Dom i ogród

Meble tarasowe – różne materiały i kilka przykładów

Meble ogrodowe i tarasowe z rattanu

Masz trudności ze znalezieniem właściwego Meble ogrodowe znaleźć? Przy tak wielu różnych materiałach i wzorach do wyboru, nic dziwnego. Jaki materiał wybrać? Potrzebujesz stołu z krzesłami, a może foteli i sofy? Czy chciałbyś również meble ogrodowe, które zachęcają do relaksu i popołudniowej drzemki? Powinieneś z góry wyjaśnić wszystkie te rzeczy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że ten artykuł może ci trochę pomóc. Przedstawiamy Państwu efektowne projekty stołów, krzeseł, foteli, leżaków, sof i innych mebli na taras. Wybraliśmy cztery najpopularniejsze materiały na meble ogrodowe i kilka świetnych, odpowiednich przykładów. Baw się dobrze oglądając i daj się zainspirować!

Meble tarasowe wykonane z (poli)rattanu

czarne meble z rattanu

Meble ogrodowe z polirattanu (inne niż „rattan”) od kilku lat są coraz częściej spotykane zarówno w katalogach meblowych, jak iw sklepach meblowych. Rośnie też ich popularność. Są odporne na warunki atmosferyczne, a dzięki aluminiowej ramie lekkie, a przez to łatwe do przenoszenia. Takie meble ogrodowe oferowane są w różnych kolorach, a tapicerkę można dobrać według własnego uznania. Są świetne zestawy sofy z fotelami i stolikiem kawowym, ale także stoły do ​​jadalni z krzesłami. Jeśli podobają Ci się tego typu meble ogrodowe, spójrz na poniższe przykłady.

Meble tarasowe wykonane z drewna

Poduszki-i-tapicerki-z-ciemnymi-meblami

Dostępne są również różne kolory drewnianych mebli ogrodowych. Ale co może być przyjemniejszego niż naturalne odcienie ziemi w drewnie? Zawsze istnieje idealny odcień pasujący do stylu Twojego domu. Niezależnie od tego, czy są wykonane z odpornego na warunki atmosferyczne drewna tekowego, mahoniowego, dębowego czy jesionowego, projekty są nieograniczone. Możesz wybrać styl rustykalny lub nowoczesny, minimalistyczny. Chcesz odpocząć po ciężkim dniu pracy na wygodnej sofie? A może potrzebujesz dużego stołu jadalnego z wystarczającą ilością krzeseł? A co powiesz na romantyczną huśtawkę, którą powiesisz na baldachimie swojego tarasu? Oto kilka przykładów.

 metal

Metal-i-rattan-w-kolorowej-wykonaniu

Jeśli potrzebujesz szczególnie lekkich mebli, możesz wybrać metal, a zwłaszcza aluminium. Upewnij się jednak, że wybrany przez Ciebie metal jest wolny od rdzy. Aluminium jest również szczególnie popularne w popularnej huśtawce z Hollywood. Jest to duży mebel i w przeciwnym razie byłby zbyt ciężki, aby go przenosić lub schować. Aluminium oferuje tę samą zaletę, co wszystkie inne meble ogrodowe.

Żelazne meble ogrodowe

ozdobny-wzór-meble-ogrodowe-w-niebieskim

Są szczególnie romantyczne meble ogrodowe wykonane z żelaza z ozdobnymi wzorami. Jeśli więc Twój taras otoczony jest bajkowym ogrodem ze wspaniałymi kwiatami, takie meble również mogą być świetnym wariantem. Zobacz jak wyglądają nowoczesne meble metalowe.

Cenny plastik lub plastik

Plastikowe-meble-ogrodowe-w-jasnych-kolorach

Plastik jest łatwy do czyszczenia i można go błyskawicznie odłożyć. Deszczowa pogoda nie przeszkadza meblom wykonanym z tworzywa sztucznego, ale meble ogrodowe wykonane z tego materiału nie powinny być wystawiane przez dłuższy czas na działanie promieni słonecznych, ponieważ mają one właściwość blaknięcia. Mają więc swoje zalety i wady, tak jak każdy inny rodzaj mebli ogrodowych. Są świetne warianty i zestawy krzeseł z małym, ale i dużym stołem jadalnym.

Spraw, aby meble ogrodowe były przytulne

super-projektowanie-z-meblami-ogrodowymi