Dom i ogród

6 przydatnych pomysłów na właściwą ochronę mebli ogrodowych zimą

Meble ogrodowe zimowe pięknie jasne, czyste, miękkie poduszki

Dni stają się coraz krótsze, a powietrze chłodniejsze. Teraz, gdy będziesz spędzać mało czasu na zewnątrz, nadszedł czas, aby znaleźć dla siebie odpowiednią ochronę Meble ogrodowe zimą do przemyślenia przez następne miesiące. Ponieważ ogród i taras stają się coraz bardziej popularne i stanowią ważną część salonu, większość z nich ma sporo rzeczy, które trzeba przechowywać. Nawet meble, które są wodoodporne lub zakryte, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i przygotowania. Poświęć trochę czasu na znalezienie odpowiedniej ochrony zimowej dla swoich mebli ogrodowych, a wiosną będziesz mógł cieszyć się nią w najlepszej formie.

Właściwe czyszczenie do mebli ogrodowych zimą

biały kolor świeży doping owocowy motywy kwiatowe

Najważniejszym krokiem w przygotowaniu jest dokładne czyszczenie mebli ogrodowych. Wilgoć i brud na meblach może powodować pleśń w miesiącach zimowych. Szybko się formuje i rozprzestrzenia, pozostawiając meble w złym stanie do następnego użycia. Meble wykonane z wikliny, stali spawanej, tkaniny lub tworzywa sztucznego można łatwo czyścić zwykłym płynem do mycia naczyń i roztworem wodnym.

Do mebli drewnianych można użyć mydła olejowego i wody. Następnie dobrze opłucz meble i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Jeśli są plamy trudne do usunięcia, wymieszaj razem 1 szklankę amoniaku, 1/2 szklanki octu, 1/4 szklanki sody oczyszczonej i 3,8 litra wody. Użyj miękkiej szczoteczki, aby usunąć plamy, spłucz i pozwól meblom dobrze wyschnąć. Jeśli to możliwe, usuń takie plamy już teraz, aby nie mieć z nimi problemów na wiosnę.

Poduszki siedziska muszą być również dobrze wyczyszczone przed przejściem w stan hibernacji. Jeśli masz tapicerkę z tkaniny, przygotuj roztwór z 1/2 szklanki Lysolu i 3,8 litra gorącej wody i użyj miękkiej szczoteczki do czyszczenia. Dobrze wypłucz tapicerkę i pozostaw do wyschnięcia. Bardziej uporczywe plamy można usunąć roztworem 1/2 szklanki wybielacza i 3,8 litra wody. Ale wypróbuj je wcześniej w niewidocznym miejscu.

Noś powłokę jako ochronę Meble ogrodowe zimą na. Po ich oczyszczeniu, dodatkowa powłoka nadaje się jako zabezpieczenie mebli ogrodowych na zimę, aby chronić je przed zabrudzeniem w miesiącach zimowych. Meble wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego można posmarować woskiem samochodowym, meble wiklinowe woskiem meblowym. Sprawdź metalowe meble pod kątem plam rdzy i usuń je szczotką drucianą. Następnie spryskaj obszary uszczelniaczem z silikonem.

Osłony ochronne jako dodatkowe SOchrona mebli ogrodowych zimą

zdobądź pokrowiec ochronny stworzony specjalnie na zimę

Futerały ochronne są świetne dla dodatkowej ochrony dla Meble ogrodowe zimą przed wpływami zewnętrznymi, nawet jeśli przechowujesz meble ogrodowe w garażu lub szopie. Pokrowce są dostępne w różnych rozmiarach i gramaturach, w zależności od tego, czy chowasz mebel w środku, czy tylko go przykryjesz. Istnieją różne rodzaje pokrowców jako ochrona zimowa mebli ogrodowych:

  • Pokrowce ochronne na krzesła. Przykrywają starannie zagnieżdżone krzesła. Najlepiej wybierać te wykonane z poliestru o wzmocnionych rogach i krawędziach. Jeśli chcesz używać etui na zewnątrz, powinno być wodoodporne i chronić przed promieniowaniem UV.
  • Pokrowce ochronne na sofę / ławkę. To również powinno być wodoodporne. Dla lepszej ochrony przed wiatrem, ten pokrowiec ochronny powinien mieć u dołu sznurek lub jeszcze lepiej pasek z klamrą dla lepszego zapinania. Często oferowane są różne kolory.
  • Pokrowce ochronne na cały zestaw stołowy. Idealnie nadaje się do przykrycia stołu i krzeseł. Są dostępne w różnych rozmiarach, a także ze sznurkiem do ściągania.

Zadbaj o swoje meble ogrodowe, abyś mógł się nimi cieszyć przez długie lata.

   beżowo-kremowe kolory otoczone naturalnym dywanem  Meble ogrodowe z odpornego na zimę materiału odpornego na warunki atmosferyczne

Zimowy wzór pasków tapicerskich na zewnątrz,     Meble ogrodowe w zimie elegancko nowoczesne białe lakierowane

Meble ogrodowe w zimie fajny napój rozrywkowy herbata

Meble ogrodowe z zimowego materiału z drewna tekowego, gładkie

Pokrowiec ochronny do mebli ogrodowych ze specjalną ochroną uzyskaj oryginalny pomysł