Dom i ogród

Od ogrodnictwa miejskiego po ogrodnictwo wewnętrzne. Co się za tym kryje?

Trend ogrodnictwa miejskiego w dużych miastach

Istnieją dwa popularne hasła, które obecnie mają na celu odniesienie się do faktu, że prywatne gospodarstwa domowe stają się coraz bardziej ekologiczne lub mogą stać się bardzo łatwe. Ogrodnictwo miejskie koncentruje się na obszarach miejskich, tzn. małe obszary na obszarach miejskich powinny być zazielenione i wykorzystane do aktywnego ogrodnictwa. Początkowo skupiono się na optyce. Ale w międzyczasie w miastach, w których obecnie uprawia się użyteczne rośliny, rozwinęły się już ogródki z przekąskami. Z drugiej strony ogrodnictwo wewnętrzne opisuje trend wnoszenia szczęścia w ogrodzie do własnych czterech ścian. Pomysł ten realizuje się zawsze wtedy, gdy pod błękitnym niebem nie ma nawet małej działki dostępnej do ogrodu. Z tego artykułu dowiesz się, że te dwa podejścia mają w praktyce wiele wspólnego.

Ogrodnictwo miejskie to wariant zewnętrzny, ogrodnictwo wewnętrzne jego odpowiednikiem

Ogrodnictwo wewnętrzne na balkonie bujne rośliny jako ekrany prywatności

Pozornie łatwe w pielęgnacji, ale wciąż bardzo monotonne, szare tereny zewnętrzne obsadzone są zielenią w miejskim ogrodnictwie. Oznacza to: Kolor przenosi się na wewnętrzny dziedziniec, na taras na dachu i na balkon, przestrzeń życiową dla zwierząt, a ostatecznie także żywność dla samych ludzi, świeżo upieczone hobby ogrodników.

W przypadku ogrodnictwa w pomieszczeniach miniogród do sadzenia może być jeszcze mniejszy, ale brak miejsca w tym miejscu zwykle czyni go dość pomysłowym. Za pomocą wiszącego parapetu „zrób to sam” możesz szybko stworzyć miejsce na umieszczenie tam kilku upraw. Zagospodarowanie tej przestrzeni jest bardzo proste: na karniszu zawieszona jest deska – na sznurkach – których wysokość można indywidualnie zmieniać. Mocną linkę można przewlec przez dwa proste otwory po bokach deski, która służy następnie jako zawieszenie – a dodatkowy parapet jest gotowy dla zielonych, nowych mieszkańców.

Rośliny ogrodnicze w pomieszczeniach wiszą do góry nogami

Sprzęt do „nowego” ogrodnictwa. Dużo można używać wewnątrz i na zewnątrz

Growland – ojczyzna rodzimych roślin jest dostawcą, który koncentruje się na sprzęcie dla ogrodników wewnętrznych, hodowców roślin i hodowców ekologicznych, a tym samym oferuje wiele urządzeń, które są dobrze odbierane w ogrodnictwie miejskim. Portfolio produktów obejmuje wszystkie ważne klasyki ze świata ogrodników hobbystów – wentylację, oświetlenie, nawadnianie, glebę, nawóz i oczywiście małe miejsca, w których mogą kwitnąć rośliny domowe lub miejskie.

Szklarnie wewnętrzne są jednym z produktów firmy. Kupić namioty do uprawy w Growland oznacza zakup wewnętrznej szklarni, która jest zaprojektowana z myślą o najmniejszej przestrzeni, a także zapewnia roślinom najlepsze możliwe perspektywy wzrostu tam, gdzie wiele z nich nie pasuje – a mianowicie w mieszkaniu. Umożliwiają jednak ogrodnikom hobbystom nieposiadającym własnego ogrodu udział w zielonych pomysłach, takich jak ogrodnictwo miejskie lub wewnętrzne.

Ogrodnictwo wewnętrzne trendujące małe rośliny w białym koszu

Rośliny te nadają się do ogrodów wewnętrznych

Stworzenie wewnętrznego ogrodu może wyglądać dość stylowo i nowocześnie, jak pokazują zdjęcia na Deavicie. Nie skupiamy się tutaj na ogrodzie wewnętrznym obsadzonym użytecznymi roślinami. Zamiast tego tworzy się miejsce relaksu za pomocą niskich roślin, które mogą rozwijać się w przestrzeni życiowej. Zwłaszcza młode rośliny wciąż mają niski wzrost, więc to podejście do miejskiego ogrodnictwa może być tylko tymczasowe.

Kwiat trójmasztowy o purpurowych liściach Tradescantia Spathacea

Aby w salonie wyczarować atrakcyjną, zieloną mieszankę, należy dobrze przemyślany skład roślinny. Oznacza to: Różne kolory i wzory roślin zapewniają urozmaicony wygląd. Wskazówka: kolorowe kwiaty nie zawsze muszą być urozmaicone. Nawet zielone rośliny nie mają takiej samej zieleni. Tworzy to bardzo różnorodną mieszankę zieleni – bez kwitnącego kwiatu.

Jeśli masz miejsce do sadzenia wysokich roślin we wnętrzu, możesz sprawić, że przestrzeń życiowa będzie bardzo atrakcyjna dzięki tym zielonym roślinom:

– begonia

– Kordylina

– Kroton

– Smocze drzewo

– Kwiat trójmasztowy

– bluszcz

– zielona lilia

– Kauczukowiec

– lilia klubowa

– Filodendron

– sukulenty

Miejskie ogrodnictwo wyhoduje własne ogórki na balkonie

Jeśli chcesz nie tylko stworzyć wewnętrzny ogród do oglądania, ale także oczekiwać obfitych zbiorów z własnego ogrodu w czasie żniw, możesz polegać na tego rodzaju owocach i warzywach. Idealnie nadają się do uprawy we własnych czterech ścianach:

warzywa: marchew, papryka, dymka, kalarepa, czosnek

owoc: Mini wersje gruszki, jabłka, śliwki, śliwki i aronii

przyprawy: pieprz, chili, mięta pieprzowa, szałwia, bazylia, oregano

Uprawiaj zioła samodzielnie i zbieraj miętę, szczypiorek i co

Źródło obrazu: pixabay.com © (domena publiczna CC0)