Dom i ogród

Co możesz zrobić dla swoich roślin i ogrodu zimą

rośliny ogród zimą śnieg lampiony na świece

Z pewnością zimą w ogrodzie nie ma zbyt wiele do roboty, ale to nie znaczy, że należy o tym całkowicie zapomnieć. Poniżej mamy kilka pomocnych wskazówek i sugestii dotyczących tego, czego użyć dla swoich roślin i swoich Ogród zimą może zrobić?.

Spraw, aby ogród był przytulny zimą

rośliny ogród zima brzoza szyszki świeca

  • Podlewaj zarówno rośliny doniczkowe, jak i swoje Ogród zimą rzadziej i rzadziej, abyś nie przerywał hibernacji, bo zimowe warunki by Ci nie odpowiadały. Rośliny, które są teraz w środku sezonu, można jak zwykle podlewać.
  • Usuń kurz z roślin doniczkowych. Uniemożliwia im prawidłowe oddychanie i pochłanianie wystarczającej ilości światła. Dowiedz się, które z twoich roślin lubią ciepłą wodę i umieść je pod bieżącą, ciepłą (nie gorącą!) wodą. W podziękowaniu zachwycą Cię pięknymi kwiatami i zdrowymi liśćmi.

Udekoruj ogród zimą

pomysły na dekorację ogród w zimie szyszki srebrne

  • Szukaj nasion do zasiania w nowym sezonie ogrodniczym. Ponadto zdobądź dużo doniczek z kwiatami, w których rośliny będą rosły, dopóki nie będą wystarczająco duże dla ogrodu. Aby doniczki nie wyglądały tak nudno, możesz je pomalować na jasne kolory. Co powiesz na tęczę lub kilka emotikonów?
  • Doświadczeni ogrodnicy zalecają unikanie spacerów po zaśnieżonym trawniku. Dzieje się tak, ponieważ jest szkodliwy dla gleby.

I chociaż Ogród zimą nie tak pięknie kolorowy jak wiosną i latem, wciąż ma pewien urok. Zapraszamy do obejrzenia następujących ogrodów zimowych:

ogród roślinny zimą przebiśniegi wanny cementowe

rośliny ogród zimą dekoracja czerwone jabłka wieniec świece

rośliny ogród zima pergola drewniany fotel koc czerwony

ogrodowa poduszka do siedzenia zimowego świeczniki ławka drewniana

ogród roślin w zimie sadzarka do drewna brzozowego bajkowe światła

rośliny ogród zima gałęzie jodły wierzba kula drewno brzozowe