Dom i ogród

Oświetlenie ogrodowe LED: opłacalna i trwała alternatywa na zewnątrz

oświetlenie led ogrodowe klomby pomysły na ścieżki ogrodowe

Gdy latem poszerzy się część mieszkalną na zewnątrz, pojawia się pytanie o odpowiednie oświetlenie ogrodu. Dekoracyjne światła w ciągu dnia urozmaicają przestrzeń na zewnątrz, a wieczorem tworzą przytulną atmosferę. Ważną rolę przy wyborze odgrywa nie tylko atrakcyjny wygląd – duże znaczenie ma również efektywność kosztowa i trwałość. Oświetlenie ogrodowe LED to alternatywa dla konwencjonalnych żarówek i lamp halogenowych – może być używane na wiele sposobów, wymaga niewielkiej ilości prądu i tworzy akcenty. Więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić relaksujące wieczory na świeżym powietrzu!

Oświetlenie ogrodowe LED: wszechstronne i funkcjonalne

oświetlenie ogrodowe led pomysł na łóżko kwiatowe stylowe

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się ekonomiczne lampy LED – wyróżniają się przede wszystkim długą żywotnością (do 40 000 godzin) oraz niskim zużyciem energii. Przy tej samej jasności zużywają 1/5 energii konwencjonalnych żarówek. Mogą być również używane na różne sposoby. Modele z funkcją ściemniania, na przykład, okazują się praktycznym wariantem dla gęsto zaludnionych dzielnic miast z zabudową szeregową – nie ma więc ryzyka, że ​​światła zewnętrzne rzucają oślepiające światło na sąsiedni dom.

pomysł na wejście do domu oświetlenie ogrodowe!

Pięknie prezentują się również na tarasie – można zmieniać barwę światła i tworzyć nastrojową atmosferę. Nawiasem mówiąc, diody LED są również wbudowane w słoneczne lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie zewnętrzne nie wymaga podłączenia do zasilania i zapewnia pewną elastyczność w projektowaniu ogrodu. W ten sposób można skutecznie ustawić nawet rabaty kwiatowe na skraju trawnika. Wysokiej jakości systemy oświetleniowe LED mogą być wyposażone w czujniki ruchu – pozwala to zaoszczędzić dodatkową energię elektryczną, zwłaszcza w dużych ogrodach. Za pomocą pilota można sterować lampami według indywidualnych potrzeb i preferencji. w Sklep internetowy Gluehbirne.de do wyboru jest szeroka gama wszystkich powyższych źródeł światła, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiednie.

Umieść oświetlenie ogrodowe LED w centrum uwagi

oświetlenie ogrodowe led pomysły na staw ogrodowy kamienie graeser

Lampy LED pełnią kilka zadań na zewnątrz – wizualnie dzielą ogród na kilka obszarów, zapewniają wystarczającą ilość światła na schodach, stopniach i ścieżkach ogrodowych, pozwalają roślinom rzeźbiarskim zaistnieć i tworzą ekscytującą grę światła i cienia wokół basenu lub staw ogrodowy. Pierwszym krokiem do udanej koncepcji oświetlenia jest stworzenie szkicu, na którym zaznaczono ścieżki, siedzenia, instalacje wodne itp..

oświetlenie ledowe krzewy lamp ogrodowych

Kilka wpuszczanych lamp podłogowych w odległości ok. 2 metrów może zapewnić wystarczającą jasność na ścieżce ogrodowej i wejściu do domu. Na tarasie bajkowe światła LED wraz z huraganowymi latarniami z efektem płomieni tworzą miłą atmosferę przy stole. Drzewa, wysokie krzewy czy rośliny pnące przyciągają wzrok dzięki reflektorom LED. Nawiasem mówiąc, reflektory ogrodowe okazują się wszechstronne – Reflektory LED firmy Gluehbirne.de można je obracać np. w poziomie i pionie – idealne nie tylko jako oświetlenie akcentujące, ale także do oświetlania podjazdów, ścianek ogrodów i domków ogrodowych. Co więcej, żadna koncepcja oświetlenia nie jest kompletna bez odpowiedniego oświetlenia stawu – podświetlone elementy wodne wyglądają szczególnie atrakcyjnie.

Oświetlenie ogrodowe LED zimą

oświetlenie ogrodowe led pomysł lampy ścieżka ogrodowa

Lampy ogrodowe sprawdzają się również zimą niezwykle funkcjonalnie – umożliwiają szybki dostęp do domu, altany czy basenu, chronią przed kradzieżą i zapobiegają potknięciom na zewnątrz. Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo – eksperci radzą montować w ogrodzie tylko te światła, które są dopuszczone do użytku na zewnątrz. Tylko one z łatwością wytrzymują mróz i śnieg zimą i nie muszą być przechowywane w domku ogrodowym podczas zimnej pory roku.

oświetlenie ogrodowe led latarnia deco trawnik kroki