Dom i ogród

Fakty, które chciałeś wiedzieć o imponującym drewnie tekowym

Pomysły na patio przy ustawianiu mebli tapicerowanych, stelaż z drewna tekowego

Istnieje wiele sposobów na udekorowanie domu, w tym na zewnątrz. Możesz pomalować ściany i nadać im ciekawą kolorystykę. Możesz też wybrać pasujące płytki do podłogi. Jednak jedną z najważniejszych rzeczy w urządzaniu domu jest wybór odpowiednich mebli. Na szczęście w dzisiejszych czasach meble można znaleźć we wszystkich możliwych kształtach, kolorach, rozmiarach i wykonane z szerokiej gamy materiałów. Dostępne są w naturalnych, klasycznych i nowoczesnych wariantach. Niektóre są jaśniejsze, inne ciemniejsze i wykonane z drewna, plastiku lub metalu. W przypadku mebli drewnianych, czyli imponujący teak drewno prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj drewna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o drewnie tropikalnym i jego właściwościach, ten artykuł jest dla Ciebie. Tutaj znajdziesz ważne informacje o meblach z drewna tekowego.

Co powinieneś wiedzieć o drewnie tekowym

jadalnia krzesła-meble w stylu retro-lakierowane tekiem pomysły nowoczesne

Teak tropikalny jest zasadniczo gęstym drewnem i nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. Meble wykonane z tego drewna wymagają niewielkiej konserwacji i mogą wytrzymać różne warunki pogodowe. Dlatego tak dobrze nadaje się do mebli ogrodowych. Znany jest również ze swojej wytrzymałości i naturalnej odporności na wodę i gnicie. Meble mają zazwyczaj złoty, brązowy lub czerwonawy kolor, ale z czasem szarzeją, jeśli nie zostaną poddane obróbce na zewnątrz.

Właściwości teaku

meble łazienkowe szafka pod umywalkę z drewna tekowego - armatura ze stali nierdzewnej

Imponujący gatunek drewna ma zazwyczaj chropowatą powierzchnię, ale zdarzają się również meble, które mają gładszą strukturę. Wiadomo też, że teak zawiera naturalny olej. Właśnie dzięki tej właściwości jest wodoodporny i idealnie nadaje się do produkcji mebli ogrodowych. Wciąż jest odporny na szkodniki i pleśnie. Krzemiany zawarte w drewnie sprawiają, że jest ono tak mocne.

Różne zastosowania drewna tekowego

Projekt stolika kawowego wykonany z drewna tekowego, dekoracja uchwytu na czasopisma

To Drewno tekowe może być używany do wielu różnych rzeczy. Wykorzystywana jest głównie w przemyśle stoczniowym, ponieważ, jak już wspomniano, jest mocna i wodoodporna. A ponieważ teak również świetnie wygląda, często wykorzystuje się go do dekoracji domów. Nadaje się bardzo dobrze jako wykładzina podłogowa, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ciekawe jest również to, że niektórzy używają go nawet do budowy pryszniców. Wiadomo, że jest używany do mebli ogrodowych. Efektowny teak jest również używany do produkcji okiennic i szafek. Jeśli więc szukasz mebli ogrodowych, teak jest prawdopodobnie najlepszym wyborem, zwłaszcza ze względu na swój wygląd i imponującą trwałość. Masz również szeroki wybór: do ogrodu są krzesła, stoły, a nawet ławki z drewna tekowego. Ponieważ meble tekowe wytrzymują każde warunki atmosferyczne i są tak trwałe, możesz mieć pewność, że warto w nie zainwestować.

Sytuacja kuchenna z meblami z drewna tekowego

Pomysły na umeblowanie jadalni - stół z drewna tekowego - kredens wiklinowy krzesła

Meble wyłączone Drewno tekowe występuje w różnych formach: jako szafka, stół, ogród czy leżak.

Rustykalny stół z drewna tekowego

rustykalny stół jadalny - pomysły na meble z litego drewna tekowego

Stolik kawowy wykonany z odpornego na warunki atmosferyczne drewna tropikalnego

nowoczesne meble do salonu stolik kawowy z drewna tekowego skórzana sofa

Stolik kawowy z litego drewna do salonu

stolik kawowy meble do salonu pomysły z litego drewna tekowego

Ławka z drewna tekowego odpowiednia do ogrodu

Tekowa ławka ogrodowa - fakty o tropikalnym drewnie, które chciałeś poznać