zadowoleni, gdy tylko wejdą do Twojej nieruchomości.

Pomysły na ceramikę do ogrodu – robienie glinianych grzybów

ceramika-pomysły-ogród-glina-grzyby-macierzyciel-farba-po prostu-zrób-to-sam

Jako kolejny pomysł, który wymaga niewiele materiału i czasu, przedstawiamy gliniane grzyby do rękodzieła. Najłatwiejszym sposobem na zdobycie łodyg jest zwinięcie gliny w dłoniach. Te nie muszą mieć idealnego kształtu, bo przecież też nie mają idealnego charakteru. Kapelusze są szczególnie łatwe do ukształtowania w małych miseczkach, ale oczywiście można je również wypróbować z wolnej ręki. Na koniec możesz pomalować grzybkowe kapelusze na dowolny kolor lub wybrać kolor naturalny. Rezultatem jest rodzaj korka ogrodowego, którym można ozdobić rabaty kwiatowe, a także doniczki.

Elf drzwi ceramika – przewodnik po malowaniu

garncarstwo-pomysly-ogrodnictwo-majsterkowanie-gliny-instrukcje-bajkowe-drzwi-malowanie

Czy chciałbyś dodać te piękne elfie drzwi do swojej własnej dekoracji ogrodowej? Zrób je z gliny utwardzającej powietrze, udekoruj drzwi szpikulcem, aby stworzyć wzory drewna, kamieni i innych elementów, a następnie pomaluj je akrylem. Po całkowitym wyschnięciu gotowych drzwi można nimi udekorować wybrane miejsce w ogrodzie. Oprócz drzew nadają się do tego również donice, płoty, murki czy niewielkie kopce porośnięte trawą.

Pomysły na ceramikę z gliną dla wyjątkowego projektu ogrodu

ceramika-pomysły-ogród-elf-drzwi-czerwona-glina-majster-prosty-pomysł

Ręcznie robiona dekoracja to świetny sposób na pokazanie indywidualności w projektowaniu ogrodu. W końcu otrzymujesz wyjątkową ozdobę ogrodową, która jest Twoim osobistym dziełem sztuki. Nie zapomnij schować wszystkich dekoracji późną jesienią, ponieważ mróz może je uszkodzić, co oczywiście byłoby wstydem po całej pracy. Nasze przykłady służą jedynie jako sugestie i oferują niewielką kolekcję pomysłów, które możesz dowolnie modyfikować, a nawet rozszerzać przy odrobinie wyobraźni.