Dom i ogród

9 pomysłów na ogród dla dzieci, które gwarantują zabawę na świeżym powietrzu

Pomysły na ogród dla dzieci do naśladowania do zabawy na świeżym powietrzu

Czasami nie jest łatwo wywabić małych łobuzów z domu. Ale dzięki kilku nowym sposobom gry możesz to zrobić szybciej, niż myślisz. Niezależnie od tego, czy zbudowałeś już kącik zabaw z huśtawką i zjeżdżalnią w ogrodzie, czy nie, kilka innowacji i dodatków nigdy nie zaszkodzi. A takie nowe gry też nie muszą być drogie. Możesz sam wymyślić liczne i kreatywne pomysły na gry, a nawet pozwolić dzieciom pomóc, aby oczekiwanie było jeszcze większe. Poniższe pomysły na ogródek dla dzieci z pewnością zwabią nawet największe ziemniaki kanapowe na świeżym powietrzu i pozwolą im szybko cieszyć się czasem na świeżym powietrzu. Jesteś ciekawy? Przyjrzyj się naszym pomysłom i wspólnie z dziećmi zdecyduj, który z nich jest najlepszy. A jeśli nie możesz się zdecydować, możesz wybrać jedną z kilku opcji!

Pomysły na ogród dla dzieci – sam zbuduj tor wyścigowy

Pomysły na ogród dla dzieci z torami wyścigowymi wykonanymi z różnych materiałów

Nie tylko chłopcom spodoba się ten pomysł. Znajdź wolny kącik w ogrodzie, gdzie możesz zbudować tor wyścigowy dla samochodzików swoich dzieci. Jest to stały tor wyścigowy, który nie zostanie później rozebrany. Dlatego wybierz obszar, którego już nie używasz. Najlepiej wykopać cienką warstwę trawnika lub ziemi i w ten sposób ukształtować tor wyścigowy. Uzyskany w ten sposób kanał można następnie wypełnić cementem, a po wyschnięciu wyposażyć w pasy ruchu i inne. Jeśli nie chcesz, aby ulice pozostały w ogrodzie na stałe, możesz również skorzystać z innych pomysłów na ogród dla dzieci na tor wyścigowy. Na przykład odpowiednie są kostki brukowe, które dzieci mogą same ułożyć i odłożyć po zabawie. Tory wyścigowe z pokoju można również łatwo ustawić w ogrodzie.

Pomysły na ogród dla dzieci z torem wyścigowym do samodzielnego zbudowania

Budując tor wyścigowy, można też być naprawdę kreatywnym. Buduj tunele z rur PVC lub mostów, parkingów i nie tylko. To jest coś, co możesz zaplanować i wdrożyć razem z dziećmi. Dzięki takim pomysłom na ogród dla dzieci nawet nudne dotąd zabawki z pokoju zamieniają się w ciekawe.

Fontanna z rurami do ogrodu

Zbuduj grę wodną lub piaskową z rur PVC

Alternatywą dla kuchni błotnej jest ta ciekawa gra wodna, w której nie tylko maluchy, ale i większe z pewnością polubią zabawę. Ponadto można go nawet zbudować samemu i jest niedrogą alternatywą dla drogich gier na rynku. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę rur PCV ze sklepu z narzędziami, duże pudełko lub umywalka, trochę lejków i trochę wyobraźni. Następnie używasz tych rzeczy do zbudowania rusztowania, które podnosi nieckę. Miska lub pudełko może również stać na podłodze lub na dwóch krzesłach, ale należy je zabezpieczyć tak, aby nie spadła na dzieci. Samą fontannę można dowolnie zestawiać w taki sposób, aby woda mogła wlewać się od góry i wypływać ponownie gdzieś poniżej. Alternatywnie możesz bawić się piaskiem zamiast wody. Te pomysły na ogród dla dzieci są szczególnie interesujące, gdy dzieci mogą same demontować i montować rury.

Salon jako pomysły na ogród dla dzieci

Zbuduj przytulny salon z basenu jako pomysły na ogród dla dzieci

Jeśli brodzik jest teraz za mały, by się nim chlapać lub jest tak popękany, że nie nadaje się już do kąpieli, możesz go również wykorzystać do stworzenia tak przytulnego salonu. Czy Twoje dziecko pasjonuje się czytaniem? Następnie może to zrobić na zewnątrz w ogrodzie we własnym salonie. Projekt jest naprawdę niezwykle prosty. Bo na takie pomysły na ogródek dla dzieci wystarczy wyposażyć basen w kilka kocyków i milutkich poduszek, a salonik jest gotowy do użytku. I jesteśmy pewni, że ten pomysł nie jest tylko dla dzieci. Więc masz większą pulę? Użyj go na romantyczne godziny we dwoje pod rozgwieżdżonym niebem.

Pomysły na ogród dla dzieci – popularna trampolina z odmiennością

Używaj trampoliny w ogrodzie do różnych rzeczy

Nie masz jeszcze trampoliny, ale nadal masz miejsce w swoim ogrodzie? W takim razie zdecydowanie powinieneś to rozważyć. Może służyć nie tylko do skakania, okazuje się być bardziej wszechstronny niż myślisz. Siatka ochronna może służyć jako podparcie dla koców lub prześcieradeł oraz można zbudować namiot lub szałas. Można tam również grać w zabawne gry. Jeśli trampolina znajduje się bezpośrednio nad basenem, na przykład podczas skakania woda rozpryskuje się.

Zbuduj stragany lub namioty z trampoliną i graj na nich

Tak zwana kula ognia to także zabawna gra i prawdopodobnie jeden z najzabawniejszych pomysłów na ogród dla dzieci: na trampolinie znajduje się piłka, której nikomu nie wolno dotykać. Dzięki ruchom dzieci piłka porusza się równomiernie we wszystkich możliwych kierunkach i dzieci muszą jej unikać. Gra staje się jeszcze ciekawsza, gdy używa się więcej niż jednej piłki.

Uczenie dzieci ogrodu

W zabawny sposób naucz dzieci uprawiać ogródek z kwiatami lub warzywami

Być może Twoje dzieci są bardziej zainteresowane spędzaniem większej ilości czasu w ogrodzie niż przed komputerem, gdy są za coś odpowiedzialne. Naucz je ogrodu! To klasyka wśród pomysłów na ogród dla dzieci i jak każdy właściciel ogrodu prędzej czy później próbuje tego pomysłu. Znajdź odpowiedni obszar dla najmłodszych i ruszaj w drogę. To, czy zaprojektujesz klomb, czy wolisz sadzić warzywa, zależy od Ciebie. Decyzję mogą również podjąć same dzieci.

Narzędzia ogrodnicze i konewki dla dzieci sprawiają, że praca w ogrodzie jest jeszcze przyjemniejsza

Pokaż im podstawy pielęgnacji roślin i wyjaśnij, kiedy podlewać i jak wyrywać chwasty. Najlepiej zostawić prostsze zadania maluchom i zawsze być przy nich, jeśli mają jakieś pytania. Mali ogrodnicy będą szczególnie dumni, jeśli mają również własne narzędzia ogrodowe. W handlu są łopaty, grabie, konewki i tym podobne w małym formacie, które można wykorzystać do takich pomysłów na ogród dla dzieci.

DIY poduszka na wodę

Zabawa z dziećmi w ogrodzie na własnoręcznie zrobionej poduszce z wody

Dużo frajdy nawet w upalne dni, a zwłaszcza wtedy, są takie poduszki wodne, które można nawet zrobić bardzo łatwo. Nie sądzisz? Przekonaj się sam, a projekt DIY gwarantuje taką zabawę, że wkrótce będziesz robić coś więcej niż tylko poduszkę. Najlepiej zacząć od kształtu prostokątnego lub kwadratowego. Kiedy już to opanujesz, możesz nie tylko robić poduszki w różnych rozmiarach, ale także wypróbowywać różne kształty. Aby stworzyć takie pomysły na ogród dla dzieci, będziesz potrzebować:

  • gruba folia malarska o dowolnym rozmiarze
  • Żelazo
  • Wąż ogrodowy
  • barwnik spożywczy zgodnie z życzeniem
  • taśma klejąca
  • Pergamin

Instrukcja poduszki wodnej z folią malarską i żelazkiem dla początkujących

Jeśli chcesz zrobić poduszki wodne jako pomysły na ogród dla dzieci, najpierw weź pergamin i złóż go na środku. Narysuj prostą linię około 5 cm od zagięcia i równolegle do niej. Powinno to pokazać później, jak daleko należy prasować. Teraz weź dwie folie (jeśli chcesz inny rozmiar, najpierw je przytnij). Rozłóż papier pergaminowy i umieść najpierw krawędź jednej folii w zagięciu, a następnie drugą nad nią. Najlepiej zacząć od jednego z rogów. Ponownie zamknij pergamin i możesz rozpocząć prasowanie. Zadaniem papieru jest ochrona żelazka. W przeciwnym razie folia stopiłaby się i przykleiła do żelazka.

Zrób samodzielnie poduszki wodne jako pomysły na ogród dla dzieci z folią

Podczas prasowania obie krawędzie folii stapiają się ze sobą i powstaje szczelne połączenie. Po zakończeniu spawania części pozwól folii nieco ostygnąć, a następnie przenieś pergamin do następnego obszaru. Powtórz to ze wszystkich stron, ale zostaw mały otwór na końcu (najlepiej w pobliżu rogu. Teraz możesz wejść do ogrodu ze sklejonymi foliami i przełożyć wąż ogrodowy przez otwór, aby napełnić poduszkę wodą. Teraz możesz Możesz również dodać farbę do wody, jeśli chcesz kolorową poduszkę.Na koniec albo zaklej otwór szeroką taśmą samoprzylepną lub przyspawaj ten otwór ponownie żelazkiem. ogród, aby wypróbować te pomysły na ogród dla dzieci.

Pomysły na ogród dla dzieci – zrób sam Tic Tac Toe

Tic Tac Toe lub połącz trzy majsterkowanie z kamieniami, drewnem lub płytkami

Ta prosta, ale ciekawa gra zawsze rzuca czar zarówno na dzieci, jak i dorosłych. A dla ogrodu robi się jeszcze ciekawiej, ponieważ dzieci mogą nie tylko pomóc w produkcji, ale także produkt końcowy wygląda o wiele bardziej zachęcająco i zabawnie niż zakupione warianty. Możliwości są nieskończone. Małą grę można majstrować na drewnianej desce lub drewnianym krążku, podczas gdy płytki lub kamienne płyty można wykorzystać do większych wersji na środku ogrodu. Figurki do tych pomysłów na ogród dla dzieci mogą być wykonane z kamieni, co jest szczególnie dobrym pomysłem, ponieważ dzieci mogą je malować. Nieważne, czy malujesz na klasycznych krzyżykach i kółkach, czy zabawnych owadach, takich jak biedronki i pszczoły czy żaby, najważniejsze jest to, że Twoje dzieci to lubią i zwabiają je na zewnątrz, gdy jest ładna pogoda.

Żwirownia zamiast piaskownicy

Żwirownia jako pomysł na ogród zamiast piaskownicy

Rzadko brakuje piaskownicy w ogrodzie, w którym bawią się również dzieci. Ale co powiesz na zbudowanie małej żwirowni zamiast, a nawet oprócz niej? Zasada jest taka sama jak w przypadku piaskownicy, z wyjątkiem tego, że w naturalny sposób zamiast piasku używa się żwiru. Mali pracownicy budowlani z pewnością z przyjemnością będą tam korzystać ze swoich zabawkowych ciężarówek i koparek. Do żwirowni można użyć form i skrzynek na piaskownice lub wykopać dół w ogrodzie, przykryć blachą perforowaną, żeby nie przerosły chwasty, ale woda odpłynęła, a następnie wypełniła ją żwirem. Używaj drobniejszego lub grubszego żwiru według potrzeb lub mieszaj różne warianty.

Pomysły na ogród dla dzieci – tablica do rysowania kredą

Powiesić tablicę kredową w ogrodzie dla dzieci

Rysowanie kredą to świetna zabawa dla każdego dziecka. W plenerze dzieci w większości korzystają z utwardzonych ścieżek, aby zaprojektować je kredą. Taras nadaje się również, w zależności od podłogi, lub ścieżek ogrodowych. Jeśli chcesz mieć możliwość obserwowania swoich dzieci, ale niekoniecznie chcesz pomalować swój piękny taras, to tablica kredowa jest idealnym dodatkiem do Twojego ogrodu. Tablice kredowe jako pomysły na ogród dla dzieci można wykorzystać w dowolnym miejscu: powiesić je na parawan, na szopie lub innej wolnej ścianie lub zbudować dla nich stojak i przenieść w inne miejsce w ogrodzie.