Dom i ogród

Ochrona własności prywatnych nieruchomości: Wskazówki dotyczące bezpiecznego domu

Co cztery minuty dochodzi do włamania do nieruchomości w Niemczech. Uszkodzenia mienia, takie jak złamane zamki i skradzione przedmioty, objęte są ubezpieczeniem mienia domowego. Z drugiej strony dokumentów, które uległy zniszczeniu w przypadku włamania, a także zniszczeniu urody i aktom wandalizmu, nie podlegają wymianie. Odszkodowanie za kosztowności jest również ograniczone przez prawo. Dlatego coraz więcej właścicieli decyduje się na ochronę mienia prywatnych nieruchomości. W poniższym artykule przedstawimy zalety usługi bezpieczeństwa.

Ochrona mienia prywatnych nieruchomości: jak zapobiegać kradzieży i zniszczeniu mienia

Wskazówki dotyczące ochrony mienia dla złodziei mienia prywatnego

Według statystyk włamania w Niemczech zdarzają się głównie w dni ustawowo wolne od pracy oraz w weekendy, czyli wtedy, gdy właścicieli domów prawdopodobnie nie ma w domu. Ryzyko włamania jest szczególnie wysokie w miesiącach zimowych. Włamywacze mogą wtedy znacznie łatwiej zobaczyć puste mieszkania i domy. Ciemne okna wskazują na nieobecność mieszkańców, a sprawcy również pozostają niezauważeni pod osłoną ciemności. Place budowy i sklepy są również podatne na włamania i akty wandalizmu. Oprócz technologii zabezpieczeń elektronicznych coraz częściej ochronę zapewniają usługi ochrony i ochrony. Ale jak rozpoznać wiarygodną firmę ochroniarską? Przy wyborze ważną rolę odgrywa szereg kryteriów:

Systemy bezpieczeństwa i serwis ochrony w Hamburgu dla ochrony mienia

1. Najlepiej wybrać regionalną służbę bezpieczeństwa. Są dobrze zorganizowani i znają specyfikę regionu. A renomowana służba bezpieczeństwa Hamburg powinien, na przykład, mieć na miejscu wykwalifikowany personel ochrony.

2. Niezawodne służby bezpieczeństwa oferują nie tylko monitoring, ale także bezpieczeństwo alarmowe i są wyposażone w nowoczesną technologię.

3. Oferta składana jest wyłącznie po dogłębnej analizie nieruchomości, lokalizacji oraz statystyk włamań w danej dzielnicy miasta.

4. W umowie wymieniono ważne pozycje, takie jak zakres usług, procedury awaryjne i wykorzystywana technologia.

Ochrona własności dla nieruchomości prywatnych: jakie opcje są dostępne?

Ochrona mienia prywatnego przez służby ochrony

W zależności od rodzaju obiektu, który ma być monitorowany, służby ochrony oferują następujące usługi:

  • Nadzór na placach budowy w celu zapobieżenia kradzieży materiałów budowlanych oraz uniemożliwienia osobom trzecim wejścia na teren posesji. W tym przypadku istnieje stały nadzór, który odstraszy potencjalnych przestępców.
  • W przypadku domów, powierzchni biurowych, sklepów i budynków przemysłowych, które są już zamieszkane, monitoring jest dostępny w odstępach czasu. Sprawdzamy zamki i sprawdzamy cały budynek.

Ochrona mienia dla rodziny prywatnych nieruchomości w domu

  • Domy i mieszkania wakacyjne, które pozostają puste przez dłuższy czas, mogą być również objęte opieką służby bezpieczeństwa. Właściciele domów mogą wybierać między monitorowaniem interwałowym a usługą pilnowania domu.
  • Termin „housesitting” pochodzi z USA, gdzie pustymi domami opiekują się profesjonalni opiekunowie domów od ponad 50 lat. Opiekunowie mieszkają w domu i opiekują się zwierzętami domowymi, pielęgnują ogród i rośliny doniczkowe, opróżniają skrzynkę pocztową i sprzątają dom. Zmniejsza to również ryzyko włamania, ponieważ sprawcy widzą, że ktoś mieszka w domu. Ponadto można w odpowiednim czasie uniknąć lub zidentyfikować uszkodzenia spowodowane pękniętą rurą, falą sztormową lub pożarem.

Połącz ochronę mienia i ochronę osobistą

Wskazówki dotyczące bezpiecznego domu i mieszkania Ochrona własności prywatnych nieruchomości

Renomowane służby ochrony nie tylko specjalizują się w ochronie mienia, ale mogą również świadczyć inne usługi. Często ochrona mienia łączy się z ochroną osobistą lub imprezową.

W przypadku ważnych wydarzeń, które są organizowane w siedzibie firmy lub w biurze, oprócz ochrony mienia można zlecić również ochronę imprezy. Oprócz ochrony obiektu służba ochrony zapewnia również personel do kontroli dostępu, ochrony osobistej gości VIP oraz zapobiegania materiałom wybuchowym.

Zabezpieczanie zamków przed kradzieżą Wskazówki

Dla wielu prominentnych rodzin, ochrona osobista jest również celem. Od monitoringu 24/7 po kierowców, którzy bezpiecznie i niezawodnie dowożą dzieci do szkoły – tutaj również zakres usług jest bardzo szeroki, aby każdy mógł zamówić odpowiednią rzecz według własnych potrzeb.