Dom i ogród

Jak właściwie dbać o meble ogrodowe z drewna tekowego

Tekowe meble ogrodowe odpowiednio dbające o końcówki tarasu

Meble ogrodowe z drewna tekowego to najwyższej jakości meble ogrodowe do tej pory. Ponadto ich utrzymanie nie jest pracochłonne. Teak ma pewne właściwości, które sprawiają, że doskonale nadaje się na meble ogrodowe. Wymaga niewielkiej konserwacji i nadal działa przez dziesięciolecia. Teak jest stosunkowo drogi, ponieważ jest rzadko spotykany. Ale możesz być pewien, że inwestycja jest opłacalna ze względu na jej długą żywotność.

Dlaczego teak nadaje się na meble ogrodowe??

konserwacja mebli tekowych ogród taras porady krzesło

Teak to bardzo gęste i tłuste drewno. Naturalny olej w teaku nie tylko chroni je przed pasożytami, w tym termitami, ale także przed wnikaniem wody do drewna. To pozwala Meble ogrodowe z drewna tekowego stać na zewnątrz bez żadnych problemów. Mogą wytrzymać lata deszczu, wiatru, upału i zimna. Jeśli drewno zostało prawidłowo przetworzone, może przetrwać nawet kilka pokoleń. Świeży teak ma złocisto-miodowy kolor, który z biegiem czasu naturalnie zmienia kolor na szary. Zmiana ta jest tylko zjawiskiem zewnętrznym iw żaden sposób nie wpływa na wytrzymałość drewna. Jeśli jednak bardziej podoba Ci się złoty kolor, możesz zrobić kilka rzeczy, aby spowolnić proces starzenia.

Musieć Meble ogrodowe z drewna tekowego traktowany olejem tekowym?

salon meble ogrodowe z drewna tekowego taras fotel z drewna tekowego stolik kawowy

Większość producentów mebli z drewna tekowego zaleca pozostawienie drewna tekowego bez obróbki, ponieważ zawarty w nim naturalny olej zapewnia wystarczającą ochronę przed uszkodzeniem. Jeśli jednak chcesz spowolnić szare przebarwienia, rozwiązaniem jest potraktowanie drewna olejem tekowym. Oznacza to, że złoty kolor utrzymuje się dłużej. Po rozpoczęciu olejowania należy powtarzać olejowanie co trzy miesiące. Dzieje się tak, ponieważ naturalny olej w drewnie jest zmniejszony i staje się on zależny od regularnych zabiegów olejowania, że ​​tak powiem. Ogólnie rzecz biorąc, ta metoda nie jest zbyt godna polecenia.

Czy „Teaksealer” jest lepszy od oleju tekowego??

stół jadalny z drewna tekowego wokół składanych krzeseł

Drugi wariant to obsługa Meble tekowe do ogrodu z tak zwanym „teaksealerem”. W przeciwieństwie do oleju teakowego nie niszczy naturalnego oleju zawartego w drewnie. Dlatego zabieg ten nie musi być cały czas powtarzany i można go w każdej chwili przerwać. Jeśli przestaniesz impregnować drewno tekowym uszczelniaczem, jedyny efekt jest taki, że zaczyna się ono naturalnie starzeć, czyli odbarwiać.

Jak należy? Meble ogrodowe z drewna tekowego czysty?

porady dotyczące pielęgnacji mebli ogrodowych z drewna tekowego

 Nawet nieoczyszczony teak przetrwa dziesięciolecia. ten Meble tekowe do ogrodu należy czyścić tylko regularnie, aby usunąć brud i zapobiec tworzeniu się pleśni na powierzchni. Najlepiej czyścić go w słoneczny dzień, aby drewno szybko wyschło. Dostępnych jest wiele środków do czyszczenia drewna tekowego, ale zwykła woda z mydłem działa równie dobrze. Wystarczy dodać trochę mydła lub łagodnego detergentu do ciepłej wody. Usuń brud z drewna szczotką bez metalu. Nie wywieraj przy tym zbyt dużego nacisku. Na koniec spłucz Meble tekowe do ogrodu wąż do usuwania resztek mydła i osuszania ręcznikiem.

Jak usunąć plamy z mebli ogrodowych z drewna tekowego?

meble ogrodowe sofa z drewna tekowego stolik przy basenie tapicerka

Większość plam nie będzie trudna do usunięcia, jeśli szybko je zetrzesz i wyczyścisz meble wodą z mydłem. Jednak niektóre plamy, takie jak kawa czy czerwone wino, mogą szybko wnikać w drewno. W takich przypadkach najpierw spróbuj zmyć plamy wodą z mydłem, do której dodajesz trochę wybielacza. Inną opcją jest powierzchnia Meble ogrodowe z drewna tekowego zmielić. Drobnoziarnisty papier ścierny jest zwykle wystarczający, zwłaszcza w przypadku jasnych plam. Jeśli plamy są głębsze, użyj najpierw gruboziarnistego papieru ściernego, a następnie drobnoziarnistego, aby wygładzić obszar.

Meble ogrodowe z drewna tekowego można pozostawić na zewnątrz przez cały rok?

stół jadalny z drewna tekowego prostokątny basen do pielęgnacji tarasu

Meble ogrodowe z drewna tekowego można bez problemu pozostawić na zewnątrz przez cały rok, nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Jeśli jednak mieszkasz w regionie o różnych porach roku, zaleca się przynajmniej przykrycie mebli, aby się nie pobrudzić. Upewnij się, że wybrałeś folię, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci. W końcu nie chcesz zachęcać do rozwoju pleśni. Jeśli zimą zostawisz meble ogrodowe z drewna tekowego na zewnątrz, przed ponownym użyciem wyczyść je wodą z mydłem i wężem ogrodowym.

Jak widzisz, twoja Meble ogrodowe z drewna tekowego trwać wiecznie z niewielką troską. Ze względu na trwałość drewna jest preferowany w stosunku do innych rodzajów drewna. Możesz mieć pewność, że kupione dziś meble ogrodowe z drewna tekowego nadal mogą być używane przez Twoje dzieci i wnuki.

meble ogrodowe teak owalny stół jadalny krzesła parasol

meble ogrodowe teak owalny stół jadalny krzesła basen

Meble ogrodowe z drewna tekowego, parasol, stół jadalny, krzesła, porady pielęgnacyjne

porady dotyczące pielęgnacji meble z drewna tekowego taras ogrodowa sofa stół

meble ogrodowe porady dotyczące pielęgnacji drewna tekowego krzesła ławkowe

meble ogrodowe porady dotyczące pielęgnacji drewna tekowego kwadratowe

Teak meble ogrodowe porady dotyczące pielęgnacji mebli do jadalni taras

meble ogrodowe stół z drewna tekowego krzesła składane

meble ogrodowe stół z drewna tekowego krzesła prostokątne

stół jadalny krzesła tekowe wskazówki dotyczące konserwacji tarasu