Dom i ogród

Jak urządzić swój dom w stylu marokańskim

Pomysły na projekt sofy w stylu marokańskim

Maroko to egzotyczny kraj na północy Afryki, który wyróżnia się przede wszystkim orientalnym stylem. Styl marokański jest szczególnie znany i uderzający ze względu na jasne kolory i egzotyczny urok. Wielu projektantów wnętrz czerpie z tego inspirację. Kiedy mieszkasz w styl marokański potrzebujesz jasnych i kolorowych materiałów.

Stylowy wystrój w stylu marokańskim

Projekt w stylu marokańskim atrakcyjne egzotyczne tapicerowane figurki ptaków

Zadaszenia, poduszki na siedzenia i dywany, niskie stoliki i krzesła, geometryczne wzory, jasne taborety i pufy oraz, nie zapominajmy, marokańskie latarnie – wszystko to pasuje. Lampiony orientalne wykonane są z metalu i szkła, są tak samo kolorowe i świecą jak świece. To prawdziwy urok Orientu. Poniżej kilka świetnych przykładów obiektów, które można znaleźć w styl marokański były zaprojektowane. daj się zainspirować!

Pomysły na salon w stylu marokańskim

Pomysły na białe drewniane stołki w stylu domu

W tym salonie stworzono marokańską atmosferę za pomocą różnych elementów dekoracyjnych. Nowoczesna sofa narożna jest przedłużona o dwa stoliki boczne z nowoczesnymi marokańskimi, ozdobnymi elementami. Nie brakuje też kolorowych poduszek na sofę z orientalnymi wzorami, a także typowych glinianych talerzy, które służą jako ozdoby ścienne.

Przytulna część wypoczynkowa na podłodze

żywa pufa niski stolik w kolorze różowym

Mocne kolory to po prostu jej część. Jeśli pomalowałeś ściany na odpowiedni kolor, możesz kontynuować to w postaci ozdób i tekstyliów. Tak postępowaliśmy w powyższym przykładzie. Różowy kolor ściany odnajdziemy również w poduszkach do siedzenia i okularach. Jest też ośmiokątny drewniany stolik kawowy z bogatymi zdobieniami.

Salon z kominkiem

Pomysły na wystrój salonu różowe ściany w paski dywanowe

Jeśli jednak mocne kolory ścian nie są dla Ciebie, możesz oczywiście również postawić na bardziej subtelne odcienie. Równie odpowiednie są pastelowe odcienie. Zobacz, jakie detale można wykorzystać do stworzenia idealnego nastroju. Kominek otwarty może być oprawiony w stylu orientalnym. Kolumny można również łączyć ze sobą za pomocą odpowiednio ukształtowanego łuku. Nowoczesne meble do siedzenia można łączyć z ozdobnymi stolikami bocznymi lub stolikami kawowymi.

Sypialnia jak z tysiąca i jednej nocy

Umeblowanie pomysłów na życie w stylu życia inspirowanego Marokiem

Eklektyczny wystrój

Drewniana wykładzina podłogowa kominek sofa meble tapicerowane

Sofa z poduszkami dekoracyjnymi w motywy orientalne

żywe egzotyczne poduszki projektowanie mebli tapicerowanych

salon rozkładany drewniany fotel z belką,

Zagłówek łóżka w salonie orientalne pomysły na umeblowanie

Sofa w stylu domu sofa stołek w kolorze pomarańczowym przeszklona ściana

Stylowa rzeźba w drewnie zagłówka łóżka

Kuchnia kuchnia tylna ściana układanie płytek marokańskich

Pomysł na projekt kuchni marokański salon dzienny

Drzwi przesuwne do sypialni w stylu marokańskim