Dom i ogród

Kuchnia plenerowa w ogrodzie – odpowiednie zaplanowanie to umożliwia!

kuchnia zewnętrzna w ogrodzie nowoczesna-styl-mała-kompaktowa

Konwencjonalne grille są z pewnością praktyczne i bez wątpienia spełniają swoje zadanie. Trzeba jednak przyznać, że całość Kuchnia zewnętrzna w ogrodzie jest o wiele bardziej stylowy, a przygotowywanie posiłków jest o wiele przyjemniejsze. Jeśli planujesz to również sam, masz możliwość dodania wszystkich niezbędnych akcesoriów. W ten sposób uzyskasz taki sam komfort, jak w tradycyjnej kuchni w domu. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka wskazówek, które mogą być pomocne, jeśli chcesz zaprojektować własną kuchnię na świeżym powietrzu w ogrodzie. Pokażemy Ci zalety oraz pokażemy i wyjaśnimy warianty projektowe, aby uzyskać inspirację do zaplanowania swojej kuchni. W ten sposób masz pewność, że nie zapomnisz zawrzeć niczego ważnego.

Zbuduj lub zamuruj własną kuchnię na świeżym powietrzu w ogrodzie

kuchnia zewnętrzna w ogrodzie porady-zabudowa-kuchenka gazowa-blat

Najlepszym sposobem na dostosowanie zewnętrznej kuchni w ogrodzie do własnych życzeń i wymagań jest samodzielne jej zbudowanie. Dużo obniżasz również koszty. Własna kuchnia składa się z podstawowego szkieletu. Zamyka je ściana tylna, której wygląd nie ma znaczenia, gdyż nie jest widoczna, częściami przednimi, czyli indywidualnie dobranymi drzwiami szafy i ścianami bocznymi. U góry fajny blat. Umożliwia to przyjemną pracę i powinno oferować wystarczającą ilość wolnej przestrzeni. Zapraszamy do zaprojektowania blatu z płytek. Ważne jest, aby powierzchnia była wytrzymała i wodoodporna. W końcu zewnętrzna kuchnia w ogrodzie będzie wystawiona na każdą pogodę.

Ceglana kuchnia zewnętrzna w ogrodzie

zewnętrzna-kuchnia-ogród-cegła-pomysł-zrób-zrób-zrób-to-sam-ściany

Samodzielna kuchnia zewnętrzna w ogrodzie staje się jeszcze bardziej wytrzymała, jeśli ją zamurujesz. Zamiast drewna lub sklejki po prostu użyj kamienia lub cegły, w zależności od upodobań. Murowanie może być trudne dla początkujących, ale może to również zrobić murarz. Tylko trzy boki szafek są zamurowane. Ponownie najlepiej jest użyć drewna lub metalu do wykonania drzwi. Te ostatnie powinny być jednak wolne od rdzy. Świetnym wariantem jest tutaj stal, która również wygląda bardzo nowocześnie. Wybór sposobu budowania zależy wyłącznie od Twoich umiejętności i stylu, który chcesz osiągnąć. Teak jest ogólnie bardzo popularnym materiałem do użytku na zewnątrz. Jest trochę droższy niż inne rodzaje drewna. Inwestycja się jednak opłaca, bo drewno posłuży na całe życie.

Sprzęt i akcesoria kuchenne

zewnętrzna-kuchnia-ogrodowa-nowoczesna-wąska-kamienna-monochromatyczna-lodówka-szklana

Im więcej urządzeń, które kuchnia zewnętrzna ma w ogrodzie, tym łatwiej tam pracować. Lodówka jest niezbędna, szczególnie latem. Ale mniejsze urządzenia, takie jak ekspres do kawy, również mogą się przydać. Aby wszystkie te rzeczy działały, niezbędne jest oczywiście źródło zasilania. Alternatywnie można również użyć gazu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że gaz w butlach, a przede wszystkim lodówka gazowa stają się na dłuższą metę dość drogie. Kolejną wadą jest to, że lodówki gazowe nie mają komory zamrażarki. A co za agonia lato i letnia impreza bez orzeźwiających, lodowato zimnych napojów, które dostajesz m.in. dzięki kostkom lodu świeżo wyjętym z zamrażarki.

Przestrzeń magazynowa

kuchnia zewnętrzna w ogrodzie baldachim-pomysł-filar-kamień

Z tego powodu podłączenie zasilania jest bardzo ważne w kuchni na świeżym powietrzu w ogrodzie. Jednak gaz to wspaniały pomysł na piec. W takim przypadku możesz faktycznie zaoszczędzić pieniądze. Grill może również działać na gazie, chyba że wolisz stary dobry grill węglowy. Prawdopodobnie nie będziesz potrzebował piekarnika w ogrodzie. Jeśli nadal go cenisz, polecamy piec do pizzy. Można w nim przygotować nie tylko pizze. Możesz także upiec domowe chleby, które mają wyjątkowy smak dzięki tradycyjnemu piekarnikowi. Oprócz dużej powierzchni roboczej bardzo ważne jest również dużo miejsca do przechowywania i oczywiście miejsca do przechowywania. Jak wiecie z kuchni wewnętrznej, nigdy nie może być wystarczająco dużo miejsca. Szafki i szuflady oferują możliwość przechowywania szklanek, talerzy i sztućców, dzięki czemu nie trzeba ich za każdym razem przenosić od wewnątrz na zewnątrz. Jeśli chcesz czegoś bardziej luksusowego, możesz zintegrować szeroką gamę urządzeń z zewnętrzną kuchnią w ogrodzie.

Lokalizacja

outdoor-kuchnia-ogród-czarny-design-kaptur-lodówka

Jak widać, lokalizacja powinna opierać się przede wszystkim na tym, gdzie najlepiej można uzyskać moc. Najlepiej nadaje się do tego taras, który zwykle znajduje się tuż obok domu. Jest to również najłatwiejszy sposób na zdobycie wody. Potrzebujesz tego do zlewu, którego zdecydowanie nie powinno zabraknąć w kuchni na świeżym powietrzu w ogrodzie. Jeśli nie chcesz układać nowej rury wodnej, po prostu użyj węża ogrodowego. System wtykowy sprawia, że ​​podłączenie jest dziecinnie proste, a tym samym oszczędza koszty wykopów i nowych rur. Dodatkowo, wodę można tak szybko odkręcić i w każdej chwili można zdjąć wąż, aby podlać ogród. Dostępne są dwa rozwiązania dla ścieków: albo kopiesz i podłączasz zlew do kanalizacji domu, albo po prostu wkładasz większe wiadro do szafki pod zlewem. Następnie po prostu wyrzuć nagromadzoną wodę. Zlew w nowej kuchni na świeżym powietrzu w ogrodzie może być używany bezpośrednio do mycia warzyw i owoców, które samodzielnie wyhodowałeś. W ten sposób unikniesz długiego spaceru w środku i możesz przygotować sałatki na zewnątrz i w towarzystwie gości, zamiast w odosobnieniu w środku.

Wielkość kuchni

outdoor-kuchnia-ogród-drewno-metal-meble-latarnie-grill-inspiracja

Wielkość zewnętrznej kuchni w ogrodzie zależy od tego, ile miejsca potrzebujesz do pracy i jakie urządzenia planujesz. A jeśli masz dużo wolnego miejsca w ogrodzie, warto to wykorzystać. Kuchnia w kształcie litery L doskonale sprawdzi się również we wnętrzach, nie tylko wtedy, gdy chcemy swobodnie budować kuchnię w ogrodzie, ale także w przypadku, gdy ma się ona znajdować w pobliżu domu. Jedna ze stron kuchni może zaczynać się od domu, dzięki czemu wraz z elewacją domu powstaje kształt litery U. Najlepszym sposobem na zintegrowanie lodówki i zlewu jest ta noga. Aby móc pomieścić wszystko, co ważne i aby nie brakowało miejsca, najlepiej wybrać długość co najmniej trzech metrów na obie nogi, pod warunkiem, że masz wystarczająco dużo miejsca. Uzyskane w ten sposób wolne powierzchnie kuchni zewnętrznej w ogrodzie można wykorzystać również w formie blatu, aby Twoi goście mogli cudownie rozmawiać z Tobą podczas gotowania.

Podłoga w zewnętrznej kuchni w ogrodzie

plener-kuchnia-ogród-piec-do-pizzy-budynek-cegly-stól-jadalnia-sloneczniki

Poznasz to również z kuchni w domu: o ile w ogóle dbasz o smażenie lub gotowanie, nie da się uniknąć rozprysków tłuszczu. A czasem zdarza się też, że coś się przewróci lub rozleje. Z tego powodu wybór odpowiedniej podłogi jest tak samo ważny, jak wybór odpowiednich materiałów do samej kuchni.Wybierz wykładzinę, która jest łatwa do czyszczenia. Na zewnątrz również istnieje ryzyko poślizgnięcia! Podłoga z gładkiego kamienia naturalnego może wyglądać atrakcyjnie, ale nie nadaje się do kuchni na świeżym powietrzu w ogrodzie. Jeśli nadal cenisz kamień naturalny, wybierz model o szorstkiej powierzchni. Bardzo odpowiednia jest również gres porcelanowy. Możesz wybrać wykładzinę w dowolnym kolorze i dopasować ją do kuchni. Obecnie wybór jest wystarczająco duży. Nie zapomnij zwrócić uwagi na jakość. Wykładzina podłogowa powinna być odporna na warunki atmosferyczne i zimę, aby inwestycja była opłacalna w dłuższej perspektywie.

Mobilna kuchnia zewnętrzna

zewnętrzna-kuchnia-ogrodowa-ruchoma-przeciwkoła-krzesła-barowe

Mobilna kuchnia zewnętrzna w ogrodzie jest praktyczna, a także bardziej kompaktowa i dlatego doskonale nadaje się do małych ogrodów. Mają kółka i można je elastycznie regulować. Skończyłeś gotować, czy? Nie ma problemu, po prostu odsuń kuchnię na bok, aby uzyskać więcej miejsca. Tutaj również łatwiej jest zagwarantować ochronę przed słońcem. Jeśli nie masz zadaszenia lub nie wystarczy chronić Cię przed słońcem nawet latem podczas gotowania na świeżym powietrzu, kompaktowa, mobilna kuchnia zapewnia ochronę nawet zwykłym parasolem. Oznacza to, że nie musisz inwestować również w dach.

Rozwiązanie zajmujące mało miejsca i chowane

kuchnia zewnętrzna w ogrodzie stalowa-mobilna-grill-nowoczesna

Ale to nie wszystko, co mobilna kuchnia na zewnątrz w ogrodzie może pokonać kuchnię statyczną. Podczas gdy ta ostatnia jest narażona na działanie wilgoci w zimie i dlatego powinna być przykryta folią ochronną, telefon komórkowy można wspaniale schować. Bez problemu można go umieścić w altanie, szopie, a nawet w garażu. Wiosną, gdy nadejdzie czas na kolejne grillowanie lub pierwszą kolację na świeżym powietrzu, można ją bez problemu wyjąć i nadal będzie wyglądać jak nowa.

Zbuduj samodzielnie mobilną kuchnię

zewnętrzna-kuchnia-ogród-drewno-mobilny-wózek-do-serwowania-piec-gazowy-mały

Możesz również samodzielnie zbudować mobilną kuchnię zewnętrzną w ogrodzie, co jest jeszcze łatwiejsze niż w przypadku dużej. Szybkim rozwiązaniem jest użycie do tego celu wózków do serwowania. Te mają już koła i gotową ramę, dzięki czemu możesz tutaj zaoszczędzić czas. Następnie podłączasz wózki do blatu. Nawiasem mówiąc, granit doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz. Ramy wózków można zamknąć sklejką, tworząc szafki do przechowywania. Zasadniczo możesz przeprojektować wózki do serwowania zgodnie ze swoimi pomysłami. Ponadto idź o krok dalej i użyj nawet trzech wózków do serwowania, które łączysz ze sobą, aby można je było obracać. Możesz więc uzyskać kuchnię w kształcie litery L lub U w zależności od nastroju lub w zależności od przestrzeni i złożyć ją ponownie kompaktowo po użyciu. Wytnij otwory w blacie na kuchenkę i zlew, a będziesz mieć swoją kompaktową, samodzielnie wykonaną kuchnię na świeżym powietrzu w ogrodzie.

Zalety

zewnętrzna-kuchnia-ogród-szlachetny-kamień-blat-pergola-zlewozmywak

Kuchnia zewnętrzna w ogrodzie ma wiele zalet. Z jednej strony, jak już wspomniano, nie jesteś sam w kuchni, podczas gdy reszta rodziny lub goście rozmawiają w ogrodzie. Jesteś w dobrym towarzystwie, co sprawia, że ​​przygotowywanie i przygotowywanie posiłków staje się jeszcze przyjemniejsze. To samo dotyczy sytuacji, gdy pod wpływem chwili chciałbyś przygotować coś innego. Możesz również wykorzystać kuchnię jako mały bar i przygotować koktajle lub inne napoje. Należy również wspomnieć, że dzięki schowkowi w zewnętrznej kuchni w ogrodzie wszystkie przybory kuchenne, takie jak naczynia i sztućce są pod ręką. Ułatwia to nie tylko nakrycie stołu, ale także posprzątanie po obiedzie.