Dom i ogród

Kwiaty do ogrodu – pomocne wskazówki dotyczące pięknego projektowania

kwiaty dla ogrodowej królowej róży piękne

Wybierając kwiaty do ogrodu zanurzysz się w różnorodności przyrody. Dzięki kolorowym, pachnącym i niepowtarzalnym kwiatom masz okazję wnieść do swojego ogrodu aromat i świeżość na gorące miesiące. Aby projekt ogrodu był z Tobą Kwiaty do ogrodu Jeśli to naprawdę działa, mamy kilka wskazówek i pomysłów, które Ci pomogą.

Kwiaty do ogrodu – kilka wskazówek i pomysłów

kwiaty piwonie popularne delikatne kwiaty wiosenny nastrój

W najpiękniejszych parkach głównym elementem są kwiaty. Kolorowe dywany z bratków, tulipanów, begonii i petunii hoduje się z wielką miłością, ale także z dużym nakładem pracy. Na właściwą pielęgnację wpływa wiele zasad i piękne ułożenie kwiatów, a powstałe figury i wzory można nazwać sztuką. Dlatego musisz Kwiaty do ogrodu zwróć także uwagę na indywidualne potrzeby roślin. Należy również ułożyć kwiaty w taki sposób, aby były otoczone kwiatami o jasnych kolorach, bez względu na to, w którą stronę patrzymy.

Projektowanie ogrodu z kwiatami – wskazówki dotyczące skutecznej pielęgnacji roślin

Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, aby wiedzieć, że pielęgnacja roślin w ogrodzie jest trudniejsza niż pielęgnacja roślin domowych. Wynika to głównie z faktu, że rośliny są narażone na różnorodne warunki pogodowe, takie jak deszcz i słońce na zewnątrz. Aby nie martwić się zbytnio przy projektowaniu ogrodu z kwiatami, już podczas sadzenia kwiatów należy zorientować się na ich zapotrzebowanie na światło i wilgoć. Jeśli planujesz posadzić kilka rodzajów kwiatów na jednym grządce, podziel je na grupy na podstawie ich podobieństwa i wysokości, jaką osiągną. Jeśli więc Twoje łóżko znajduje się bardziej pośrodku ogrodu, powinieneś posadzić wyższe kwiaty pośrodku, a mniejsze na zewnątrz. Jeśli grządka znajduje się na skraju ogrodu, tak że widać tylko przód, posadź wysokie kwiaty z tyłu i pozwól im coraz mniejsze z przodu.

Kwiaty do ogrodu – grupuj według czasu kwitnienia

kwiaty dla nasturcji ogrodowych wiele żółtego koloru

Te, które kwitną w tym samym czasie, powinny znajdować się w jednej grupie. Posadź w ich pobliżu kwiaty, które zakwitną w innym czasie. W ten sposób będziesz cieszyć się kwitnącymi kwiatami przez cały czas.

Podobnie kwiaty należy pogrupować według ich zapotrzebowania na wodę. Nie można sadzić kwiatów lubiących dużo wody i słońca obok tych, które preferują cień i suchą glebę. Najlepiej też podlewać rośliny wcześnie rano. Nie przesadzaj jednak. Jeśli dodałeś nawóz do gleby, pamiętaj, że zatrzyma on wilgoć, więc nadmierne podlewanie może być szkodliwe dla roślin.

Bez wątpienia róża jest królową kwiatów. Jest częścią niemal każdego ogrodu Kwiaty do ogrodu. Oprócz ładnej, pachnącej róży można znaleźć irysa, czerwone pelargonie, ładne chryzantemy i piękne bzy. W większości ogrodów obecne są również zwiastuny wiosny, takie jak krokusy, przebiśniegi i konwalie. Aby uzyskać naprawdę kolorowy, różnorodny i zapierający dech w piersiach projekt ogrodu z kwiatami, nie możesz zapomnieć o następujących kwiatach:

Projekt ogrodu z kwiatami – Popularne kwiaty do ogrodu

kwiaty na piwonie ogrodowe1 popularny różowy

  • Kwiaty do ogrodu: Piwonie (Piwonie) – Są to rośliny wieloletnie o dużych, pięknych kwiatach. Dorastają do 100 cm wysokości. Najlepiej czują się na słońcu iw glebie bogatej w próchnicę. Piwonie kwitną od późnej wiosny do wczesnego lata. Sadzonki pozyskiwane są z korzenia. W Chinach ten kwiat jest popularnym symbolem w folklorze i oznacza dobrobyt i bogactwo.

kwiaty do ogrodu dalie fioletowe kwiaty

  • Dalie (Dalia) – Dalie są również nazywane gruzińskimi. Istnieje około 30 gatunków i ponad 20 000 mieszańców. Osiągają średnią wysokość 50 cm i kwitną od maja do października. Szczególnie dobrze czują się w pośrednim świetle słonecznym. Dalia jest narodowym symbolem Meksyku.

kwiaty hortensja niebieskie delikatne idealne pomysły projektowe

  • Hortensja – Rośnie w postaci bylin. Jej kwiaty są kuliste i występują w delikatnych odcieniach koloru. Ma od 1,20 do 1,80 metra wysokości. Hortensja nie wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych. Jedyną rzeczą, na którą należy uważać, jest to, że ich korzenie są zawsze wilgotne.

kwiaty ogród ogień szałwia fioletowy kolor zapach świeży

  • Szałwia ognista (Salvia Splendens) – Szałwia ognista zawdzięcza swoją nazwę swoim kwiatom, które zwężają się ku górze i mają intensywnie czerwony kolor. Dorasta do 80 cm wysokości. Uwielbia luźną, przewiewną glebę bogatą w składniki odżywcze i ciepło, dlatego warto znaleźć dla niego miejsce w słońcu. Ponadto często nalewa się go z przyjemnością. Kwitnie od czerwca do późnej jesieni.

Kwiaty do ogrodu – różne odmiany

niebieska nasturcja żółta nasycona kolor aromatyczna prawidłowa pielęgnacja sortowanie ważne

  • Kwiaty do ogrodu: Nasturcja (Tropaeloum) – Ma właściwości lecznicze i jest stosowana przy awitaminozie, anemii, chorobach nerek, wypadaniu włosów, kaszlu i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Nasturcja uwielbia stanowiska słoneczne i częściowo zacienione oraz dużo wody. Gleby nie należy nawozić, w przeciwnym razie nie zakwitnie. Zwykle jest to winorośl, ale są też byliny, które kwitną w odcieniach żółtym, pomarańczowym, jaskrawoczerwonym, czerwono-brązowym i różowym.

kwiaty do ogrodu piękne czerwone kwiaty

  • Kalanchoe (Kalanchoe blossfeldiana) – Ta tropikalna roślina pochodzi z Madagaskaru. Roślina krzewiasta dorasta do 30 cm wysokości. Ich kwiaty utrzymują się przez długi czas. Ponieważ korzenie Kalanchoe przechowują wodę, gleba powinna wyschnąć przed następnym podlewaniem. Uwielbia ciepło i słońce, ale powinna znaleźć miejsce w ogrodzie w półcieniu. Kwitnie zimą.

kwiaty do ogrodu studentka kwiatki aksamitki żółte

  • Nagietek (Aksamitka) – ma od 20 do 25 cm wysokości i doskonale nadaje się do płaskich i wiszących doniczek, a także ozdobnych skrzynek na kwiaty. Kwitnie od lipca do października w intensywnie żółtych, pomarańczowych, złotych lub brązowo-pomarańczowych kolorach. Uwielbia umiarkowaną wilgotność i słońce. Nagietek wydziela nieco gorzki zapach i potrzebuje mieszanej gleby.

kwiaty ogród lawenda fioletowe pomysły pielęgnacja roślin

  • Lawenda (Lavandula) – Lawenda to silnie pachnący, wieloletni półkrzew kwitnący w delikatnych fioletowych kolorach. Uwielbia lekką i pożywną glebę. Nie przeszkadza mu ani zimno, ani rzadkie podlewanie. Lawenda jest szczególnie popularna ze względu na swoje olejki eteryczne oraz właściwości lecznicze i kosmetyczne. Wykorzystywany jest również w kuchni.

Kwiaty do ogrodu – żonkil jest zawsze popularny

kwiaty do ogrodu żonkil popularna natura

  • Żonkil (Narcissus) – Z pewnością znasz legendę o pięknym Narcyzie ze starożytnej Grecji, który zmarł z miłości do własnego odbicia. Żonkil został nazwany jego imieniem. Uwielbia miejsca słoneczne lub lekko zacienione oraz luźną glebę piaszczysto-gliniastą. Żonkila należy obficie podlewać. Dorasta do 60 cm wysokości. Kolorystyka kwiatów waha się między bielą, kremem i wszystkimi odcieniami żółci. Rozmnażanie odbywa się przez cebulę.

Zantedeschia, mieczyki, kaladia, azalie, kamelie i słoneczniki ozdobne również kwitną między czerwcem a wrześniem. Do rozmnażania bluszczu i filodendronów przez sadzonki najlepszy jest czerwiec. W tym samym miesiącu można również sadzić inne wieloletnie kwiaty, takie jak nagietki, goździki, cyklameny, lwie paszcze, pierwiosnki i jaskier pospolity. Każdy kwiat ma swój urok. w Kwiaty do ogrodu wszystko zależy od twojej wyobraźni. Sam wybierasz, gdzie i jak je rozmieścisz w ogrodzie.