Dom i ogród

Budowa hotelu dla owadów: pomysły na własny ogródek kwiatowy, owocowo-warzywny

Budowa hotelu dla owadów instrukcje pszczoły biedronka trzmiel osiem różnych wariantów A

Owady są malutkie, ale odgrywają ważną rolę w środowisku. Bez owadów, takich jak pszczoły, chrząszcze i motyle, będziemy musieli obejść się bez wielu rodzajów owoców i warzyw. Właśnie dlatego, że śmierć owadów stała się tak dużym problemem, warto działać w sposób świadomy ekologicznie we własnym ogrodzie i witać zapylaczy na zewnątrz. Schronisko dla owadów zapewnia schronienie, gniazdowanie i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Sama konstrukcja jest niezwykle prosta, dzięki czemu każdy może zbudować budkę dla owadów z dostępnych materiałów. Aby jednak pszczoły i trzmiele naprawdę się wprowadziły, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Wyjaśniamy, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji i materiałów.

Budowa hotelu dla owadów: na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów?

Owad hotel buduje trawę pachnące drewniane kije

Hotel dla owadów to nie tylko hotel dla owadów. Aby rzeczywiście przyciągał do ogrodu pożyteczne owady i tworzył dla nich dom odpowiedni dla gatunku, musi być skonstruowany według określonych kryteriów. W przeciwnym razie pszczoły i spółka nie wprowadzą się lub w najgorszym przypadku zaadoptują miejsce gniazdowania, ale czerw zginie, ponieważ konstrukcja lub materiały nie odpowiadają ich potrzebom. Możliwe są te materiały:

1. Suche drewno liściaste wykonane z lokalnych gatunków drewna, które nie rozłupuje się po przebiciu. Odłamki mogą zranić owady, pęknięcia w drewnie również powodują wilgoć i może szybko rozwinąć się zgnilizna. Jesion, buk czy dąb idealnie nadają się do budowy hotelu pszczelego lub motylarni. Upewnij się, że drewniane patyczki nie są traktowane chemikaliami. Owady mogą je wyczuć i nie będą się tam wchodzić. Miękkie gatunki drewna, takie jak sosna lub świerk, są idealne dla trzmieli. Przy okazji, jeśli chcesz, możesz impregnować drewno olejem lnianym, aby chronić je przed wilgocią.

Zbuduj hotel dla owadów pszczoły przyciągają pień drzewa przewodnika

2. Puste rurki bambusowe są idealne jako miejsce zakwaterowania i gniazdowania dla pszczół murarek. Aby naprawdę stały się popularnym miejscem lęgowym, jeden koniec rurki o długości 20 cm powinien być zamknięty. Opcjonalnie można go zapieczętować szpikiem lub woskiem pszczelim. Podobnie jak w przypadku drewnianych patyczków, należy zawsze upewnić się, że podczas obróbki nie powstają drzazgi. Możesz również zmielić wejście lub wyjście.

Owad hotel zbudować drewniany kij przebić ścianę powiesić lokalizacja słońce

3. Do budki dla owadów pożyteczne można zwabić trawami wytworzonymi z regionalnych mieszanek nasiennych. W każdym razie musisz częściej wymieniać trawę. Świeże kwiaty przyciągną również zapylaczy.

4. Nieodpowiednie materiały: tworzywa sztuczne, egzotyczne gatunki drewna, takie jak drewno bangkirai, drewniane czopy i cegły. Mniej odpowiednie są również kostka brukowa, beton lub metal. Nie należy również używać drewna paletowego do hotelu dla owadów, ponieważ palety są traktowane silnymi chemikaliami.

Budowa hotelu dla owadów: właściwa lokalizacja

Hotele dla owadów budują rodzaje robaków drewnianych nie malują farby

Budka dla owadów, w zależności od wielkości, przyciągnie dzikie pszczoły, chrząszcze, siekacze i trzmiele. Aby oddać sprawiedliwość wszystkim owadom, powinieneś przestrzegać kilku prostych zasad:

1. Wybierz słoneczne, osłonięte miejsce.

2. Zawieś budkę dla owadów na wysokości co najmniej 1 metra.

3. Przy wyborze lokalizacji upewnij się, że owady mogą znaleźć pożywienie i wodę w pobliżu hotelu. Optymalne okazują się lokalizacje w kącie ogrodu owocowego lub warzywnego, na rabatce kwiatowej lub przy oczku ogrodowym.

Owad hotel buduje szkodniki ptaki przędza wełniana

4. Chroń miejsce gniazdowania przed ptakami. Jeśli masz duży ogród, możesz ochronić owady prostym trikiem: po drugiej stronie posesji wybuduj domek dla ptaków i stanowisko karmienia. Pokażemy Ci dwa pomysły na wykorzystanie materiałów domowych do przyciągnięcia ptaków.

Owad hotel buduje ogród warzywny pszczoła przyciąga lokalizację

Rośliny i kwiaty szczególnie przyjazne pszczołom to np. dynie, ogórki, jabłonie, wiśnie i brzoskwinie, krzewy jagodowe, a także niektóre sezonowe kwiaty. Jeśli nie masz ogrodu kuchennego, powinieneś sadzić wcześnie i późno kwitnące polne kwiaty na zewnątrz, aby owady mogły znaleźć pożywienie przez cały rok. Zimowisko kwitnie już w styczniu. Wiosną na przykład kwitną krokusy, przebiśniegi i wrzos śnieżny. Wczesnym latem kwitną delphinium, szałwia łąkowa i celibat czerwony, późnym latem rodzina farbiarzy, chaber i dzika marchew. Jesienią rozpoczyna się okres kwitnienia tłustej kury, bluszczu i jesiennych zawilców.

Budowa hotelu dla owadów: dom motyli i hotel dla dzikich pszczół w jednym

Hotel dla owadów buduje domek motylkowy pionowe szczeliny pszczół

Pierwsza insektarnia przypomina skrzynkę pocztową i jest w zasadzie bardzo łatwa w budowie. Nawet niedoświadczeni rzemieślnicy mogą skręcić drewniane pudełko. Dodatkowo podziel dom na dwie części: górna „piętro” służy jako domek dla motyli i zapewnia zakwaterowanie dla motyli. Na przedniej stronie skrzynki znajdują się od dwóch do czterech szczelin, wewnątrz skrzynki jest wypełniona ściółką z kory. Dolna „podłoga” pozostaje otwarta z przodu. Kilka bambusowych rurek o długości od 15 cm do 20 cm z otworami o różnych rozmiarach jest ułożonych jedna na drugiej.

Hotel z dzikimi pszczołami na zasadzonej ścianie?

Owady hotelowe pszczoły budują otwory bluszcz słońce się zawiesza?

W następnym przykładzie wyjaśniamy, w jaki sposób można przekształcić dawny kosz z drewna brzozowego. Zdejmij pokrywę i spód kosza, wywierć otwory w koszu i połącz końce śrubą i nakrętką motylkową. Wypełnij kosz wierconą kłodą i bambusowymi rurkami. Zawieś gotowy budkę dla owadów na porośniętej bluszczem ścianie ogrodu. W ten sposób owady znajdujące się w środku są bezpiecznie chronione przed wiatrem i zimnem, a jednocześnie mają dostęp do pokarmu.

Hotel dla owadów dla biedronek, motyli i sikaków

Zbuduj budkę dla owadów w słonecznym miejscu na środku kwietnika, aby przyciągnąć owady zapylające

Kolejna budka dla owadów oferuje zimowe możliwości dla trzech rodzajów owadów: dzikie pszczoły są trzymane na górze, suche materiały, takie jak słoma lub kora, można umieścić w środkowym pudełku, a biedronki można znaleźć poniżej.

Budowa schroniska dla owadów Instrukcja przewiercania drewnianego domu Dolzstab

Budowa hotelu dla owadów: wabienie pająków i chrząszczy

Instrukcje budowania hotelu dla owadów Pszczoła przyciąga twarde drewno, aby przebić otwory

Pająki chronią nas przed komarami i muchami w ogrodzie. Zbuduj budkę dla owadów z mnóstwem małych drewnianych patyczków i zostaw puste przestrzenie między drewnianymi patyczkami. Takie hotele mogą również przyciągać robaki. W budce dla owadów można również sadzić sukulenty.

Buduj hotele dla owadów i chroń je przed ptakami i szkodnikami

Hotel dla owadów buduje trawy wełna przyciąga pająki ptaków

Zbudowałeś domek dla owadów i chcesz go chronić przed szkodnikami i ptakami? Po drugiej stronie posiadłości zbuduj domek dla owadów z roślinami, które lubią muchy. Następnie u góry ułóż bawełnę, którą ptaki wykorzystają na swoje gniazda. Nie zapomnij regularnie dodawać materiałów do hotelu.

Budowa hotelu dla owadów: gałęzie drzew dla chrząszczy

Owad hotel buduje robaki pleśń unikaj pająków

Ułóż kilka gałęzi drzew z mchem w ramce do zdjęć. Przyciągną robaki.

Zbuduj hotel dla owadów, użyj twardego drewna?

Owady z drewna budowlanego nie pozostawiają go pomalowanego bez obróbki

Zbuduj hotel dla owadów Wybierz lokalizację

Zbuduj biedronki dla owadów, które przyciągają trzmiele do walki z komarami