Dom i ogród

Częste problemy z roślinami i co z nimi zrobić

Problemy z roślinami doniczkowymi rozwiązania porady dla ogrodników hobbystów

Nawet najbardziej doświadczony ogrodnik nie zawsze może chronić swój ogród przed szkodnikami i od czasu do czasu popełnia drobne błędy, które poważnie wpływają na zdrowie kwiatów. Tu jest kilka Problemy z roślinami, powszechne w ogrodzie i wskazówki, co z nimi zrobić.

Problemy z roślinami i jak je rozwiązać – żółte liście

rozwiązania typowych problemów z roślinami - żółte liście

To jeden z najczęstszych problemów w ogrodzie. Występują, gdy przesadziłeś z podlewaniem, gdy temperatura nie jest odpowiednia lub gdy rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości azotu. Aby rozwiązać problem, należy zmniejszyć ilość wody i nawozić rośliny nawozami zawierającymi azot. Obserwuj rośliny przez kilka dni i w razie potrzeby zmień ich lokalizację.

Końcówki liści brązowieją

Spiczaste liście orchidei brązowe z powodu braku wilgoci

Ten problem jest spowodowany brakiem wilgoci. Jest to zwykle znak, że do korzeni nie dostaje się wystarczająca ilość wody. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest regularne i częstsze podlewanie rośliny.

Problemy z roślinami – zgniłe kwiaty

zgniłe kwiaty Porady-ogrodnictwo w warunkach domowych

Dzieje się tak, gdy ogrodnik nie stwarza odpowiednich warunków, których potrzebuje roślina. Przyczyny mogą być różne: nieodpowiednia lokalizacja rośliny, nadmierne podlewanie, nieodpowiednia mieszanka glebowa. Najlepszym sposobem na uporanie się z tym problemem jest sprawdzenie, w jakich warunkach roślina jest najbardziej komfortowa i staranie się, aby te warunki zostały spełnione.

Uszkodzenie systemu korzeniowego

Uszkodzone dno systemu korzeniowego roślin rozwiązania problemów

Przez większość czasu to właśnie dlatego Twoja roślina nie rośnie ani nie rozwija się. Rozwiązaniem jest usunięcie uszkodzonych, chorych części czystym, ostrym nożem, oblanie nowych korzeni popiołem z węgla drzewnego i przesadzenie rośliny w nowej doniczce ze świeżą ziemią.

Problemy z roślinami – oparzenia słoneczne na liściach

Problemy roślin doniczkowych eliminują oparzenia słoneczne na płatkach

Można to rozpoznać po dziwnych plamach, które tworzą się na liściach rośliny. Pojawiają się, gdy roślina zostanie umieszczona w bezpośrednim świetle słonecznym, co nie jest dobre dla danej rośliny, lub gdy spryskasz liście wodą, gdy są rozgrzane przez słońce. Aby rozwiązać ten problem, przenieś roślinę w jasne miejsce, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Rozwiązania typowych problemów z roślinami – Inwazja przędziorków

Powszechne problemy roślin z inwazją owadów

Innymi słowy: maleńkie owady, które pojawiają się na roślinie i tkają małe pajęczyny. Aby się ich pozbyć, regularnie płucz roślinę zimną wodą i częściej spryskuj wodą. Zazwyczaj te pasożyty pojawiają się, gdy powietrze wokół rośliny jest suche.