Dom i ogród

Kalendarz księżycowy 2014 dla ogrodnictwa – zalety i wady faz księżyca

Kalendarz księżycowy 2014 do ogrodu księżyc kwiaty śnieg zima wskazówki żniwa

Dla roślin ogrodowych dobrze, jeśli ich poszukasz Kalendarz księżycowy 2014 do ogrodu sędzia. Ale nie zapominaj, że rośliny reagują na nasze myśli o nich. Ten artykuł nauczy Cię, jak wykorzystać starożytną wiedzę o fazach księżyca w ogrodzie, aby zrobić pyszne warzywa i piękne kwiaty. Wiosna oficjalnie się rozpoczęła i większość ludzi wykorzystuje pierwsze promienie słońca na pikniki. Spacery i krótkie wycieczki. Istnieje wspólnota, dla której powiedzenie „siejesz to, co zbierzesz” jest filozofią życia. To są wśród nas ogrodnicy. Każdy nowy słoneczny dzień jest dla Ciebie nową okazją, ponieważ, z pewnością się zgodzisz, wszyscy są zadowoleni z nagrody za swoją pracę. Oczywiście do żniw jeszcze daleko, ale każdy miłośnik ogrodu czuje największą radość w obserwowaniu wzrostu roślin i cieszy się z każdego centymetra więcej.

Kalendarz księżycowy 2014 dla ogrodu dla właściwej pielęgnacji roślin

Kalendarz księżycowy 2014 fazy ogrodowe cykle księżyca szczegóły

Wspaniałą rzeczą w naszej ziemi jest to, że jest bogata w rośliny, które nie tylko służą do jedzenia, ale także są miłe dla oka. Dlatego nie boimy się inwestować wysiłku i pieniędzy w ich opiekę. A każda roślina ma swoje własne cechy i wymaga innej pielęgnacji. Są również wrażliwi na otoczenie i zachowanie otaczających ich osób. Dlatego ważne jest, abyśmy zwracali uwagę na wszystkie szczegóły wzajemnego oddziaływania w opiece. Oznacza to zarówno coroczne zmiany pór roku i klimatu, jak i Kalendarz księżycowy 2014 do ogrodu, fazy księżyca i jego przebieg przez poszczególne znaki zodiaku.

Połączenie ogrodowe między roślinami księżycowymi fazy księżyca noc

Dziś opieramy się na nowoczesnej agronomii, aby wykorzystać fazy księżyca do ogrodnictwa, ale tysiące lat temu nasi przodkowie nauczyli się określać korzystne i niekorzystne czasy siewu zgodnie z kierunkiem księżyca. Na przykład odkryłeś, że dni nowiu księżyca, a także kiedy księżyc znajduje się w znaku zodiaku Wodnika, są niekorzystne. Mieli lepsze plony, gdyby siew odbywał się, gdy księżyc znajduje się w znakach zodiaku Byk, Rak, Waga, Skorpion, Koziorożec lub Ryby.

Kalendarz księżycowy 2014 i dlaczego warto go przestrzegać?

Więcej sukcesów z kalendarzem księżycowym 2014 w różnych dziedzinach życia

Strzyżenie włosów według kalendarza księżycowego – o co w tym wszystkim chodzi?

Kalendarz księżycowy 2014 dla ogrodnictwa – przybywający księżyc

Kalendarz księżycowy przynoszący cztery cykle księżyca wpływa na ogrodnika

 • Fazy ​​księżyca dla osłabionego systemu korzeniowego i jego konsekwencje

Na początku cyklu księżycowego, kiedy księżyc przybywa, soki spływają od korzeni w kierunku czubków. Dzięki temu liście i owoce rosną szybciej. Każda ingerencja w życie rośliny powinna być dokonywana bardzo ostrożnie. Należy unikać cięcia i przesadzania rośliny. Na przykład wycięcie korzeni miałoby niekorzystny wpływ i osłabiłoby roślinę. Ten czas jest najlepszy do sadzenia nowych nasion lub kwiatów oraz zbierania nasion z przekwitłych kwiatów i przejrzałych owoców. Jeśli chcesz obfitych zbiorów owoców, liści i wszystkiego, co rośnie nad ziemią, najlepszy czas na sianie to od 10 lub 11 dnia przed pełnią do samej pełni.W najlepszym przypadku dzieje się to około w okolicy księżyca w nowiu. W ten sposób gwarantujesz swoim roślinom jak najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju.

 • Fazy ​​księżyca dla ziemi

Okres ten jest również idealny do uprawy gleby i nawożenia. Kiedy księżyc przybywa, przyciąganie grawitacyjne ziemi maleje, a rośliny wysysają z gleby substancje i mikroelementy. Z tego powodu rośliny potrzebują wystarczającej ilości wody między nowiem a pełnią księżyca. Pomaga w tym procesie.

 • Zboża i warzywa rosnące nad ziemią

Pierwsza faza księżyca przybywającego jest dobra do siewu roślin jednorocznych składających się tylko z liści, a także roślin, których nasiona są niejadalne. W tej fazie dobrze rozwijają się zboża i warzywa, takie jak fasola, ogórki, pomidory, bakłażany, cukinia, wszelkiego rodzaju warzywa liściaste, truskawki, kukurydza, słoneczniki, trawy pachnące i rośliny aromatyczne. To idealny czas, aby rośliny rosły wraz z księżycem i wydawały owoce nad powierzchnią ziemi.

 • Kalendarz księżycowy 2014 dla ogrodu, fazy księżyca i kwiaty

Nasiona kwiatów należy również wysiewać w fazie woskowania księżyca. Wtedy kolory kwiatów stają się bardziej intensywne i pachną mocniej.

Wraz z nadejściem pełni księżyca zaczyna się najbardziej aktywny czas w życiu rośliny.

Pełnia księżyca

Ogrodowa pełnia księżyca piękny widok wpływ rośliny drzewa

 • Fazy ​​księżyca dla szybkiego wzrostu i doskonałych zbiorów

W tej fazie księżyc daje roślinom najpełniejszą moc, jaką ma wtedy. Same bardzo dobrze się dogadują, więc nie musisz ingerować w ich rozwój. Dojrzałe owoce rosną w ciągu zaledwie kilku godzin. Na przykład cukinia może zwiększyć swoją średnicę o kilka cali w ciągu zaledwie jednego dnia. To też jest interesujące do obejrzenia. Jeśli jednak owoce są już w pełni dojrzałe, należy je zebrać. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz je od razu zjeść. To wtedy są najbardziej soczyste i pożywne. Jeśli jednak chcesz je później skonsumować i np. przygotować słoje z kompotem, najlepiej poczekać do ostatniej fazy księżyca ze zbiorami. Zbieranie jest szczególnie zabawne podczas pełni księżyca. To najlepszy czas na robienie soków i wina. Owoce zawierają największą możliwą ilość zdrowych substancji i witamin.

 • Kalendarz księżycowy 2014 dla ogrodu i fazy księżyca – Unikaj siewu i przesadzania

W dni pełni księżyca korony i łodygi roślin są pełne wilgoci i składników odżywczych. Z drugiej strony korzenie mają mniej energii i odczuwają brak potencjału. Teraz gleba wokół korzeni powinna być spulchniona, chwasty wyrwane, zmulczowane, sadzonki przycięte i przywiązane gałęzie drzew. Ze względu na osłabiony system korzeniowy siew i przesadzanie, zwłaszcza bylin, jest ryzykowne. Jeśli zasiejesz rośliny w fazie pełni księżyca, te łodygi i liście będą się dobrze rozwijać, ale korzenie i owoce będą słabe.

 • Fazy ​​księżyca do zwalczania szkodników

W dniach około pełni księżyca szczególnie preferowane jest zwalczanie szkodników.

Kalendarz księżycowy 2014 dla ogrodnictwa – ubywający księżyc

Księżyc malejący w ogrodzie wpływa na lepszy plan ogrodniczy

Faza ma miejsce, gdy księżyc powoli wycofuje się, by odpocząć. Sok zaczyna spływać w kierunku korzeni. W związku z tym zmniejsza się również ich aktywność życiowa. Ale nasza pomoc ma szczególnie korzystny wpływ na rośliny. Ten czas jest dobry na profilaktykę i leczenie, a rośliny można ścinać i przesadzać.

 • Fazy ​​roślin korzenia księżyca

Na tym etapie najlepiej sadzić pod ziemią rośliny, które będą produkować owoce i inne jadalne części roślin. Są to tzw. warzywa korzeniowe, a wśród nich ziemniaki, marchew, rzepa, rzodkiewka, rzodkiewka, cebula i czosnek. Można również sadzić drzewa owocowe oraz krzewy i drzewa ozdobne.

 • Kalendarz księżycowy 2014 dla ogrodu, fazy księżyca i sadzonki,

Teraz możesz również przycinać i przesadzać korzenie sadzonek, przycinać wierzchołki roślin, których wzrost chcesz spowolnić, kontynuować zwalczanie szkodników i odchwaszczanie, a także nawozić glebę nawozem organicznym. Rośliny przesadzane w tym czasie wzmacniają system korzeniowy i lepiej się rozwijają.

 • Fazy ​​księżyca kwiaty

Kwiaty zebrane w tym czasie trwają dłużej i są bardziej odporne podczas transportu. Jeśli chodzi o nasiona, powinieneś teraz posadzić cebulki i przesadzić sadzonki.

 • Fazy ​​księżyca i żniwa

Jeśli posadziłeś warzywa korzeniowe, zbieraj owoce tuż przed nowiem księżyca. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz przechowywać je przez długi czas. W ten sposób dłużej zachowasz składniki odżywcze i smak.

 • Fazy ​​księżyca do ogrodu – drzewa

Na tym ostatnim etapie dobrze jest również przycinać drzewa i winorośl. Nadszedł czas, aby zaorać glebę, oczyścić ją i przygotować do następnej pracy.

Kalendarz księżycowy 2014 dla ogrodu – księżyc w nowiu

Kalendarz księżycowy księżyc w nowiu środowisko naturalne połączenie dużego drzewa

 • Kalendarz księżycowy 2014 dla ogrodu  – Niech ogród odpocznie

Dopóki księżyc nie jest widoczny w nocy, nie zaleca się sadzenia nowych roślin. Nasiona nie mają witalności i trudno im kiełkować. Dzieje się tak, ponieważ w tym czasie wszystkie procesy biologiczne są wolniejsze. Należy również zachować szczególną ostrożność podczas używania spiczastych i ostrych narzędzi do pracy z glebą i roślinami. Najlepiej pozostawić rośliny w spokoju i nie zakłócać wzrostu. Dopóki nie ma księżyca, możesz usunąć wysuszone gałęzie i rośliny w swoim ogrodzie. Możesz również podlewać, ale tylko wtedy, gdy księżyc jest w znaku zodiaku wody.

 • Zaćmienia Księżyca i Słońca

Najlepiej unikać wszelkiego rodzaju prac ogrodniczych w dni zaćmień Księżyca lub Słońca.

 Kalendarz księżycowy do ogrodu 2014 – jeszcze kilka wskazówek

Kalendarz księżycowy ogród pełnia księżyca morze skały ciemny pomysł

Oprócz faz księżyca w ogrodnictwie zwróć uwagę na swoje uczucia wobec roślin. To są wszystkie główne warunki, których należy przestrzegać przez całe życie roślin. Jest to zaletą, jeśli postępujesz zgodnie z Kalendarz księżycowy 2014 do ogrodu sędzia. Ale nie zapominaj, że rośliny mają zdolność reagowania na nasze myśli o nich. Każdy miłośnik roślin wie, że jeśli obdarzymy miłością małe łodygi, odzyskamy je w postaci soczystych owoców i pięknych kolorów. Jeśli będziesz o tym pamiętać, nasze wskazówki księżycowe otrzymają dodatkową moc i będziesz mógł cieszyć się obfitymi zbiorami i pięknymi kwiatami.

piękne pomysły projektowe właściwie dbają o bujne nasadzenia

Ogród piękne pomysły na małe projekty domów