Dom i ogród

Ficus ginseng – wskazówki dotyczące pielęgnacji tego ciekawego bonsai

Ficus Ginseng House Plant Pot plastikowe zielone końcówki do pielęgnacji

Szukasz nowego dodatku do swojego wewnętrznego ogrodu? Wtedy zdecydowanie powinieneś rozważyć żeń-szeń ficus. Roślina nie tylko wygląda egzotycznie i bardzo sympatycznie, ale ma też inną niezwykłą właściwość. W rzeczywistości jest to połączenie dwóch bardzo różnych rodzajów roślin. Przeczytaj tutaj, jak najlepiej o nią dbać, jakie warunki należy zapewnić i skąd właściwie wziął się pomysł na roślinę.

Ficus Ginseng z bliska

rośliny domowe drzewo bonsai ficus bonsai wskazówki do uprawy pielęgnacja

Z Ficus żeń-szeń to właściwie połączenie dwóch roślin. To znaczy, figowiec został zasadzony na korzeniu żeń-szenia. Tutaj te dwa rodzaje roślin połączyły się ze sobą i działają razem, że tak powiem, i jak zwykła roślina. To również sprawia, że ​​roślina jest bardzo podobna do klasycznego bonsai. Jest również podobna do bonsai pod względem pielęgnacji, pod warunkiem zapewnienia odpowiednich warunków życia. Ficus Ginseng to roślina wieloletnia, która najlepiej nadaje się jako roślina doniczkowa. Ma ciemnozielone liście i ciekawy system korzeniowy, który znajduje się poza ziemią, dzięki czemu roślina może oddychać. Najczęstszym zastosowaniem Ficus Ginseng jest dekorowanie salonów i biur. Ma kompaktowy rozmiar, a także może wspaniale ozdobić małe obszary i pokoje.

Lokalizacja-do zazieleniania Ficus-Ginseng w sadzeniu domu

Jeśli chcesz, możesz wpłynąć na sposób wzrostu korzenia. Oto jak uzyskać grubsze, bardziej imponujące korzenie, przykrywając ziemię napiętą siatką. Zapobiega to dalszemu wzrostowi korzeni, ale bez zakłócania ich rozwoju. Otwory w siatce umożliwiają dopływ powietrza i światła do korzeni. Z powodu sieci korzeń żeń-szenia nie może już rosnąć w górę i zamiast tego musi się poszerzać.

Najlepsza pielęgnacja Ficus Ginseng

Ficus ginseng wokół pielęgnacji ziemi drzewa bonsai

Z Ficus żeń-szeń nie jest trudny w utrzymaniu i dlatego nadaje się również dla początkujących lub zapracowanych osób, które nie mogą poświęcić dużo czasu na konserwację. Jeśli zawsze chciałeś posiadać bonsai, ale nie odważyłeś się na to wcześniej, możesz zacząć od tego wariantu Ficusa. Należy jednak być przygotowanym z dużą cierpliwością, ponieważ na początku prawie nie widać postępów we wzroście. Jest to jednak również wskazówka, że ​​minidrzewo nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. W poniższych wierszach podsumowaliśmy najważniejsze rzeczy, które powinieneś rozważyć, aby mieć gwarancję udanej hodowli.

Wszystko o nawadnianiu

żeń-szeń bonsai-ficus dekoracja-do pomysłów na salon biurowy-wskazówki dotyczące pielęgnacji

Wlej to Ficus żeń-szeń umiarkowanie często i jak tylko powierzchnia ziemi wyschnie i najlepiej użyć wody deszczowej lub przynajmniej stęchłej wody z kranu, ponieważ są one mniej słone. Latem może tolerować więcej wody z powodu upału i mniejszej wilgotności, zimą należy dolewać mniej wody. Powinieneś również upewnić się, że gleba jest wilgotna, ale nie za bardzo podlewana, w przeciwnym razie korzenie zgniją. Możesz na przykład zanurzyć garnek. Powinno wystarczyć maksymalnie 10 minut. Następnie pozwól, aby nadmiar wody dobrze spłynął, zanim włożysz roślinę z powrotem do doniczki. Zwykle może wytrzymać krótsze okresy suszy, ale radzimy nie eksperymentować. Nie musisz jednak wpadać w panikę, jeśli zapomnisz o podlewaniu. Liście również lubią, gdy są spryskiwane wodą bez wapna. Zwiększa to wilgotność i tworzy raj dla żeń-szenia Ficus.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji bonsai: warunki oświetleniowe

Rośliny domowe Sadzenie drzewek Bonsai Podlewanie warunków świetlnych

Z Ficus żeń-szeń uwielbia półcień, ponieważ bezpośrednie działanie promieni słonecznych może utrudniać jego wzrost. Najlepiej więc wybrać jasne miejsce w pokoju w pobliżu okna, które nie jest bezpośrednio napromieniowane. Temperatura powinna być umiarkowana i nie spadać poniżej 15 stopni. Normalna temperatura pokojowa jest zatem w zupełności wystarczająca. Bonsai potrzebuje dobrze przepuszczalnej i luźnej gleby, bogatej w składniki odżywcze i zapobiegającej zaleganiu wody. Możesz również użyć gleby specjalnie stworzonej pod rośliny bonsai. Nawozić ją często nawozem do bonsai (najlepiej co dwa tygodnie), ponieważ będzie to sprzyjać wzrostowi korzeni i nowych liści. Jeśli nie masz nawozu do bonsai, wystarczy prosty nawóz płynny. Przesadza się ją co dwa do trzech lat, ponieważ korzenie doskonale sobie radzą na niewielkiej przestrzeni. Niemniej jednak zaleca się wymianę gleby przynajmniej raz w roku i zastąpienie jej nową.

Różne

pielęgnacja bonsai ficus ginseng jako roślina doniczkowa wymaga miejsca

Z Ficus żeń-szeń nie lubi zmieniać miejsca. Dlatego należy unikać przenoszenia go po znalezieniu odpowiedniego miejsca. W przeciwnym razie ryzykujesz zachorowanie. Śliczną roślinę można również umieścić na balkonie, tarasie lub werandzie. Ale to nie powinno stać się z dnia na dzień. Zamiast tego konieczna jest faza aklimatyzacji, w której drzewo może przyzwyczaić się do przyszłego promieniowania słonecznego. Zapobiega to spaleniu liści. Początkowo wystawiaj roślinę doniczkową na zewnątrz tylko na kilka godzin. W końcu jednak nie może stać w palącym słońcu. Idealny jest półcień. Jeśli temperatura spadnie poniżej 15 stopni, czas przenieść figowiec z powrotem do środka.

Należy również unikać wiatru i przeciągów, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Rośliny w ogóle tego nie rozumieją. Zimą może się zdarzyć, że liście odpadną. Jest to całkowicie normalny proces i nie powinien Cię przerażać. W zamian otrzymuje wiosną nowe liście, które początkowo są jasnozielone, a z czasem stają się ciemnozielone. Tworzy to ciekawą grę kolorów w koronie liścia. Należy również regularnie kroić Ficus Ginseng, ponieważ nowe liście stale zmieniają kształt korony. Masz więc wolny wybór pod względem kształtu korony. Jeśli nie będzie przycinane od czasu do czasu, gałęzie wydłużą się, a bonsai stracą swój bujny, przypominający drzewo wygląd. Ponadto gałęzie stają się grubsze, a liście wyrastają tylko na czubkach, co sprawia, że ​​drzewo wygląda na nagie. Jeśli chcesz uzyskać większą gałąź na niektórych gałęziach, zostanie ona przycięta. Gałązka z pięcioma liśćmi jest odpowiednio skrócona tak, że pozostały tylko dwa.