Dom i ogród

Jak właściwie dbać o oleander jako roślinę doniczkową

kolor-pomarańczowy-oleander-kwiat-obraz-sch

Oleander to jeden z najpiękniejszych krzewów, które zdobią parki, ogrody i balkony. Ale jego piękno jest niebezpieczne, ponieważ wszystkie jego części są trujące.

Oleander jako roślina doniczkowa – magia kwiatów i zapachów

nerium-oleander-wiele-kwiatów-fioletowy-kolor

Niemniej jednak piękne kwiaty są przekonujące Oleander jako roślina doniczkowa i jej przyjemny zapach wielu ludzi chwyta tę roślinę.

Obserwuj oleander jako roślinę doniczkową z bliska

Nerium-oleander-piękny-foto-różowy-kolor

Oleander jako roślina doniczkowa to jeden z najpopularniejszych krzewów kwitnących. Jest to roślina wieloletnia, zwana także różą laurową, która zachwyca pięknymi kwiatami i urzeka swoim zapachem. Kwitnie od końca wiosny do końca lata w kolorze białym, żółtym, różowym, fioletowym lub czerwonym.Oleander jest szczególnie popularny w rejonie Morza Śródziemnego.

Zaleca się ostrożność!

żółty-oleander-kwiat-pomysły-domowa-doniczka

Oleander jest wyjątkowo trujący i jest jedną z najbardziej trujących roślin. Jej liście i kwiaty są trujące, podobnie jak sok. Dlatego podczas pracy w ogrodzie należy nosić rękawiczki. Oleander jest również niebezpieczny dla zwierząt domowych i małych dzieci, ponieważ zjedzenie liścia lub kwiatu może być śmiertelne.

Jak należy pielęgnować oleander??

Oleander-kwiaty-doniczkowe-rośliny-w domu

Do Oleander jako roślina doniczkowa Aby odnieść sukces w wychowaniu go, musisz upewnić się, że masz dla niego dogodne miejsce w domu.

Nawadnianie

Nerium-oleander-biały-dwa-kwiaty-zamknij

Oleander jako roślina doniczkowa, ale także w ogrodzie, latem należy go regularnie i obficie podlewać. Natomiast zimą trzeba drastycznie zmniejszyć ilość. Szczególnie ważne jest, aby nie używać zimnej lub kranowej wody, ponieważ może to zestresować roślinę. Latem oleander można wziąć prysznic na zewnątrz, aby go odświeżyć.

lekki

piękny-kwitnący-różowy-oleander-zdjęcie-zamknij

Oleander to jedna z tych roślin, które najbardziej kochają ciepło i światło. Z tego powodu powinieneś znaleźć dla niego miejsce w domu, który przez cały dzień jest oświetlony słońcem. Najlepszy jest balkon od strony południowej. Nie lubi zimna, dlatego zwykle wychowuje się go w doniczce i latem wystawia na zewnątrz. Spędza zimę Oleander jako roślina doniczkowa ale w środku.

Ziemia

Różowy-oleander-krzew-duży-wiele-kwiatów

Oleander potrzebuje gleby bogatej w składniki odżywcze. Może to być mieszanka torfu, obornika i gleby lub kombinacja gliny i próchnicy z ogrodu. W okresie kwitnienia Oleander jako roślina doniczkowa być nawożonym nawozem dla roślin kwitnących.

Mnożenie

jak-uprawiać-oleander-rośliny-pokojowe

Rozmnażanie powinno odbywać się przez sadzonki wczesną wiosną. Przesadzanie odbywa się co roku na wiosnę dla młodszych roślin lub co 2-3 lata dla starszych.

Inne rzeczy o oleanderze jako roślinie doniczkowej

asclepias-tuberosa-oleander-choroba-owad-przykład

Uważaj na szkodniki, ponieważ liście i kwiaty oleandra przyciągają mszyce i roztocza.