Dom i ogród

Jak prawidłowo rozplanować taras – ważne etapy planowania

Stwórz taras na zewnątrz-pomysł-trawnik-sztuczny-ogrodowy-meble-białe

Aby skutecznie zaprojektować i zbudować teren zewnętrzny, konieczne są jasne cele. Dopiero przy dokładnym rozplanowaniu tarasu ostatecznie spełni on również Twoje oczekiwania. Do Stwórz taras zawierać jasne cele i sporządzanie budżetu. Należy również jasno określić poszczególne etapy budowy i podejmować precyzyjne decyzje, które sprawią, że budowa przebiegnie sprawnie.

Jak prawidłowo rozłożyć taras – niezbędne kroki do sukcesu

Stwórz taras minimalistyczny-betonowy-wanny-roślinny-dach

Usiądź na tym Stwórz taras Podstawowe cele poprzez określenie, w jaki sposób chcesz zagospodarować powierzchnię i jak wystawny powinien być gotowy taras lub ganek. Im dokładniejsze są Twoje cele, tym bardziej satysfakcjonujący będzie wynik. Na przykład nie ma sensu, jeśli chcesz mieć taras na przytulne wieczory dla dwóch lub trzech osób i chcesz niepotrzebnie powiększać obszar. W takim przypadku wystarczy, jeśli zaplanujesz bardziej kameralną przestrzeń ze stołem i dwoma lub trzema krzesłami. Jeśli jednak planujesz regularnie organizować przyjęcia dla 20 lub więcej osób, będziesz potrzebować tarasu z wystarczającą ilością miejsca na jeden lub więcej dużych stołów i ewentualnie kuchnię na świeżym powietrzu.

Pod względem architektonicznym zadbaj o to, aby taras był zgodny z zewnętrzną aranżacją Twojego domu i krajobrazem ogrodu. Najlepiej zatrudnić specjalistę do zaplanowania tarasu. Są to architekci, projektanci i architekci krajobrazu. Mogą pomóc w zarysowaniu pomysłów i upewnieniu się, że projekt jest zgodny z przepisami budowlanymi i przepisami miejskimi oraz że przestrzegane są ograniczenia budowlane. Mogą również zaoszczędzić niepotrzebnych kosztów, przewidując przyszłe problemy i proponując rozwiązania przed rozpoczęciem budowy.

Planując taras, zaprojektuj różne obszary i stopnie. Daje to Twojemu projektowi pewien stopień elastyczności. Jeśli masz mniejszą część wypoczynkową, możesz zostawić mu część tarasu. Jeśli kilku gości odwiedza i na przyjęciach, możesz je łatwo rozbudować. Twój taras nie musi być duży, aby uzyskać elastyczną konstrukcję. Użyj doniczek i skrzynek, mebli lub pergoli, altany lub altany, aby uporządkować przestrzeń na zewnątrz i podkreślić poszczególne obszary.

Planując taras zastanów się, jakie udogodnienia chcesz do niego dodać. W przypadku niektórych gniazdek elektrycznych można na przykład ustawić lampy podłogowe i stołowe lub korzystać z zestawu stereo i laptopa na zewnątrz.

Jak prawidłowo rozłożyć taras – rób szkice

Stwórz taras beton-drewno ekran prywatności-kominek-ławka

Narysuj siebie podczas Planowanie szkiców tarasowych. Zawierają i, że tak powiem, zapisują Twoje pomysły. Korzystanie z miary pomoże Ci zwizualizować proporcje Twoich pomysłów i szczegóły. Szkice są również przydatne przy zatrudnianiu architekta lub projektanta. To najlepszy sposób na wyjaśnienie mu swoich pomysłów i pomysłów.

Idealne rysunki są dla Stwórz taras niepotrzebny. Szkice mają zapewnić, że wszystko, co ważne, takie jak ścieżki i krajobraz, zostanie uwzględnione w ostatecznym planie. Zapisz dowolne szkice, aby zobaczyć, jak ewoluowały Twoje pomysły projektowe.

Szkic z widokiem z góry pomoże w zaplanowaniu tarasu, dobrym wydzieleniu przestrzeni na zewnątrz i znalezieniu odpowiedniego miejsca na meble ogrodowe, chodniki i oczywiście taras dobrze komponujący się z otoczeniem.

Oprócz planowania patio, możesz narysować szkice boku swojej przestrzeni na zewnątrz lub naszkicować ją od przodu. W ten sposób możesz lepiej planować i oceniać obiekty pionowe, takie jak ekrany prywatności czy ogrodzenia.

Planując taras postaraj się również oszacować cień, jaki będzie padał w ciągu dnia. Jest to szczególnie ważne późnym popołudniem lub wieczorem, ponieważ zwykle jest to czas na relaks i pogawędkę.

Do szkicu najlepiej jest użyć planu piętra swojej nieruchomości. Odnotowuje się tam kształt i wielkość nieruchomości, a także jej granice i ograniczenia konstrukcyjne, które można wykorzystać jako wskazówkę przy planowaniu tarasu.

Przenieś działkę na papier milimetrowy. Oznacz swój dom i wszelkie budynki gospodarcze, takie jak garaże lub szopy. Zwróć uwagę, który kierunek to północ i pewne cechy krajobrazu lub ogrodu. Należą do nich drzewa lub rabaty kwiatowe i warzywne. W przypadku drzew należy również zwrócić uwagę na przybliżony obwód pnia i korony. Dodaj cienie na podstawie pory dnia, w której spędzasz większość czasu w ogrodzie. Najlepiej kilka razy skopiować ten podstawowy szkic. Możesz teraz narysować na nim swoje pomysły i w dowolnym momencie rozpocząć od nowa planowanie tarasu lub porównać je ze sobą.

Tworząc taras zapewniasz sobie dostateczną ilość cienia!

taras-utwórz-zadaszenie-salon-jadalnia-oświetlenie do wbudowania

Tarasy to przejścia, które mają na celu połączenie strefy wewnętrznej z zewnętrzną. Należy uwzględnić części ogrodu, takie jak drzewa i rabaty kwiatowe Stwórz taras aby zawierało. Podczas planowania pamiętaj o następujących kwestiach:

Drzewa są głównym elementem dobrze zaplanowanych terenów zewnętrznych. Zapewniają cień, zapewniają prywatność i naturalnie przyciągają wzrok. Daj z siebie wszystko i spróbuj włączyć istniejące drzewa do swojego projektu i planu tarasu. Oczywiście możesz też sadzić nowe drzewa. Ale to dość drogie, ponieważ drzewa wystarczająco duże, aby zapewnić cień, są bardzo drogie. Duże drzewa wyglądają szczególnie dobrze, gdy stoisz na środku tarasu. Przy wystarczającej pomysłowości możesz budować wokół nich. W ten sposób naturalnie uzyskasz zacienione miejsca i też wygląda świetnie.

Szybko rosnące winorośle to kolejny sposób na dodanie cienia i prywatności. Planując taras, należy również wziąć pod uwagę kratę, po której winorośl może się wspinać. Upewnij się, że jego kształt i struktura pasują do reszty projektu tarasu. W odpowiednich warunkach winorośl może wzrosnąć od 4 do 6 metrów w ciągu zaledwie jednego sezonu i aż do połowy lata zachwyci Cię dużą ilością zielonych liści. Szybko rosnące wina pnące, takie jak trąbka czy powojnik zapewniają nie tylko cień, ale także ładne, kolorowe kwiaty w najgorętsze letnie dni.

Tworzenie tarasu – rośliny muszą być brane pod uwagę

taras-stwórz-nowoczesne-białe-meble-bambus

Jeśli taras jest podniesiony, możesz posadzić wokół niego kilka roślin o wysokości do trzech stóp. Pozwala to ukryć fundamenty, pale, filary lub inne elementy konstrukcyjne, które w przeciwnym razie byłyby widoczne. Wybierając rośliny, zwróć uwagę na to, jak dużo słońca dostanie obszar, w którym je posadzisz. Możliwe, że część znajduje się głównie w cieniu, dlatego należy upewnić się, że odpowiednie rośliny czują się dobrze w wybranym dla nich miejscu. W takim przypadku wybierz kwiaty, które mogą przetrwać przy niewielkim nasłonecznieniu.

Rozłóż taras – Chroń istniejące rośliny

stworzyć przestronny dach tarasowy wiele osób zaprasza drewno

Aby chronić istniejące wcześniej rośliny podczas budowy, poproś wykonawcę, aby zachował ostrożność podczas budowania fundamentów pod patio lub przebudowy pochyłej działki ze ścianami oporowymi. Systemy korzeniowe roślin mogą być łatwo uszkodzone przez kopanie lub ciężkie przedmioty na powierzchni ziemi. Aby chronić drzewa, zaleca się postrzegać jego koronę jako granicę, więc prace budowlane nie powinny być bliżej niej. Wykopanie kilku otworów pod fundamenty zwykle nie uszkadza dużego drzewa. Możesz jednak zapobiec ewentualnym uszkodzeniom systemu korzeniowego, wybierając fundamenty niewymagające dużego kopania lub taras wspornikowy (na powietrzu). W przypadku tych ostatnich skonsultuj się z architektem lub inżynierem.

Możesz także przestawić swoje ulubione drzewo. Jednak jego pień nie powinien mieć więcej niż 2 metry szerokości. Stosuje się tu tak zwany przecinak kulowy, który wyciąga drzewo i jego system korzeniowy z ziemi. Dowiedz się więcej wcześniej i zasięgnij porady, aby upewnić się, że dane drzewo można naprawdę przesadzić.

Stwórz taras – plan z architektem krajobrazu

zaprojektuj odpowiednio meble na taras na zewnątrz baru

Jeśli chcesz, możesz również zatrudnić architekta krajobrazu lub projektanta. Zaprojektują mapę Twojej nieruchomości, na której zintegrują Twoje pomysły, a tym samym stworzą plan zawierający wszystkie Twoje pomysły.

Rozłóż taras – powinien współgrać z Twoim domem

stwórz taras piękne pomysły projektowe wokół jasnego drewna

Ważne jest również, aby nowy taras harmonizował z wystrojem Twojego domu. Proporcje oraz materiały i umiejscowienie balustrad, płotów, schodów, altan, parawanów i innych elementów powinny pasować do stylu domu.

Każda część projektu nieruchomości jest sama w sobie niepowtarzalna, ale istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować planując taras, aby osiągnąć harmonię:

Niech Twój dom Cię zainspiruje. Nie musisz dokładnie kopiować elementów budynku, ale takie jak filary czy balustrady powinny być starannie dobrane i pasować do ogólnego stylu domu. Baw się elementami, kolorami i stylem, aby znaleźć harmonię.

Planując taras, unikaj nowych materiałów, które bardzo różnią się od istniejących. Dwupiętrowy dom murowany potrzebuje zatem tarasu z cegły, a nie z kamienia czy powierzchni betonowej. Jeśli chcesz pomieszać materiały i kolory, i tak rozważ dodanie elementów z oryginału. Betonowy taras do domu z cegły wyglądałby lepiej, gdyby beton był zabarwiony na kolor ceglany lub otoczony małą ceglaną ścianą.

Ważne są proporcje. Nie przesadzaj projektując patio, które przytłoczy dom. Nawet jeśli pieniądze nie stanowią problemu i wymyśliłeś najbardziej imponujące kombinacje, ostateczny projekt powinien być proporcjonalny do wielkości domu. Tutaj również szkice pomogą Ci w planowaniu tarasu. Zapisz swoje pomysły w odniesieniu do domu iw ten sposób wizualizuj i eksperymentuj z proporcjami i rozmiarami. A nawet jeśli zatrudnisz profesjonalnego projektanta, Twoje szkice pomogą mu dostrzec Twoje zalety.

Tworzenie tarasu – zaplanuj poszczególne powierzchnie

stwórz poduszki dekoracyjne na taras czarna sofa biała

Planując taras, warto wyobrazić sobie, jak nowa przestrzeń zewnętrzna lub taras zmieni otoczenie na zewnątrz. Ale wyobraź sobie też, jak taras zmieni otoczenie sąsiednich pomieszczeń w domu. Dotyczy to na przykład nowych stref wejściowych i tras o zwiększonym natężeniu ruchu. Postaraj się połączyć taras z wnętrzem w taki sposób, aby ruch nie był zakłócany i mógł płynnie płynąć, abyś mógł bez problemu przejść przez pomieszczenia na taras i bez przedmiotów. Zmiany powinny również odpowiadać Twoim wyobrażeniom o wygodzie.

Najlepsze przejście na taras tworzą kuchnie, salony lub inne pomieszczenia, w których gromadzi się rodzina. Weź to pod uwagę podczas korzystania z Stwórz taras. Pomieszczenia te zwykle nie są tak oficjalne i naturalne, że dzieci i zwierzęta mogą swobodnie chodzić wewnątrz i na zewnątrz. Wytrzymałe dywany lub płytki są najlepszymi wykładzinami podłogowymi, które wytrzymują ciągłe bieganie tam i z powrotem i są najłatwiejsze do czyszczenia.

Planując taras, nie należy zapominać o dużych drzwiach łączących kuchnię lub salon z tarasem, które gwarantują łatwy i szybki dostęp. Jeśli istniejące drzwi wejściowe mają standardowy rozmiar, rozważ ich wymianę na większe. Najlepiej nadają się do tego drzwi przesuwne lub dwuskrzydłowe, które wypełniają pomieszczenie światłem i zapewniają lepszy widok. Zdecydowanie warto zainwestować w duże drzwi.

Planując taras należy również zastanowić się, jak będzie przebiegał ruch od drzwi tarasowych przez taras do schodów lub do ogrodu. Trasa ta powinna być wybrana praktycznie, a stoły i krzesła powinny być rozmieszczone w pewnej odległości, aby nie przeszkadzały. W przypadku grilla lub kuchni na świeżym powietrzu grill i akcesoria do gotowania również powinny być umieszczone w pewnej odległości lub można zaprojektować niszę, w której jest miejsce. Dzięki wbudowanym ławkom upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na nogi, aby goście nie musieli regulować ani podnosić nóg za każdym razem, gdy ktoś przechodzi obok.

Tworzenie tarasu – fachowa pomoc może się przydać

Stwórz taras leżaki stołki fotele miejsce jest wystarczające

Profesjonalny projektant może zaprojektować patio zgodnie z Twoimi potrzebami lub pomóc w zaplanowaniu patio. W oparciu o swoją specjalistyczną wiedzę i doświadczenie potrafi proponować nowoczesne pomysły, zna ograniczenia budowlane i przepisy budowlane oraz potrafi znaleźć rozwiązania nietypowych problemów. Jeśli koszt zatrudnienia projektanta wydaje Ci się zbyt duży, pamiętaj, że z drugiej strony może on zaoszczędzić Ci pieniądze na realizacji Twojego projektu, starannie planując proces budowy i unikając niepotrzebnych błędów podczas budowy. A może szukasz projektanta, który daje tylko pomysły i wskazówki, a płaci za godzinę.

Kiedy pracujesz z projektantem, dobra komunikacja jest szczególnie ważna, aby osiągnąć swoje cele. Podczas gdy ty Stwórz taras, utwórz folder, w którym będziesz gromadzić różne zdjęcia i artykuły z czasopism, przedstawiające pomysły i projekty, które Ci się podobają. Możesz w nim przechowywać również broszury lub reklamy. Możesz także narysować szkice swoich pomysłów i pomysłów. Następnie pokazujesz to wszystko projektantowi. Będzie zainteresowany twoim sposobem życia i będzie robił notatki na temat twojego codziennego życia i twoich celów w odniesieniu do patio.

Istnieją trzy różne typy projektantów, którzy mogą pomóc w zaplanowaniu Twojego patio. Nawet jeśli specjalizujesz się w określonej dziedzinie, zwykle masz doświadczenie na wszystkich etapach projektowania i możesz pomóc w opracowaniu odpowiedniego planu.

Tworzenie tarasu – Wybierz spośród trzech typów projektantów

Twórz leżaki relaksuj odpoczynek rośliny garnki stół jadalny

ten Stwórz taras z architektem: Twoja praca polega na organizowaniu i porządkowaniu nieruchomości lub terenu. Są zaznajomieni z materiałami budowlanymi, farbami i systemami nośnymi. Architekt najlepiej nadaje się do skomplikowanych projektów tarasów. Zaprojektuje taras i zadba o to, aby wkomponował się w sąsiednie pomieszczenia domu, takie jak kuchnia czy salon. Płatność jest zwykle dokonywana jako procent całkowitego kosztu projektu lub za godzinę. Możesz znaleźć odpowiedni w książce telefonicznej, żółtych stronach lub w Internecie.

Planowanie tarasu z architektem krajobrazu: Zazwyczaj jesteś tylko projektantem. Twoje plany muszą zostać przekazane firmie zajmującej się architekturą krajobrazu do realizacji. Dlatego większość architektów krajobrazu współpracuje z taką firmą. Dzięki temu może zaoferować pełną obsługę, od planowania tarasu po budowę. Zapłacił za godzinę, którą spędza na przeglądzie i analizie nieruchomości. Na podstawie swoich obserwacji i pomysłów tworzy plan lub szkic, za pomocą którego proponuje określone rośliny i akcesoria krajobrazowe i który łączy nowy teren zewnętrzny z otoczeniem. W przypadku tego planu spodziewasz się zapłacić pewien procent całkowitej ceny projektu. Architekta krajobrazu można również znaleźć w książce telefonicznej, na żółtych stronach lub w Internecie.

Planowanie tarasu z firmą zajmującą się architekturą krajobrazu: Taka firma może wybudować tarasy, ścieżki, murki oporowe oraz niewielkie budynki typu altany i pawilony, a także sadzić rośliny. Większość z nich ma własnych projektantów, architektów krajobrazu i instalatorów i oferuje pełen zakres usług, w tym wstępne projekty, plany końcowe, budowę i konserwację. Firmy zajmujące się architekturą krajobrazu posiadają licencjonowane certyfikaty. Takie firmy można również znaleźć na żółtych stronach i w Internecie.

Tworzenie tarasu – weź pod uwagę gniazdka elektryczne

tworzyć nowoczesne pomysły projektowe wskazówki planować poprawnie

Dokładne zaplanowanie tarasu i Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną zagwarantują Ci satysfakcjonujący efekt. Jeśli chcesz mieć kuchnię na taras, rozważ posiadanie własnego systemu elektrycznego, aby pomieścić różne urządzenia kuchenne.

Kilka gniazdek gwarantuje, że na tarasie można korzystać z systemu stereo, lamp lub laptopa. Należy obliczyć, na co pozwala moc prądu w Twoim domu i czy potrzebujesz dodatkowej instalacji elektrycznej na tarasie. Najlepszym sposobem na to jest skonsultowanie się z elektrykiem. Potrafi to wszystko obliczyć i upewnić się, że wszystko jest zgodne z normami. Przy skromniejszym zaprojektowaniu tarasu zwykle wystarczy podłączyć gniazdka do istniejącej instalacji elektrycznej. Większa rozbudowa i przeprojektowanie mogą również wymagać nowego. Elektryk powinien również być w stanie przedstawić Ci wycenę.

Rozłóż taras – porozmawiaj o elektryczności z elektrykiem!

stworzyć piękny taras z długimi białymi krzesłami stołowymi

Aby podłączyć się do istniejącego systemu, będziesz potrzebować elektryka, aby zlokalizować lub dodać skrzynkę przyłączeniową, w której biegną kable. Takie skrzynki zwykle znajdują się na strychach lub w piwnicy, gdzie można do nich łatwo dotrzeć. W przypadku nowych skrzynek elektryk może być zmuszony do przewiercenia ścian lub sufitów. Prowadzi to do niewielkich uszkodzeń, które można szybko wyremontować i jest wliczone w cenę dla elektryka.

Puszki na zewnątrz należy przykryć wodoodporną puszką, aby były chronione przed wilgocią. Większość przepisów wymaga również, aby były wyposażone w wyłącznik z zabezpieczeniem przeciwzwarciowym.

Jak rozplanować taras pod kątem oświetlenia

tworzyć pomysły projektować otwartą przestrzeń założyć basen

Dzięki dobrze zaplanowanemu i dobrze zaprojektowanemu systemowi oświetlenia możesz bezpiecznie i bezproblemowo korzystać z tarasu nawet późnym wieczorem. Zapewnia również przytulność. Powinien oświetlać niektóre kluczowe obszary, takie jak miejsca do siedzenia, drzwi, kuchnie, ścieżki, basen i schody. Może być również wykorzystany do podświetlenia roślin lub dekoracji, takich jak posągi czy fontanny. Zapewnia bezpieczeństwo w nocy, jeśli jest prawidłowo używany.

Istnieją trzy różne rodzaje oświetlenia zewnętrznego, które możesz rozważyć Stwórz taras może wziąć pod uwagę. Te, które używają zwykłego domowego napięcia 220 woltów, ale także lamp niskonapięciowych i lamp słonecznych. Szczególnie popularne są lampy niskonapięciowe, ponieważ są bezpieczne, tanie i łatwe w montażu. Oferowanych jest wiele różnych stylów i wzorów, w tym te przeznaczone do użytku na zewnątrz. Lampy niskonapięciowe i solarne są wolnostojące lub przymocowane do słupków, balustrad, stopni lub innych elementów.

Tworzenie tarasu – jakie żarówki wybrać?

standardowe pomysły sadzarka stół biały środkowy parasol

Stwórz taras jest naprawdę piękna tylko przy odpowiednim oświetleniu. Lampy i żarówki tworzą wspaniałą atmosferę. Zwykłe żarówki są stosunkowo tanie. Ich naturalne światło emituje ciepło i szczególnie dobrze prezentuje się na ogrodzeniach. Można je ściemniać za pomocą specjalnego przełącznika. Z kolei lampy halogenowe emitują bielsze światło.

Lampy HID obejmują lampy metalohalogenkowe, lampy rtęciowe i wysokoprężne lampy sodowe. Wszystkie zapewniają niezawodne, przejrzyste światło i są szczególnie energooszczędne. Nie zaleca się jednak wyposażania ich w ściemniacz. Mimo to niektórzy lubią pomarańczowe lub zielonkawe światło, którego nie emitują lampy HID. Stosowane są głównie jako oświetlenie bezpieczeństwa wokół basenów lub do oświetlania większych obszarów, takich jak korty tenisowe.

Planując oświetlenie, upewnij się, że jest ono maksymalnie elastyczne, aby służyło różnym celom. Twórz różne obszary i zaplanuj ściemniacze, aby w razie potrzeby ograniczyć i regulować ilość światła w poszczególnych obszarach. Przełączniki światła powinny znajdować się w domu.

Jeśli chcesz przełączniki na zewnątrz, powinny to być przełączniki trójdrożne. Aby uniknąć rażącego światła, upewnij się, że źródło światła, czyli żarówka, jest schowane. Aby to zrobić, użyj cienia lub roślin lub przykryj je. Innym wariantem jest skierowanie żarówki w stronę ściany, która odbija światło, ale jednocześnie je izoluje.

Układanie tarasu – techniki oświetleniowe

stworzyć przytulną, przytulną atmosferę do dekoracji dywanów

Oświetlenie zewnętrzne jest zwykle kombinacją kilku technik oświetleniowych. Najczęstsze to:

Twórz pomysły na projekt tarasu biała poduszka parasolowa

  • Stwórz taras – Oświetlenie dolne: tutaj światła są zwykle przymocowane do słupów, drzew lub ścian domu. Świecą bezpośrednio na powierzchniach i służą do oświetlenia ogólnego i bezpieczeństwa.
  • Planowanie tarasu – oświetlenie do góry: W tym przypadku światła mocowane są blisko podłoża i skierowane do góry. Powinna stworzyć efekt dramatyczny i uwydatnić elementy takie jak ciekawe drzewo czy posąg.
  • Planowanie tarasu – oświetlenie ścieżek: Służy do oświetlania ścieżek i schodów. Służą do oznaczania określonej ścieżki i są instalowane blisko lub na ziemi.
  • Planowanie tarasu – oświetlenie określonego obszaru: Tutaj oświetlane są większe powierzchnie, takie jak trawnik czy taras. Różne rodzaje oświetlenia są zwykle używane, aby uzyskać interesujący ogólny efekt bez oślepiania, denerwowania i rozpraszania.

Tworzenie tarasu – prawidłowo zaplanuj budżet

stworzyć małą przytulną fabrykę mebli z drewna na wysokim poziomie

Przyzwoity budżet to zazwyczaj dobry kompromis ze wszystkimi Twoimi pomysłami na ostateczny wynik. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to ustalić limity kosztów, które jesteś w stanie ponieść. Dla pięknego Stwórz taras, Są dwie listy, które powinieneś sporządzić: jedna, aby spisać wszystkie rzeczy, które Twoim zdaniem są niezbędne do Twojego tarasu, a druga, aby spisać wszelkie dodatkowe rzeczy, które możesz chcieć kupić na wypadek, gdyby po zdobyciu niezbędnych rzeczy pozostały jakieś pieniądze . Nie dodawaj dodatków, dopóki nie obliczysz całkowitego kosztu niezbędnych rzeczy.

stwórz taras zjawiskowy bajkowy romans kobieta obiad

Kiedy skończysz planowanie tarasu i możesz przejść do budowy, poproś wykonawcę i innych „pomocników”, takich jak projektanci i architekci, o wycenę. Dodaj bufor od 5 do 10 procent do całkowitych kosztów jako środek ostrożności w przypadku problemów, które mogą pojawić się podczas budowy. Powinieneś mieć jasne wyobrażenie, ile pieniędzy chcesz wydać i ten limit również dla projektanta, architekta, firmy budowlanej itp. porozumieć się. Ustalenie wyniku finansowego pomoże Ci w podejmowaniu decyzji o obniżeniu kosztów, jeśli projekt grozi przekroczeniem Twojego budżetu.