Dom i ogród

Jak wybrać rośliny w ogrodzie – wskazówki dotyczące odpowiedniego gatunku roślin

rośliny w ogrodzie liliowiec piękny pomarańczowy kolor

Zamiast mchu – stwórz bardziej wytworny ogród! Przeczytaj trochę Rośliny w ogrodzie najlepiej się do tego nadają! Każdy z nas w naturalny sposób dąży do posiadania pięknego ogrodu. Tak, ale nie wszyscy mogą to osiągnąć w stu procentach.

Rośliny w ogrodzie – kilka wskazówek na piękny design

rośliny w ogrodzie bagno niezapominajka niebieska żółta

Jeśli twoja gleba w ogrodzie jest zbyt ciężka i gęsta, a nadmiar wody utrzymuje się, wybór odpowiednich roślin będzie skomplikowany. Nie wszystkie gatunki roślin mogą tam rosnąć. Ale oczywiście jest też dobre rozwiązanie tej sytuacji. Nawet stale wilgotne tereny można przekształcić w niezwykły ogród, na tyle piękny i urozmaicony, aby umożliwić uprawę odpowiednich gatunków roślin i kwiatów.

Bagienna niezapominajka (Myosotis palustris) to prawdopodobnie najlepszy wybór, jakiego możesz dokonać. Jest mrozoodporna i kwitnie latami od maja do września. Najlepszy czas na sadzenie to jesień. Odległość między poszczególnymi roślinami powinna wynosić 20-30 cm.

Liliowiec (Hemerocallis) tworzy w glebie wielopiętrową piętę mięsistych kłączy. Potrafi stworzyć wiele pięknych odmian. Spośród nich w pierwszej kolejności należy wymienić złote kuranty z żółtymi kwiatami i różowy adamaszek z pięknymi różowymi kwiatami. Te Rośliny w ogrodzie rosną bardzo wysoko, dlatego zaleca się sadzenie ich na końcu podwórka, aby mogły służyć jako tło dla innych niższych gatunków. Odpowiednia odległość między roślinami to 50 x 50 cm.

Rośliny w ogrodzie należy dobierać do warunków klimatycznych

właściwie pielęgnowanie roślin w ogrodzie gatunek lilia sercowata

Hosta lub hosta rozwijają słabe kłącza wzrostu. Kwiaty te kwitną od lipca do sierpnia dużymi, białymi, pachnącymi kwiatami, ale liście sercowate, duże, bardzo piękne, jasnozielone, czasem nakrapiane białym, kremowym lub żółtym. Kłącza dzielone są jesienią i sadzi się nowe rośliny w odstępach 60 x 60 cm. Lepiej wybrać obszary częściowo zacienione lub zacienione.

Do Rośliny w ogrodzie, dobrze rosną w miejscach o wysokiej wilgotności gleby aveny strumykowe (Geum rywale), lobelia (Lobelia), okazałe wróble (Astilbe arendsii), piwonia górska (Trolius), turzyca (Cyperus), Veronica (Veronica). Dzięki swoim pięknym kolorom nadadzą Twojemu ogrodowi wyjątkowy wygląd. A ten zapach… .. to po prostu coś wyjątkowego, w którym łatwo się zakochać! Postępuj więc zgodnie z naszymi dobrymi wskazówkami, a na pewno nie pożałujesz – będziesz mógł stworzyć piękny kolorowy ogród, z którego możesz być tylko dumny!

w ogrodzie bagna niezapominajki osobliwości gatunkowe roślin

bagienna niezapominajka delikatny piękny kwiat niebieski natura

daylily pomarańczowy kolor piękne pomysły na projekt natury

rośliny liliowiec wiele kwiatów gatunki fioletowy żółty       pielęgnacja delikatnych białych kwiatów świeżych i łatwych

rośliny ogrodowe płatki lilii wybór pasujące do pomysłów projektowych