Dom i ogród

Jak dbać o sukulenty – świetne wskazówki i trochę więcej

Sukulenty pielęgnują dekorację-dom-doniczki-początkujący

Łatwe w pielęgnacji sukulenty to idealne rośliny. Mają egzotyczny kształt i są niezwykle łatwe w pielęgnacji. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych faktów i wskazówek Utrzymanie sukulentów, i jak je hodować w swoim ogrodzie lub na tarasie.

Trochę więcej o sukulentach

sukulenty pielęgnują niebieskie niuanse-atrakcyjne-roślinne-wnętrza-ogrodowe

Sukulenty to rośliny, które pochodzą z suchych regionów i mają właściwość magazynowania wody w grubych, mięsistych liściach i łodygach. Są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i kolorów. Cechą szczególną łatwych w pielęgnacji sukulentów jest to, że mogą szybko i łatwo przyzwyczaić się do różnych warunków życia. Jeśli chodzi o ogrodnictwo, terminologia może być czasami dość pomieszana. Na przykład wszystkie rośliny, które mają mięsiste liście i łodygi, które mogą zatrzymywać wodę, są często mylone z sukulentami, w tym kaktusy, aloes, rozchodnik, agawa, echeveria, rojnik, grubosz, kalanchoe i setki innych gatunków. Dzieje się tak głównie dlatego, że większość ogrodników używa słowa „sukulenty” w odniesieniu do roślin o mięsistych liściach. Wszystkie rośliny z kolcami określane są mianem kaktusów, chociaż w rzeczywistości należą one do Sukulenty przynależeć.

Jak dbać o sukulenty

pielęgnacja sukulentów wzór-ładna-czerwona-zielona-łatwa-pielęgnacja

Podobnie jak wszystkie inne rośliny, sukulenty do życia potrzebują wody, światła, gleby i nawozu. Słońce: Sukulenty potrzebują co najmniej 6 do 8 godzin pełnego światła dziennego dziennie; Gleba: Sukulenty mogą żyć we wszystkich rodzajach gleby. Jednak najlepiej jest użyć gleby piaszczystej z dobrym drenażem lub małych kamieni, aby woda była łatwiejsza do odprowadzenia; Woda: Rośliny te uwielbiają okresy upałów i suszy, dlatego mogą być pozbawione wody przez wiele tygodni bez wpływu na ich zdrowie i ładny wygląd. Dobra wskazówka jak ty Utrzymanie sukulentów nie należy go długo pozostawiać w wilgotnej glebie. To może ich nawet zabić.Nawóz: Nawozić swoje sukulenty na wiosnę. Nawóz powinien zawierać równe proporcje azotu, fosforu i potasu.

 Gatunki soczyste

Sukulenty-pielęgnacja-rodzajów-wskazówek-kolorowych-kolorów

Gdy sukulenty są już ustalone, większość z nich nie wymaga prawie żadnej konserwacji.

Warto wiedzieć o opiece

Sukulenty-pielęgnacja-sedum-roślina-doniczka-niebieska

Jednak niektóre większe gatunki, takie jak rozchodnik, należy przycinać jesienią lub wczesną wiosną.

Hardy lub tropikalne sukulenty

Sukulenty-Góry-Słońce-Kamienne-Rama-Skały

 Przed zakupem sukulentów zapoznaj się z instrukcją pielęgnacji każdej rośliny. Niektóre sukulenty mogą być solidnymi jak skała dekoracjami krajobrazu w ogrodach na północy, podczas gdy inne wolą cieplejszy klimat. Wybierz delikatniejsze sukulenty, jeśli mieszkasz na obszarze wolnym od mrozu lub używaj ich jako roślin domowych w zimie.

Gdzie sadzić sukulenty

Sadzenie-soczyste-doniczki-doniczki-gatunki

 Miłośnicy ogrodu lubią dbać o sukulenty, ponieważ świetnie wyglądają i są elastyczne. Są lubiane przez dekoratorów ze względu na ich kształty, wzory i kolory. Sukulenty są również popularne wśród początkujących, jeśli chodzi o ogrodnictwo, ponieważ wymagają niewielkiej konserwacji i wyglądają świetnie pomimo niewielkiej uwagi.

Dopasowane doniczki

Sadzenie sukulentów na zewnątrz w stylu plaży

ten Łatwe w pielęgnacji sukulenty czują się jak w domu w prostych, płytkich miseczkach i doniczkach. Jedynym wymaganiem jest, aby w otworach znajdowały się otwory, przez które nadmiar wody może spływać z korzeni roślin. W takim naczyniu najlepiej łączyć ze sobą różne typy. Daje to cudowną mieszankę kolorów.

Pielęgnacja sukulentów w ogrodzie

Sukulenty-południowa-ceramiczna-kolumna-pomysły-pielęgnacja

Pielęgnacja sukulentów może rozwiązać wiele problemów w ogrodzie. Użyj nisko rosnących gatunków, takich jak sedum kaukasko-azjatycki, aby pokryć ziemię w miejscach nasłonecznionych. Niektóre gatunki rozchodników radzą sobie nawet z odrobiną cienia.

Specjalne ogrody

Sukulenty-ogrod-ciekawe-dekoracje-wskazówki-pielęgnacja-taras

Mniejsze okazy łatwych w pielęgnacji sukulentów można wykorzystać do wykonania wieńców i świetnie nadają się do ogrodów wertykalnych i dachów ogrodowych.

Artykuły dekoracyjne do Twojego ogrodu

Sukulenty-Dekoracja-Bukiet-Pomysły-Ściana-Ogród

Nieco wyjątkowy pomysł

Sukulenty-dekoracje-pomysły-butelka-domu

Podróżowanie po mieście

Sukulenty-w-go-pomysłach-kolorowe-kwiatowe-rośliny-uliczne

Zrób nowe ze starego

Sukulenty-szalone pomysły-dom-dekoracja-specjalne

Zrób to sam!

Sukulenty-pielęgnacja-gatunkowa-ramka-obraz-taras

Sukulenty-pielęgnacja-ogrodu-bujno-kwiatowa

Sukulenty dbają o różne wskazówki

Sukulenty-pielęgnacja-ogród-tradycyjny-dom-kamienna-doniczka

Soczyste wskazówki sadzenia doniczki

Sukulenty domowe typy kaktusów jasne