Dom i ogród

Nowa kolekcja outdoorowa Philippe Starcka dla Cassina oznacza harmonię z naturą

Słynny projektant Philippe Starck po raz kolejny zachwyca żywych fanów swoimi projektami, tym razem we współpracy z dużą włoską firmą meblową Cassina. Nowa kolekcja outdoorowa nosi nazwę „Fenc-e Nature” i składa się z fotela, sofy dwuosobowej, sofy trzyosobowej i stolika kawowego o dwóch różnych wysokościach. Dzięki niemu możesz sprawić, że życie na zewnątrz będzie tak samo stylowe jak w środku.

Nowa kolekcja outdoorowa w zgodzie z naturą

Nowa kolekcja outdoorowa od fotela Philippe Starka, Sogi i stolika kawowego

„Dzięki Fence-e Nature stworzyłem coś, co nie istnieje. Coś pomiędzy codziennym DIY a ready-mades Marcela Duchampa. Meble nie wydają się pochodzić z fabryki i wnoszą do domu ludzkość, urok, poezję, kreatywność i naturę ”- mówi Philippe Starck. „Fence-e Nature to marzenie o życiu w zgodzie z naturą, eleganckim i pełnym szacunku. To nie jest projekt, to styl życia.”

Philippe Stark prezentuje nową kolekcję mebli ogrodowych

Kolekcja outdoorowa Fenc-e Nature charakteryzuje się organicznymi, niemal prymitywnymi kształtami i elementami dotykowymi. Na przykład duży podłokietnik wykonany z litego drewna tekowego, który został piaskowany, aby uzyskać naturalny, szorstki efekt. Tył każdego siedziska jest ręcznie tkany liną według wzoru zaprojektowanego specjalnie do tego projektu. Oparcie dostępne jest również z drewna wierzby, aby jeszcze bardziej wzmocnić więź z naturą. Ten naturalny materiał nigdy wcześniej nie był używany w tym kontekście.

Fence-e Nature: innowacyjne materiały zapewniają wysoki poziom komfortu

Nowa kolekcja outdoorowa Cassina Sofa z miejscem do przechowywania okularów

Fenc-e Nature osiąga wysoki poziom komfortu dzięki innowacyjnemu materiałowi SoloSoff® wykonanemu z oddychającego włókna poliestrowego i pianki z pamięcią kształtu, która jest używana do wyściółki poduszki. Nieodkształcalność struktury krystalicznej włókna wraz z elastycznością poliuretanu zapewnia absolutną miękkość. To efekt długich poszukiwań materiału nadającego się do użytku na zewnątrz, który gwarantuje takie same właściwości jak tapicerka z pierza.

Sofa 3-osobowa wykonana z odlewanego ciśnieniowo aluminiowego stelaża i drewna tekowego

Rama wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium i zapewnia niezawodną stabilność. Ten wzór został powtórzony również w dwóch stolikach kawowych z nowej kolekcji outdoorowej i jest połączony z blatem wykonanym z litego drewna tekowego.

Oparcie można ułożyć na płasko

Obszerne poduszki siedziska i oparcia zapewniają maksymalny komfort dzięki optymalnym opcjom regulacji. Można je ustawić w dwóch różnych pozycjach i dostosować w zależności od przeznaczenia: rozrywki lub relaksu. Prosty mechanizm inspirowany jest architekturą azjatycką i wzoruje się na naturze. Pręt nośny wykonany z litego drewna tekowego wskazuje położenie oparcia i został wykonany w taki sposób, aby wyglądał jak naturalna gałąź.

Sofa 3-osobowa w kolorze brązowym

3-osobowa sofa ogrodowa z poduszkami do siedzenia wykonana z innowacyjnego materiału

Fotel z półką

Fotel ogrodowy z miejscem do przechowywania okularów

Tkane oparcie

Fotel wykonany z aluminium, drewna i liny

Stolik kawowy wykonany z drewna tekowego i aluminium

Prostokątny stół ogrodowy z drewna tekowego