Dom i ogród

Nowoczesne pomysły i wskazówki dotyczące projektowania ogrodów – co jest teraz na topie?

Nowoczesne pomysły na projektowanie ogrodów-wskazówki-luksusowe-baseny-pampas-rzeźba-trawiasta

Nowoczesny Pomysły na projekt ogrodu – Co jest modne w Australii, pionierze w ogrodnictwie? Australia jest awangardą, jeśli chodzi o projektowanie ogrodów.Ogrody z sukulentów, żywe ściany i samodzielnie uprawiane owoce i warzywa były częścią codziennego życia w Australii na długo zanim stały się modne w USA. Według Matthew Cantwella, dyrektora Secret Gardens z Sydney, żyzne ogrody, baseny i wspaniałe meble ogrodowe są obecnie jednymi z największych trendów w nowoczesnym projektowaniu ogrodów w Australii.

Nowoczesne pomysły na projektowanie ogrodów – nacisk kładziony jest na rośliny

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu -wskazówki-ozdobna trawa-bukszpan-prywatność-ściana lamelowa

Tak samo popularny wśród współczesnych Pomysły na projekt ogrodu to obecnie profesjonalnie zaprojektowane ogrody. Mniej uwagi przywiązuje się do wyposażenia ogrodu, a więcej do roślin. Ponadto zakłady stają się bardziej zróżnicowane, dzięki czemu są projektowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów na bardziej wymagającym poziomie. Cantwell otrzymuje coraz mniej zamówień na elementy wodne i dekoracje ogrodowe, które uważa za niezbędne do zaprojektowania strefy rozrywki na świeżym powietrzu ze wszystkim, co niezbędne.

Sprawdź następujące 6 obszarów zewnętrznych, aby uzyskać nowoczesny projekt ogrodu zaprojektowany przez Secret Gardens, aby dowiedzieć się, co jeszcze jest obecnie modne w Australii.

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu – wskazówki od specjalistów

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu

1. Szklane ogrodzenie basenu

Centralnym punktem tego ogrodu jest basen i podwyższona część wypoczynkowa. Przegroda wykonana ze szkła oddziela basen od reszty ogrodu, zapewniając w ten sposób ochronę dla dzieci. „To wymóg prawny. W Australii niedawno ogłoszono nowe przepisy dotyczące basenu, więc przy planowaniu basenu ważne jest środowisko, w przeciwnym razie nie zostanie on zatwierdzony przez lokalną radę ”- wyjaśnia Cantwell. Ogrodzenia szklane to świetna opcja do nowoczesnego projektu ogrodu. Zapewniają również lepszą widoczność, a także chronią przed wiatrem. „Szkło nadal pozwala, by basen był częścią przestrzeni zewnętrznej. Odpowiada regulacjom prawnym nie będąc inwazyjnym elementem projektowania krajobrazu.”

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu z indywidualnym urokiem

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu -wskazówki-gonty drewniane-indywidualne-meble ogrodowe

2. Meble na zamówienie

Według Canwella z Secret Gardens jednym z największych trendów w nowoczesnym projektowaniu ogrodów w Australii są świetne i dopasowane do siebie meble. Secret Gardens odpowiedział, oferując swoim klientom meble na zamówienie. „W naszych projektach zawsze staramy się wykorzystać dostępną przestrzeń w ogrodzie, jak również dostosować ją indywidualnie. Ponieważ Australijczycy lubią spędzać dużo czasu na zewnątrz, dzięki naszej pogodzie chcą miejsca, które jest gotowe do użycia ”- mówi Cantwell. Wbudowane miejsca do siedzenia spełniają tę potrzebę, a także świetnie wyglądają.

Łatwe w pielęgnacji rośliny w pięknych pojemnikach na rośliny 

nowoczesne-pomysły-na-projektowanie-ogrodu-wskazówki-do-sadzarki-kaktusy-sukulenty-tolerujące-suzę

3. Ściany jako akcenty

W wielu ogrodach zaprojektowanych przez Secret Gardens ściany stanowią akcent dla nowoczesnych Pomysły na projekt ogrodu które służą również jako sztuka plenerowa. „Na zewnątrz stosujemy podstawy, które są podobne do tych stosowanych w pomieszczeniach. Obejmuje to między innymi sztukę ”- mówi Cantwell. W tym przykładzie czerwona ściana promieniuje ciepłem i dodaje trochę energii małemu dziedzińcu. W innym projekcie właściciele sami namalowali wzór na ścianie.

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu – oświetlenie ma znaczenie 

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu -wskazówki-oświetlenie-naturalny basen-trawnik-wodospad

4. Specjalne oświetlenie

Cantwell zauważył również trend na specjalne oświetlenie jako nowoczesne pomysły na projektowanie ogrodów. W wielu swoich nowoczesnych projektach ogrodowych Secret Gardens wykorzystuje stałe źródła światła, aby stworzyć niepowtarzalne efekty wizualne na ścianie. „W zależności od oprawy oświetleniowej, kuli i obrazu na ścianie można osiągnąć wiele różnych efektów”, mówi. „Oświetlenie jest niezwykle ważne w ogrodzie. Rozszerza wykorzystanie przestrzeni na zewnątrz i można ją wykorzystać do podkreślenia różnych aspektów, takich jak ładne drzewo lub ściana, które powinny być głównym tematem nocy.”

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu – taras na dachu i zielony dach jako ogród miejski

W ogrodach dachowych pasą się poduszki dekoracyjne ławki z widokiem na miasto mieszkanie

5. Nowoczesne ogrody dachowe

Ogrody dachowe stają się coraz bardziej popularne w Sydney. „Jego popularność rośnie, ponieważ miasto pomaga tworzyć zielone przestrzenie w Sydney i ponieważ coraz więcej osób kupuje kondominia”, mówi Cantwell. Dachy stwarzają okazję do rozrywek na świeżym powietrzu, o które może zazdrościć wielu mieszkańców miast. Ten projekt autorstwa Secret Gardens przedstawia w szczególności ogród na dachu, który oferuje zarówno widok na miasto, jak i na wodę.

Pomysły na projekt ogrodu – nowoczesne krajobrazy

Pomysły na projektowanie ogrodów nowoczesne krajobrazy piękne postępuj zgodnie ze wskazówkami

6. Nowoczesne krajobrazy

Podczas gdy w Sydney jest wiele starych domów, których fasady są regulowane przepisami, wielu właścicieli domów zmodernizowałoby tył domu lub całość, gdyby było to dozwolone. „W przypadku nowoczesnych krajobrazów preferujemy mieszankę roślin tropikalnych i rodzimych. Ale użyliśmy również tradycyjnych roślin z nowoczesnymi akcentami ”- wyjaśnia Cantwell. Podkreśla, że ​​każdy ogród, projekt i klient jest inny. Jednak w większości przypadków do złagodzenia nowoczesnej architektury można użyć podłogi, drewna lub kamienia. „W innych przypadkach decydujemy, że proste, nowoczesne linie domu najlepiej przenieść również na zewnątrz.” Sprawdź te przydatne. Pomysły na projekt ogrodu w!

Nowoczesne pomysły na projektowanie ogrodów – ozdobne drzewa i krzewy są wieloletnie i łatwe w pielęgnacji

nowoczesny-projekt-ogrodu-pomysly-na-wskaznikow-drzewo-szutrowe-ogrodowe sciezka podnoszona ceglana

Kreatywne i nowoczesne pomysły na projektowanie ogrodu z atmosferą

nowoczesne-pomysły-na-projektowanie-ogrodu-wskazówki-zadaszenia-ogrodowe-tarasowe-drewno-wapienne

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu z bujną zielenią

Pomysły na projektowanie ogrodu bujne sadzenie schodów na drewniane podwórko

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu z zadaszeniem na basen i patio

Pomysły na projektowanie ogrodu szklane ogrodzenie z poradami na basen nowoczesny pawilon

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu – atrakcyjne meble tapicerowane

Pomysły na projektowanie ogrodów wykonane na zamówienie poduszki roślinne

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu – ustawianie akcentów

Pomysły na projektowanie ogrodów ściany jako akcenty jasnoczerwone

Nowoczesne pomysły na projekt ogrodu z harmonijnym oświetleniem

Pomysły na projekt ogrodu specjalne oświetlenie łagodne podłogi