Dom i ogród

Kamień naturalny w ogrodzie i wnętrzu nowoczesnego domu w San Marino

Kamień naturalny w ogrodzie -nowoczesny-minimalistyczny-umywalkowy-beton

W 2014 roku ARCHINOW zaprojektował ten dwupiętrowy dom w San Marino. Ekskluzywna nieruchomość należy do młodej pary bankierów. W stresującej codzienności dążyli do spokoju i relaksu bez konieczności rezygnowania z luksusu. Projektanci i architekci stworzyli nowoczesne wnętrze, w którym dominują solidne materiały i proste proporcje. Dzięki zastosowaniu kamienia naturalnego w ogrodzie i wnętrzu, przestrzeń mieszkalna zostaje poszerzona na zewnątrz, a rezultatem jest eleganckie, przestronne mieszkanie z doskonałymi akcentami.

Kamień naturalny w ogrodzie i wnętrzu – ekskluzywny dom w San Marino

Kamień naturalny w ogrodzie -basen-trawnik-beton-żwir

Koncepcja domu w kształcie litery L tworzy wewnętrzny dziedziniec, na którym właściciele domów mogą bez przeszkód cieszyć się wolnym czasem przy basenie. Dzięki oknom sięgającym od podłogi do sufitu, które pełnią również funkcję drzwi tarasowych, wyjście na zewnątrz jest możliwe z każdego pomieszczenia na parterze. Do dyspozycji Gości jest również zadaszony taras z salonem i jadalnią. Nieco z boku znajduje się drugi, mniejszy taras należący do jednej z sypialni i oferujący szczególną atrakcję – staw z rybami koi.

Kamień naturalny w ogrodzie -oświetlenie-zewnętrzne-basen-trawnik

Zastosowanie kamienia naturalnego w ogrodzie i wnętrzu pełni rolę elementu łączącego, twórczego i jednocześnie architektonicznego. Tworzy to płynne przejście do wnętrza domu. We wnętrzu dominują proste proporcje, solidne powierzchnie i brak ozdobników. Tapicerka z jasnego drewna, kamienia, szkła i szlachetnej skóry w neutralnych kolorach ziemi tworzy harmonijny obraz ogólny i nadaje meblom elegancki i gustowny wygląd.

Kamień naturalny w ogrodzie-trawnik-basen-oświetlenie-taras

Szczególną atrakcją jest prywatna strefa wellness. Do dyspozycji Gości jest kryty basen, sala fitness, sauna i prysznice. Użyte tutaj materiały są również szlachetne i szykowne – kamień naturalny, szkło, mozaika i drewno. Bardzo ciekawie zaprojektowana łazienka z niezwykłą płytką w kolorze pomarańczowym i akcentującą ścianą z figlarnymi motywami robi wrażenie.

kamień naturalny-ogród-kamień-dom-ogrodowy-nowoczesny-wiata

Projekt ogrodu luksusowego domu jest całkowicie dostosowany do intensywnego stylu życia właściciela domu. Rosną tam przede wszystkim dorodne, odporne na suszę rośliny, a teren przy basenie pokryty jest trawnikiem. Ale mały taras ze stawem oferuje wyjątkowy widok i znajduje się dokładnie naprzeciwko bardzo starego, dużego dębu.

naturalny kamień-ogród-beton-skalny ogród-balkon

kamień-ogrodowy-ogrodowy-alpinizm-podłoga-do-sufitu-okno-stawek

naturalny kamień-ogród-widok-dąb-taras

kamień naturalny-dom-ogrodowy-ulica-nowoczesna-architektura

kamień naturalny-wewnątrz-schody-drewno

kamień naturalny-wewnątrz-korytarz-przegroda-wewnątrz schody

kamień naturalny-wnętrze-salon-beż-stół-kominek

ekskluzywny kryty basen z kamienia naturalnego?

kamień naturalny-kryty-basen-wellness-leżanki

kamień naturalny-wewnętrzny-prysznic-szklana-ściana-wellness

kamień naturalny-wnętrze-łazienka-mozaika-kafelek-wanna-prysznic

kamień naturalny-wnetrze-łazienka-prysznic-minimalistyczny

kamień naturalny-wnętrze-łazienka-minimalistyczny-drewno-szary

trening w sali fitness z kamienia naturalnego

* projekt ARCHINOW