Dom i ogród

Inspirujące pomysły na podłogę w ogrodzie

Posadzki w ogrodzie bruk-kamień naturalny-płyty-szczelina-mozaika-czarna-kamienie ozdobne

Ogród i jego poszczególne obszary stanowią przedłużenie wnętrza domu. W ten sposób jest też pomieszczeniem, tyle że jego sufitem jest niebo. I zamiast być oświetlona żyrandolami i innymi sprytnie ukrytymi lampami, jest oświetlona promieniami słońca i księżyca i światłem gwiazd.

Pomysły na podłogę w ogrodzie

Podłogi w części wypoczynkowej ogrodowej-szare-płyty tarasowe-kominek-gazowy-ławka drewniana

Jak każde inne pomieszczenie w domu, również ogród ma pewne wymagania co do ścian z krzewów, stołów, krzeseł, sof, ale także dywanów i ścieżek ogrodowych. Ponieważ każdy pokój ma również podłogę i zwykle dekorujemy ją ładną wykładziną podłogową, czy to z kamienia, drewna czy tkaniny. Co więc powstrzymuje nas przed postrzeganiem ogrodu jako pomieszczenia, które potrzebuje nowej podłogi??

Podłoga w ogrodzie – łączy wszystkie elementy

Podłogi w ogrodzie wpc-płyty-trawnik-stół-podkładka

Aby dostać się do wygodnych miejsc do siedzenia, przechodzimy przez ogród korytarzem zrobionym z drzew, kwiatów, krzewów lub krzewów. I to również powinno być ozdobione i zamocowane odpowiednią wykładziną podłogową. Przez ładną? Podłogi w ogrodzie, możesz kształtować różne strefy na zewnątrz, łączyć je ze sobą i wreszcie podnosić walory estetyczne ogrodu.

Jaki materiał wybrać

Podłoga-taras-ogród-chodnik-krem-kostka brukowa

Istnieje wiele różnych materiałów, którymi można ozdobić podłogę w ogrodzie, patio lub na dziedzińcu. Sam wybór jednak w dużej mierze zależy od możliwości finansowych lub ustalonego budżetu. Za stworzenie skutecznego Podłogi w ogrodzie Można zastosować kamień naturalny, beton wzorzysty, cegłę, kostkę brukową, głaz narzutowy, a także kamyk. Można je oczywiście ze sobą łączyć, bo nigdzie nie jest napisane, że ścieżka ogrodowa musi być wykonana tylko z jednego rodzaju materiału. Ale wręcz przeciwnie! Łączenie materiałów do Podłogi w ogrodzie różne pochodzenie, kolory i struktury mogą prowadzić nawet do niezwykle efektownych kompozycji.

Techniki

Podłogi-ogród-kostka-kostka-chodnik-głazy-granica-taras

Zasadniczo istnieją dwie techniki kształtowania ścieżek ogrodowych. Albo tworzysz ścieżkę z betonu, którą następnie używasz z płytkami, albo inną pasującą Podłogi w ogrodzie przykryć lub dowolnie ułożyć różnego rodzaju płyty kamienne, kostkę brukową lub płytki na podłożu z piasku.

Byways

dekoracja-ogrodowa-małe-kamyczki-aleja-schody

W przypadku dróg bocznych możesz użyć Podłogi w ogrodzie użyj także trzeciej techniki do przykrywania. Aby to zrobić, użyj dużych i grubych kamiennych lub specjalnych płyt betonowych, które zatapiasz w ziemi w pewnej odległości od siebie. Odległość należy dobrać tak, aby była wygodna do chodzenia. Posadź trawę w powstałych stawach.

Oczy postrzegają wszystko

Nowoczesna-design-inspiracja-inspiracja-pomysły-zasłona

Oczywiście możesz już go mieć Podłogi w ogrodzie oraz na zewnątrz, czyli np. na tarasie. Jeśli jednak należysz do tych, którzy wciąż szukają inspiracji, powinieneś wiedzieć, że strategiczne ułożenie podłogi znacznie podnosi atrakcyjność wizualną i walory estetyczne ogrodu. Są także formą indywidualnego wyrażania siebie przez właściciela domu.

Profesjonalista lub ja

kamyczkowe-kwiaty-kamienne-pokrycie-dom-ogrodowy

W przypadku niektórych materiałów, które są używane do Podłogi w ogrodzie można wykorzystać, kreatywne podejście i własne wysiłki są wystarczające. Dla innych jednak konieczna jest kompetentna interwencja specjalisty.

Preparat zapewnia 90 procent spełnienia 

glazura-wspólna-basenowa-pomysly-ogrodowe

Ale zanim zaczniesz planować ścieżki ogrodowe i podłogi na zewnątrz, mamy dla Ciebie kilka ciekawych przykładów jako inspiracji. Zerknij na nie i dowiedz się, dokąd zaprowadzi Cię ścieżka inspiracji.

Czerwona podłoga 

ceglany-kamienny-piec-miejsce-ogród-pomysly-fotel

Płytki betonowe

shach-mozaika-posadzka-betonowa

okrąg-ogród-projekt-projekt

patio-design-pomysły-ogrodowe-fotele-design

Nowoczesna-przydomowa-trawiasta-narożna-narożna

bajkowy-krajobrazowy-podłogowy-kamień-kolorowy-kamień

ciekawa-pomysl-trawa-dom-wykladzina-podloga

pomysły-ogrodów-most-bambus-kamienie-rośliny

ogród-zewnętrzne-pomysły-okrągłe-schody-kamień

oslona-ogrodu-studzienka-małe-choska-alejowe

piękny-narożny-ogród-zewnętrzny-pomysły-czerwony

kamienie-deco-gleba-woda-element-ogród

osłona-ogrodu-rośliny-podłogi-na-słoneczna

orientalna-mozaika-jako-wykładzina-podłogowa

zen-ogród-ciekawy-pomysł-strona-gleby

płytki-kamień-trawa-pomysły-umeblowanie-ogrodu

kamienie-ogrodowe-okrywowe-czerwone-mulczowe