Dom i ogród

Optymalna pielęgnacja roślin doniczkowych i oświetlenie w jednym – kolekcja donic “Viride”

optymalna pielęgnacja roślin domowych mini podlewanie ogrodu

Udowodniono naukowo, że zielone rośliny mogą znacząco poprawić klimat w pomieszczeniach. Stanowią nieodłączną część wystroju wnętrz naszych mieszkań. Co wchodzi w skład optymalnej pielęgnacji roślin doniczkowych? Ich pomyślność zależy przede wszystkim od światła. Studio projektowe Goula / Figuera w Barcelonie zaprezentowało niedawno swój projekt „Viride” – po łacinie „zielony”. Łączy optymalne zarządzanie instalacją i projektowanie w jednym. Rezultatem jest kolekcja doniczek, która w najlepszy możliwy sposób dba o roślinę i stawia ją w centrum uwagi.

optymalna pielęgnacja roślin domowych

Produkty z kolekcji „Viride” spełniają jednocześnie trzy zadania: pełnią funkcję pewnego rodzaju estetycznego pojemnika na rośliny, zapewniają roślinom wystarczającą ilość światła i jednocześnie pełnią funkcję oświetlenia dekoracyjnego. Doniczki są dostępne w trzech rozmiarach dla różnych rodzajów roślin.

optymalna pielęgnacja roślin domowych podlewanie parą projekt

Płaska doniczka gwarantuje optymalną pielęgnację roślin w pomieszczeniach dla gatunków, które potrzebują więcej wilgoci i światła. Bardzo powoli obraca się wokół swojej osi centralnej, dzięki czemu wszystkie liście są równomiernie oświetlone i w ten sposób symuluje naturalny bieg słońca. Ponadto wystarczająca ilość wilgoci jest przekazywana w postaci pary. Gdy roślina dostanie wystarczającą ilość, system wyłączy się automatycznie.

optymalna pielęgnacja roślin domowych

Druga doniczka idealnie nadaje się do wiszących roślin. Wiszące liście są optymalnie oświetlone trzema światłami na trzech poziomach: od góry, pośrodku i od dołu. Zastosowane lampy LED są duże i emitują dużo światła. Doniczka „Viride” świetnie sprawdza się również jako nietuzinkowa lampa stołowa.

optymalna oprawa lampy do pielęgnacji roślin w pomieszczeniach

Kolejne naczynie przeznaczone jest wyłącznie dla roślin bez korzeni, tzw. powietrznych i przypomina bardziej dekoracyjny stojak z czarnej stali. Można go umieścić w dowolnym miejscu w dowolnym pomieszczeniu i umieszcza roślinę na wysokości oczu. W ten sposób roślina prezentuje się jeszcze atrakcyjniej i z pewnością wzbudzi wielki podziw.

optymalna pielęgnacja roślin domowych oświetlenie oświetlenie led projekt lampy

Interaktywne doniczki z kolekcji „Viride” są szczególnie odpowiednie dla roślin, które potrzebują mało podłoża oraz tych, które rosną wolno lub nie osiągają zbyt dużych rozmiarów.

optymalna oprawa oświetleniowa do pielęgnacji roślin domowych

optymalna pielęgnacja roślin domowych obiekt projektowy roślina bez korzeni

optymalna pielęgnacja roślin domowych konstrukcja stojaka na rośliny bez korzeni

optymalna pielęgnacja roślin domowych bezkorzeniowa sadzawka na rośliny powietrzne

* projekt autorstwa Goula / Figuera Studio