Dom i ogród

Gry w ogrodzie -13 pomysłów na zabawę na świeżym powietrzu dla dzieci

gry-ogród-dzieci-na-zewnatrz-na-trawnik-zabawa-ruch

Ćwiczenia są bardzo ważne dla dzieci, ponieważ prawie zawsze są aktywne. W ten sposób doświadczają swojego otoczenia, rozumieją i chwytają rzeczy, rozwijają podstawową wiedzę, która jest bardzo ważna na później. Dotykanie, bieganie, zabawa i poruszanie się w ogóle rozwijają również motorykę dużą i małą. Tak się składa, że ​​trenuje się również równowagę i poznanie oraz buduje się myślenie taktyczne. Możemy więc znaleźć wiele zabaw w ogrodzie, które zachęcają do ruchu, a także zapewniają zajęcie dziecku. Ważne jest stymulowanie jej całościowego rozwoju poprzez łączenie procesów uczenia się.

Mnóstwo świetnych pomysłów na zabawy ruchowe dla dzieci w ogrodzie

gry-ogrodowe-dzieci-na-zewnatrz-zabaw-rower-zabawny

Dawniej dzieci dużo częściej bawiły się na dworze, w ogrodzie, na polu czy w lesie. Po szkole wychodzili, grali w piłkę nożną, bawili się, skakali i szaleli do kolacji. Dzieci również dużo poruszały się po domu, który dla wielu zmienił się do dziś. Ale może się wydawać, że łatwiej jest grać w gry na komputerze lub siedzieć przed telewizorem. Dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest stymulowanie dzieci do kilku aktywności na świeżym powietrzu. Zebraliśmy wiele pomysłowych gier ruchowych dla młodszych i starszych, aby pobudzić ciekawość dzieci i bawić się razem z przyjaciółmi. Przygotowaliśmy 13 wspaniałych gier w ogrodzie i wskazówki tutaj.

Gry w piłkę w ogrodzie 

gry-ogrodowe-dzieci-plenerowe-zespoly-gry-trawnik-polka-pilowka

Gry z piłką cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i nie tylko dają dużo frajdy, ale także rozwijają motorykę i ćwiczą umiejętność reagowania, a także budowania relacji społecznych. Poza tym zazwyczaj nie wymaga wiele – wystarczy piłka i kilku kolegów z drużyny. Do każdego pudełka z zabawkami należy piłka i możemy zaprzyjaźnić się z kilkoma dobrymi przyjaciółmi. Oto kilka pomysłów na gry ogrodowe dla dzieci.

Gry dla dzieci w ogrodzie – Myśliwy i zając

gry-ogród-dzieci-na dworze-piłka-piłka-gry-myśliwy-królik

Czego potrzebujesz: miękka piłka

Najpierw wybierany jest myśliwy, pozostali to zające. Otrzymuje piłkę i musi teraz spróbować trafić pozostałych graczy, czyli króliki. Jeśli mu się to uda, zamienia się miejscem z trafionym. Jeśli pozostanie tylko dwóch uczestników, muszą podać sobie piłkę. Gdy wszystkie króliki zostaną trafione, gra się kończy. Myśliwy nie może nosić piłki podczas biegu. Ostatni pozostały zając wkrótce będzie myśliwym.

cześć cześć

gry-ogród-dzieci-poza-piłką-piłką-gry-cel-spotkanie

Potrzebujesz: piłki

Wszyscy zawodnicy stoją w rzędzie, jeden trzyma piłkę i zwraca się do nich na odległość ok. 2 metrów. Powinien teraz po kolei rzucić piłkę. Najpierw wymyśla termin i nazywa swoją pierwszą literę, np. „Zwierzę z B”. Drugi z kolei łapie piłkę i zgaduje, na przykład „bóbr”, a następnie odrzuca ją z powrotem.

Jeśli odgadłeś termin, zagadka woła „Cześć!”.

Gracz, który poprawnie odgadł termin, musi jak najszybciej złapać piłkę. Jeśli mu się to udaje, woła: „Stop”.

Drugi gracz musi natychmiast pozostać na miejscu i uformować rękoma krąg.

Drugi gracz powinien teraz spróbować przerzucić piłkę przez ramię swojego kolegi z drużyny. Może zbliżyć się o tyle kroków, ile sylab odgadniętego terminu (Bi-ber = 2 kroki).

Jeśli mu się uda, może wymyślić nowy termin i gra zaczyna się od nowa.

Jeśli pierwszy gracz nie rozwiązał łamigłówki, pozostali gracze po kolei mogą spróbować.

Jeśli nikt nie odgadnie słowa, ujawnia się druga litera słowa.

Wskazówka: zamiast nazw zwierząt możesz użyć innych rzeczowników: na przykład nazw kwiatów, imion, marek samochodów, ulubionych potraw itp..

Gry dla dzieci z wodą

Pomysłów na zabawne zabawy z wodą jest mnóstwo. Zwłaszcza w przypadku pięknych rzeczy jest wiele sposobów na zabawę i po prostu wspaniale jest bawić się wodą. Wiele z nich nadaje się na zmianę tempa podczas przyjęcia urodzinowego lub garden party, które odbywa się wiosną lub latem i odbywa się na świeżym powietrzu.

Gry z wodą w ogrodzie: łowienie stóp

gry-ogród-dzieci-na-poza-woda-zabawa-rybki-stopki

Co jest wymagane: wanna z wodą, brodzik lub coś podobnego; drobne przedmioty, takie jak kamień, samochodzik, łyżeczka, klucz, spodek itp..

Rzeczy są zanurzone w wodzie. Jeden gracz zaczyna od zanurzenia jednej stopy w wodzie i używając tylko stopy, aby spróbować wyłowić przedmioty. W tę grę można grać na czas, a zwycięzcą będzie ten, kto łowi najszybciej. To nie jest takie proste. Kto ma najlepszy odruch chwytu w stopach, a kto najszybciej łowi ryby??

Dzieci bawią się rzucaniem gąbki wodnej

gry-ogród-dzieci-poza-woda-zabawa-spotkanie-gąbka

Potrzebujesz: ok. 3 celów do rzucania np. puste plastikowe butelki, spodki itp.; gąbka

Ta gra jest podobna do rzucania puszek. Z pewnej odległości każdy zawodnik musi trafić co najmniej jeden z celów mokrą gąbką. Oczywiście liczba celów może być różna i zamiast gąbki używać pistoletu na wodę. Kto może przewrócić wszystkie butelki??

Gry w ogrodzie, parku lub w lesie

gry-ogród-dzieci-na dworze-las-zabawa-na-zewnątrz

Niezależnie od tego, czy we własnym ogrodzie, czy podczas spaceru po lesie lub parku, wspaniałe gry można grać na łonie natury. To coś wyjątkowego zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, aby przeżyć wspaniały dzień w lesie. To, co można odkryć na zewnątrz, jest bardzo fascynujące: leśne zwierzęta, ogromna różnorodność roślin, kręte ścieżki i ścieżki, może mały strumyk i wiele więcej.

Gry dla dzieci na zewnątrz: Leśny Król

gry-ogród-dzieci-na dworze-las-las-gry-badania

Potrzebujesz: pień drzewa, trzy szyszki

Punkt jest zaznaczany w pewnej odległości od pnia drzewa i rzucany z niego na docelowy pień drzewa. Każdy gracz ma trzy próby lub trzy pachołki i może jeden po drugim rzucać jeden po drugim w kierunku pnia drzewa. Kto najczęściej uderza w pień drzewa, zostaje królem lasu i otrzymuje koronę lasu.

Pomysły na zabawę dla dzieci: Znalezienie pary na zewnątrz

gry-ogród-dzieci-poza-lasem-zapytaj-mali-naukowcy

Potrzebujesz: drobne przedmioty takie jak szyszki, cebula, orzechy, mech, kwiaty, trawa… po dwa kawałki

Najpierw w pobliżu zbierane są drobne przedmioty. Wkrótce wszyscy gracze utworzą krąg. Następnie wszyscy zamykają oczy i kładą ręce na plecach. Jeden jest mistrzem gry i daje przedmiot każdemu, kto znajduje się za jego plecami. Trzymaj ręce z tyłu, otwórz oczy i plecami do siebie spróbuj poczuć, co trzyma druga osoba. Gra trwa, dopóki oboje nie będą mieli tego samego i nie znajdą partnera. Pierwsza para jest zwycięzcą i może być mistrzem gry i rozdawać przedmioty w następnej rundzie.

Gra grupowa w ogrodzie: niewidoma gąsienica

gry-ogród-dzieci-na dworze-ruch-gry-pomysly-trawnik-chwytanie-gra-na zewnatrz

Co jest potrzebne: nic

Wszyscy gracze tworzą dwie grupy, z których jedna jest mistrzem gry. Z zawiązanymi oczami i boso, wszyscy trzymają się za ramiona lub plecy, jeden za drugim. W ten sposób biegniesz przez las. Mistrz gry zwraca uwagę na bezpieczną ścieżkę.

Gry balonowe na zewnątrz: gra partnerska „taniec balonowy”

gry-ogród-dzieci-na-poza-balon-taniec-balon

Potrzebne będą: balony i muzyka

Wszyscy gracze tworzą razem pary, a każda para otrzymuje napompowany balon. Stoisz plecami do siebie, a balon pośrodku. Pary starają się mocno trzymać balon lub utrzymać go w powietrzu między dwoma ciałami. Ręce nie mogą pomóc. Teraz gra muzyka i pary tańczą do niej. Musisz uważać, aby balon nie spadł na ziemię. Wygrała ostatnia para z balonem w powietrzu.

Świetne gry zespołowe w ogrodzie: Wyścig pająków

gry-ogród-dzieci-na dworze-pająk-wyścig-bieganie-do tyłu

Potrzebne będą: dwa wiadra (lub inne) jako punkty zwrotne; Kreda uliczna, taśma lub lina do oznaczenia linii startu i mety

Każdy gracz stoi na plecach na rękach i nogach, czyli w pozycji pająka. Dwie pierwsze zajmują pozycje startowe na linii startu. Po poleceniu startu zaczynają biec. Punkty zwrotne są ustawione w pewnej odległości. Gracze biegną jednocześnie po pajęczym korytarzu wokół punktu zwrotnego, a następnie z powrotem. Kto jest najszybciej pełzającym zwierzęciem? Ta gra może być również rozgrywana jako gra zespołowa lub jako tymczasowy wyścig.

Gry plenerowe z czasów babci: Gra w ogon węża

gry-ogród-dzieci-na dworze-zespoly-grupowe-gry-woda

Jest to gra polegająca na bieganiu i łapaniu, do której nie są wymagane żadne materiały.

Wszyscy gracze stoją jeden za drugim i trzymają się talii lub ramion drugiego przed sobą. Wąż się poddaje. Pierwszym graczem jest wąż. Teraz próbuje być ostatni w kolejce, czyli złapać za ogon i symbolicznie go ugryźć. Pozostali gracze powinni unikać wężogłowego dziecka. Jeśli ogon i tak zostanie złapany, drugi w kolejce staje się wężowym łbem.

Gry w ogrodzie: mogą biegać dla dzieci

gry-ogród-dzieci-na zewnątrz-można-ubiec-zrób-to-sam

Potrzebne będą: puste puszki po żywności (wyczyszczone, usunąć ostre krawędzie, wywiercić otwory po dwóch przeciwległych stronach ściany); Kreda lub taśma maskująca

Kto nie będzie się dobrze bawił chodząc po domowych szczudłach? Puste puszki można ładnie ozdobić, nakleić naklejki lub pomalować farbą. Przeciągnij sznurki przez otwory i mocno zawiąż. Zaznacz kredą lub taśmą maskującą linię startu i miejsce docelowe.

gry-ogród-dzieci-na zewnątrz-mogą-uciekać-zabawa-zrób-zrób-to-sam

Można utworzyć dwie drużyny o jednakowej sile lub każdy może grać dla siebie. Zawodnicy ustawiają się na linii startu jeden za drugim. Pierwszy gracz otrzymuje dwa szczudła i staje na nich.W tej grze ważne jest, aby nie dotykać ziemi. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy przeszedł ścieżkę w obu kierunkach.