Dom i ogród

Ogród dla dzieci – DIY meble dziecięce i kąciki zabaw na zewnątrz

ogródek dla dzieci pergola-ławka-jasnoniebieski-drewno-relaks

Projektując i urządzając swój ogród i taras, warto pomyśleć także o swoich dzieciach. Ponieważ oni też będą zadowoleni z własnych obszarów. Małe place zabaw, kryjówki, ale także meble świetnie się tam sprawdzą i pozwolą maluchom szczególnie dobrze się bawić na świeżym powietrzu. Mamy kilka świetnych pomysłów, które pomogą Ci z Ogród dla dzieci można skonfigurować. Zapewnij wyjątkową zabawę, ale także relaks dzięki tym zabawnym projektom DIY.

Ogród dla dzieci do zabawy i wypoczynku

ogródek dla dzieci salon-paleta-jadalnia-kawa-ciasto

Ta mała budka może być używana do różnych celów. Z jednej strony można tam poczytać, pobawić się czy po prostu odpocząć na poduszkach, a z drugiej dzięki małemu stolikowi dzieci mają swój mały taras w ogrodzie dla dzieci. Tam rodzeństwo lub przyjaciele mogą urządzać małe przyjęcia kawowe.

Zaprojektuj własny ogród dla dzieci

ogród-dzieci-przyjaciele-rodzeństwo-buduj-kawiarnie-palety

Nie potrzebujesz też wiele rzeczy ani doświadczenia z projektami budowlanymi, aby zrealizować ten pomysł na ogród dla dzieci. Kilka starych palet i gotowe. Potrzebujesz jednego (lub więcej, w zależności od tego, jak duża ma być powierzchnia do siedzenia) na podłogę i dwóch dodatkowych, których używasz jako ścian. Prześcieradło lub zasłona gwarantuje cień w upalne dni.

Przytulny namiot

ogród-dla-dzieci-namiot-czytelnia-róg-wiking-futro-drewniana-rama

Podobnym pomysłem na projekt ogrodu dla dzieci jest ten namiot wikingów. Po prostu budujesz podstawową konstrukcję z desek, a następnie pokrywasz ją dowolną tkaniną. Pamiętaj, że jeśli nie używasz wodoodpornej tkaniny namiotowej, namiot będzie musiał być schowany w deszczowe dni. Otwórz również namiot, aby zapewnić dobrą wentylację.

Kuchnia zewnętrzna dla dzieci

ogródek dla dzieci kuchnia-niebieski-na zewnątrz-zabawa-taras-półka

Małe dziewczynki zbyt często lubią gotować, a przynajmniej udawać, że są. Pobudź wyobraźnię swoich dzieci, budując dla nich małą kuchnię. Będzie to idealny plac zabaw w ogrodzie dla dzieci. Użyj starej półki jako ramy podstawy, którą możesz rozszerzyć za pomocą tylnej ściany i odrobiny jaskrawej farby. Nie zapomnij o plastikowych garnkach i naczyniach.

Fajna przejażdżka autobusem

ogród dla dzieci autobus-pociąg-siedzisko-muszla-plastik-budynek-pomysł

Budowanie może być takie proste! Jeśli chcesz mieć pomysł na ogród dla dzieci, który nie tylko będzie zabawny, ale także pobudza wyobraźnię, ten improwizowany autobus jest również bardzo odpowiedni. I jak widać, znowu nie potrzebujesz wiele: pień drzewa, kilka starych plastikowych pokrowców na siedzenia i odpowiedni przedmiot jako kierownica. Dostajesz plac zabaw dla kilkorga dzieci.

Sam zbuduj piaskownicę

ogród dla dzieci piaskownica instrukcje projektowania markizy łodzi

Piaskownica to jeden z tych miejsc zabaw w ogrodzie dla dzieci, których zdecydowanie nie powinno zabraknąć. Zbuduj go według tego schematu w formie żaglówki, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić piaskownicę. Markizy lub dowolna inna tkanina nie tylko imitują żagiel, ale również chronią dziecko przed silnym słońcem podczas zabawy.

Grzyby ozdobne

ogród-dla-dzieci-grzyby-dekoracja-kolorowa-drewniana-miska-stołek-pomysł-malowanie

Możesz również urozmaicić każdy gotowy plac zabaw za pomocą elementów dekoracyjnych, aby jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię. Takie bajkowe grzyby to na przykład naprawdę świetny pomysł. Twoje dzieci mogą również pomóc w rękodziełach. Tutaj znajdziesz instrukcje dotyczące dekoracji w ogrodzie dla dzieci:

Ogród dla dzieci – miski drewniane

ogród-dzieci-miska-drewniana-grzybkowa-czapka-projekt-inspiracja

Najpierw zdobądź takie drewniane miski. Mają dokładnie odpowiedni kształt dla kapeluszy grzybowych. Oczywiście możesz też eksperymentować z innymi kształtami. Możesz sam zdecydować. W końcu to Twój osobisty projekt. Do zaprojektowania ogrodu dla dzieci potrzebne są również gałęzie brzozy. Służą jako łodyga grzyba.

Grzyby barwiące

ogród-dzieci-malarstwo-kropki-majstruje-pomysł

Możesz również od razu zacząć od projektowania kolorów. Użyj dowolnego odcienia koloru. Tutaj nie ma żadnych zasad. Jest to również część, do której dzieci mogą dołączyć, aby dodać kolor do ogrodu dla dzieci. Wybierz kolor bazowy i inny dla wzoru w kropki, który możesz zastosować w kropki lub za pomocą szablonów.

Różne grzyby

ogród-dla-dzieci-zielona-różowa-żółta-kropka

Możesz także pobawić się rozmiarem kapeluszy grzybowych. Ponieważ prawdopodobnie będziesz umieszczać grzyby w grupach, będą wyglądały znacznie bardziej autentycznie w różnych rozmiarach. Niech czapki dobrze wyschną po malowaniu. Najlepiej przez co najmniej 24 godziny. Lepiej dmuchać na zimne! W końcu chcesz stworzyć idealny ogród dla dzieci.

Wiercenie dla początkujących

ogród-dla-dzieci-muchomor-czapka-instrukcje-wiercenia

Teraz toczy się dalej z dorosłą pracą. Weź kapelusz grzybowy i wywierć otwór w środku. Jest to wstępnie nawiercone, aby drewno nie pękło. Jeśli śruba zostanie wkręcona bezpośrednio, tak właśnie się stanie. Teraz rozłóż kawałek gałęzi brzozy i śruby.

Przebij gałąź

ogród-dzieci-brzoza-brzoza-witarka-pomysł

Powtórz to samo z gałęzią brzozy. Następnie możesz włożyć do tego otworu dowolny metalowy pręt, którego możesz użyć do lepszego zamocowania grzyba w ziemi. Ponieważ nie włożysz tego pręta ręcznie do gałęzi, będziesz potrzebować nawierconego otworu, który powinien mieć nieco mniejszą średnicę niż pręt metalowy.

Użyj młotka, aby pomóc

ogród-dla-dzieci-rod-inspiracja-zaprojektowanie-ogrodu-zrób-to-sam

Do dekoracji ogrodu dla dzieci włóż pręt do wywierconego otworu. Użyj do tego większego, ciężkiego młotka. Gdy to zrobisz, pozostało tylko kilka kroków, aby ukończyć dekorację ogrodu dla dzieci.

Gotowa łodyga grzyba

ogród-dzieci-łatwe-majstrowanie-naturalne-materiały-białe-drzewo

Przyszła łodyga grzyba powinna wyglądać mniej więcej tak. Metalowy pręt jest później łatwo i bez wysiłku wkładany w ziemię. Jest to nie tylko o wiele łatwiejsze niż kopanie zamka dla samej gałęzi, ale jednocześnie nie zrujnuje twojego trawnika. Grzybek do ogrodu dla dzieci otrzymuje również stabilną pozycję.

Dołącz łodygę grzyba

ogród-dzieci-gałęzie-brzozowe-wkręty-zrób-zrób-dekoracja-zrób-zrób to sam

Zanim dokręcisz śrubę, umieść gałąź pod nasadką grzybka. Użyj śruby, aby połączyć ze sobą dwa elementy. Z tego powodu powinien być wystarczająco długi. Nie dokręcaj wkrętu zbyt mocno, bo grozi to ponownemu pęknięciu drewna.

Gotowa dekoracja dziecięca

ogród-dzieci-druciarz-łatwy-początkujący-drewno

I grzyb jest gotowy! Nawiasem mówiąc, taki grzyb może być nie tylko dekoracyjny, ale także praktyczny. Jeśli użyjesz grubych pni jako łodygi grzyba zamiast stosunkowo cienkiej gałęzi, te grzyby doskonale sprawdzą się również jako stołek ogrodowy dla dzieci. Możesz więc zaprojektować całą część wypoczynkową ze stołem. Puść wodze fantazji.

Ogród dla dzieci z kuchnią błotną

ogród-dzieci-błoto-kuchnia-sito-zlew

Które dziecko nie jest zafascynowane błotem? Twoje dzieci mogą naprawdę bawić się błotem bez zaśmiecania całego ogrodu i tarasu, jeśli zbudujesz dla nich kuchnię błotną. Dzieci mogą wtedy ograniczyć swoją zabawę do tego obszaru. Zawieś również sitka, dzbanki i inne akcesoria w tym obszarze dziecięcego ogrodu.

Krzesła drewniane

ogród-dla-dzieci-krzesełko-listewki-minnie-mickey-cars-malowanie

Szczególnie prostym pomysłem, który można wykorzystać w ogrodzie dziecięcym, są te drewniane krzesła. Od czasu do czasu Twoje dziecko będzie chciało odpocząć z Tobą na tarasie, w ogrodzie lub przy basenie. Spraw, aby było to szczególnie zabawne, przeprojektowując i malując stare (lub nawet nowe) krzesła w zabawny sposób. Twoje dziecko otrzymuje swój osobisty mebel.

Zabawa huśtawka w ogrodzie dla dzieci

ogród-dzieci-huśtawka-drewniana-tarcza-prosta-lina-wypoczynek

Nic dziwnego, że huśtawki zawsze będą ulubioną zabawą dużych i małych dzieci! Ponieważ unoszenie się w powietrzu to świetna zabawa! A huśtawki naprawdę nie są trudne do samodzielnego zbudowania. Tutaj możesz zobaczyć wariant, w którym w drewnianym krążku wydrąża się otwór i przeciąga przez niego linę. Na dole wchodzi ładny, ciasny węzeł, a huśtawkę można powiesić w ogrodzie dla dzieci.

Salonik ogrodowy dla dzieci

ogród-dzieci-basen-wyposazenie-szezlong-stolik-parasol

Jeśli możesz się zrelaksować, zrób to właściwie! Zbuduj dla swojego dziecka szezlong o odpowiednim rozmiarze. Jest też boczny stolik na świeżo wyciśnięty sok i oczywiście ochronny parasol. Tapicerkę i tekstylia możesz uszyć samodzielnie używając tkaniny z ulubionymi motywami.