Dom i ogród

Naścienne prysznice ogrodowe – użyj kamienia naturalnego stylowo i praktycznie na zewnątrz

Jeśli potrzebujesz oddzielnego obszaru do orzeźwienia na świeżym powietrzu, możesz zamurować prysznic ogrodowy i zapewnić większy komfort na zewnątrz. Prysznic na zewnątrz może być również bardzo przydatny, ponieważ zapobiega przedostawaniu się brudu do domu. Niezależnie od tego, czy masz basen w ogrodzie, czy regularnie tam pracujesz, taki dodatek może być bardzo pomocny. Kolejną zaletą jest naturalny rustykalny akcent, który możesz dodać do swojego ogrodu. Oto kilka przydatnych wskazówek i pomysłów dotyczących kamienia naturalnego, z których możesz czerpać inspirację.

Stylowy prysznic ogrodowy na ścianę

nowoczesne ściany prysznicowe ogrodowe i płytki ścienne i żwir

Ceglany prysznic na zewnątrz może być bardzo wygodny z punktu widzenia prywatności. Nawet jeśli mieszkasz w pobliżu innych nieruchomości, nadal możesz wziąć prysznic na zewnątrz i zachować niezbędny ekran prywatności. Umieszczenie prysznica w zacisznej części ogrodu może dodać jeszcze więcej prywatności. W dzisiejszych czasach prysznice zewnętrzne mogą również uosabiać elegancję i zapewniać możliwość relaksu w bogatym otoczeniu.

Armatura prysznicowa ogrodowa wbudowana w ścianę z kamiennymi parawanami ochronnymi

Jeśli chodzi o projekt Twojego prysznica na zewnątrz, nie ma lepszego wyboru niż wszechstronność i niepowtarzalne piękno naturalnego kamienia. Niezależnie od tego, czy samodzielnie nałożysz materiał na ściany prysznica, czy użyjesz go do dodatkowych detali, rezultaty z pewnością będą wyjątkowe i odzwierciedlają Twój osobisty styl. Przy odrobinie planowania i wysiłku taki projekt można łatwo stworzyć.

minimalistyczny design do prysznica na zewnątrz z szarymi płytkami i zielonymi roślinami jako akcent w aranżacji ogrodu

Proste i minimalistyczne prysznice doskonale sprawdzą się w ogrodzie. Jeśli jednak zamurujesz przyciągający wzrok i luksusowy prysznic ogrodowy, może on służyć jako rozległy punkt centralny na świeżym powietrzu. Kiedy już zdecydujesz się na motyw, poszukaj naturalnych kamieni, które pasują do tego motywu. Gładki i ciemny kamień, taki jak łupek, może sprawić, że prysznic stanie się nowoczesny i futurystyczny, podczas gdy rustykalny kamień, taki jak trawertyn, może dodać uroku śródziemnomorskiemu stylowi.

Wybierz odpowiednią wykładzinę podłogową i okładzinę ścienną

łazienka z przesuwanymi szklanymi drzwiami prowadzącymi do ogrodu

Nikt nie chce stać w błocie, mokrej trawie lub niewygodnej podłodze podczas korzystania z prysznica na świeżym powietrzu. Na przykład kostka antypoślizgowa i odporna na temperaturę to idealny wybór na podłogę. Trawertyn błyskawicznie wchłania wodę i daje uczucie chłodu, dzięki czemu nie poparzysz stóp pod prysznicem w upalne dni. Kamienie takie jak marmur są w zasadzie śliskie, podczas gdy kostki brukowe są znane z tego, że zatrzymują ciepło.

sklepiona kamienna ściana i rustykalnie ułożona podłoga w strefie prysznica w stylu śródziemnomorskim

Każda opcja może nie być najlepszym wyborem ze względu na bezpieczeństwo i wygodę. Jeśli zamurowujesz swój prysznic ogrodowy, możesz również wybrać kamień porowaty, taki jak granit lub wapień. Jednak ważne jest, aby uszczelnić materiał przed jego zamontowaniem. Zapobiega to tworzeniu się pleśni, pleśni i innych w wyniku wysokiej wilgotności w kamieniu. Ponadto uszczelnienie kamienia ułatwia czyszczenie, ponieważ mydło i brud nie mogą osadzać się w rowkach i otworach w powierzchni kamienia. Na przykład użyj solidnej podłogi łupkowej, która jest skoordynowana z otaczającą kamienną ścianą.

Zamuruj i wyposaż prysznic ogrodowy

prysznic na zewnątrz z kamiennymi ścianami w stylu rustykalnym z haczykami do siedzenia i latarnią dla większego komfortu

Po zaprojektowaniu prysznica zewnętrznego możesz dodać dodatkowe wyposażenie, aby poprawić funkcjonalność strefy prysznica. Rozważ dodanie zlewu, garderoby, siedziska, półki lub innych udogodnień, aby spersonalizować przestrzeń. W tym przypadku kamień naturalny idealnie nadaje się do budowania z niego takich elementów lub po prostu jako akcent. Odpowiednie siedzisko w połączeniu na przykład z haczykiem i latarnią może stworzyć romantyczną, a jednocześnie funkcjonalną atmosferę.

kamień naturalny jako osłona prywatności na ścianach prysznicowych w ogrodzie

Ekran prywatności na zewnątrz jest również niezbędnym elementem, jeśli chcesz zamurować prysznic ogrodowy. W końcu musisz ukryć się przed światem zewnętrznym i chronić swój prysznic przed wpływami zewnętrznymi. Taka ściana może również służyć jako akcent do zaprezentowania cegły, kamienia naturalnego, betonu lub innych detali. W związku z tym może to również tworzyć podstawę prysznica i ukrywać głowicę prysznicową i armaturę. Na przykład rustykalny i postarzany kamień stanowi dobry kontrast z gładkimi betonowymi ścianami, z którymi można go połączyć.

ściany pryszniców ogrodowych i pokryte geometrycznie ułożonymi kamiennymi płytami

Dzięki kamiennej ścianie w odcieniach szarości i brązu Twoja strefa prysznica na zewnątrz może być przytulna i bezpieczna. Geometrycznie ułożone kamienie nadają również pomieszczeniom nutę nowoczesności i abstrakcji, którą można doskonale wkomponować w przestrzeń ogrodu. Dodatkowo twój prysznic na zewnątrz powinien dobrze komponować się z resztą krajobrazu i innymi elementami wystroju na twoim podwórku. Twój ogród powinien pozostać spójnym projektem, a nie podkreślać prysznic i zakłócać wizualną jedność pomieszczenia. Więc jeśli nie zaprojektowałeś jeszcze swojego miejsca na zewnątrz, możesz użyć projektu swojego prysznica jako przewodnika podczas projektowania krajobrazu. Materiały budowlane, takie jak piaskowiec lub wapień, dodają motywu krajobrazu plaży z palmami i jaskrawymi kwiatami, podczas gdy kamienie, takie jak granit, są idealne do ogrodu z soczyście zielonymi detalami.

Dostosuj projekt do własnych potrzeb

kamienna podłoga i rustykalne płyty kamienne jako okładziny ścienne, ściany prysznicowe w ogrodzie

Bujne rośliny tropikalne mogą być również używane jako elementy dekoracyjne, aby stworzyć piękne otoczenie na swoim podwórku lub w ogrodzie. Na przykład wybierz zewnętrzny prysznic z ceglaną ścianą wykonaną z kamiennych płyt i odsłoniętą żwirową podłogą, aby dopasować się do motywu Twojego ogrodu. Więc nie ma dobrego lub złego projektu, gdy chcesz zamurować prysznic ogrodowy. Możesz dostosować swoje wrażenia do własnych upodobań, a nawet pominąć wszystkie elementy na zewnątrz. W rzeczywistości możesz uzyskać wiele takich samych korzyści, jakie daje prysznic na świeżym powietrzu, nie będąc całkowicie zaangażowanym w jeden.

Ochrona prywatności i prywatność na zewnątrz w przypadku ścian prysznicowych ogrodowych z kamieniem naturalnym

Podczas gdy prysznic na zewnątrz może znajdować się również wewnątrz, duże okno, na przykład, zapewnia wyraźny widok na pięknie zagospodarowany ogród, dzięki czemu możesz poczuć się jak na zewnątrz, jednocześnie ciesząc się komfortem wewnątrz. Łazienka ze szklanymi drzwiami, które prowadzą do zamkniętego prysznica na zewnątrz w ogrodzie, może być również dobrym rozwiązaniem dla takich projektów. Ucieknij więc od codzienności i ciesz się wygodą natury dzięki luksusowym lub po prostu zaprojektowanym prysznicom zewnętrznym. Możesz otoczyć się materiałami z unikalnych źródeł. Twoi znajomi, rodzina i sąsiedzi chętnie dołączą do Ciebie, aby spędzić cenny czas w stylowym ogrodzie Twoich marzeń.