Dom i ogród

Pokrycie ogrodzenia i ścian z krzewami i roślinami pnącymi

Pokrowiec na ogrodzenie, projekt ogrodu, rośliny doniczkowe

A może chcesz, aby Twoje ogrodzenie wyglądało jeszcze bardziej atrakcyjnie? W takim razie mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Jeśli przez większość dnia ogrodzenie stoi na słońcu, bez wahania można go owinąć krzewami róż lub powojnikami. Te wypełniają powietrze cudownie świeżym zapachem i są świetnymi pomysłami na Pokrowiec na ogrodzenie.

Pachnące róże pnące jako osłona ogrodzenia

Pokrowiec na płot różany projekt ściany w kolorze bordowym

Odpowiednia jest różnorodność róż w jasnych kolorach, ale uważamy, że chińska żółta róża pnąca Hugonis jest najlepszym możliwym wyborem do tego celu. Ta piękność jest ozdobiona niezliczonymi delikatnymi żółtymi kwiatami, a jej kwiaty zaczynają się na wierzchołkach górnych gałęzi i schodzą w dół i do wewnątrz. Polecamy również dziką różę chińską, która jest odporna na choroby i zimno. Jego długie, cienkie gałęzie pokryte są trawiastozielonymi liśćmi i pięknie wyglądają.

Kwitnąca dekoracja ogrodzenia

osłona-do-ogrodzenia-powojnik-pomysł-ściana-bramka-trawnik

Krzewy róż rosną łatwo i prosto, nie trzeba ich co roku przycinać, nie jest to konieczne. Wiosną wystarczy wyciąć przestarzałe pędy, które najprawdopodobniej są uszkodzone przez mróz. Oprócz ciepłych promieni słonecznych krzewy róż lubią też żyzną glebę, dlatego lepiej wzbogacić ich powierzchnię gnojowicą lub nawozami.

10 kwitnących roślin pnących do ogrodu lub jako roślina doniczkowa

Top 12 najpiękniejszych roślin pnących do ogrodu i na balkon

Sadzenie pergoli – jakie rośliny pnące się do tego nadają?

Pokrowiec na płot w różnych kolorach

osłona-na-ogrodzenie-lonicera-kwiaty-wspinaczka-różowa-biała

Lonicera lub wiciokrzew chowają kwiaty na kolanach. Ponadto ta wiciokrzew przytula się do ogrodzenia lub filaru. Dorasta do 2-3 m, liście owalne z czubkiem. Wiciokrzew kwitnie w kwietniu i maju, a ich kwiaty są w różnych kolorach: białym, żółtym, różowym i czerwonym oraz w różnych odcieniach i cudownie pachną. Istnieje ponad sto różnych rodzajów kształtów i kolorów.

Wiciokrzew może wytrzymać trudne warunki: cień, suszę, mróz i nie jest wybredny w kwestii warunków glebowych. Rozmnaża się wegetatywnie przez sadzonki.

Bluszcz jako dekoracja ogrodzenia

osłona-na-ogrodzenie-bluszcz-roślina-wspinaczka-kamienna-ściana

Bluszcz jest prawdopodobnie najpopularniejszym gatunkiem roślin używanym jako dekoracja i Pokrowiec na ogrodzenie jest używany. Z łatwością wspina się na wszystkie ogrodzenia i szybko się rozprzestrzenia. Żaden inny krzew nie jest w stanie go pokonać, a prędkość, z jaką się rozprzestrzenia, jest uznawana za „rekord”. Bluszcz jest jedynym wiecznie zielonym krzewem, który jest również poszukiwany jako dekoracja pionowa. Może wspiąć się na 10 metrów przez lepkie wąsy. Jej liście są skórzaste i błyszczące, o ciemnozielonym kolorze i nie wypadają aż do zimy. Bluszcz odświeża zacienione mury i ogrodzenia. Nie jest wymagająca glebowo-klimatycznie, rozmnaża się wegetatywnie.

Romantycznie wyglądające ogrodzenie ogrodowe

Pomalowane na biało drewniane ogrodzenie ogrodowe w stylu wiejskim, różowe krzewy

Tak więc było to tylko kilka wskazówek, jak ozdobić ogrodzenie zieloną i bujną roślinnością. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci w tym i życzymy wielu przyjemnych godzin w Twoim ogrodzie!

Delikatne kolory ogrodu 

Ogrodzenie ogrodowe pomalowane na biało różane krzewy-różowe krzewy-lawenda

Pachnące krzewy różane

róże kwitnące ogród-ogrodzenie dekoracja-pachnące krzewy

Lonicera Wiciokrzew Kwiatowy pokrowiec na ogrodzenie

kolorowe odmiany róż-pachnący pnący krzew różany dekoracja ogrodzenia ogrodowego

chińska żółta róża pnąca hugonis pomysł na ogrodzenie ogrodu

Bluszcz pnący jako zacienione miejsca ożywione dekoracje-trawiasto-zielone liście

pokrowiec na ogrodzenie do ogrodzenia żywych roślin i kwiatów

Bluszcz kwitnące rośliny pnące-róże elewacyjne-pokrycie ogrodzenia

Bluszcz nadaje się do zacienionego mrozu suszy