Dom i ogród

6 dobrych powodów do ochrony przed wiatrem i prywatności tarasów ze szkła

Ekran prywatności wykonany ze szkła i stali nierdzewnej z matowego szkła ogrodowego, nieprzezroczysty do samodzielnego montażu, zadaszenie z drewna

Jeśli chodzi o ochronę prywatności w ogrodzie, wiele osób lubi używać płotów lub żywopłotów. Ale szkło staje się coraz bardziej popularne ze względu na swoje liczne zalety. Wykonany ze szkła parawan chroniący przed wiatrem i prywatnością oferuje różnorodne możliwości projektowania i może być wspaniale wkomponowany w zieleń ogrodu. Materiał zachwyca niewrażliwością na wpływy środowiska i doskonale nadaje się do nadawania ogrodom i tarasom nowoczesnego charakteru. W dzisiejszym artykule przedstawiamy dobre powody stosowania szklanych ekranów tarasowych.

Szklany ekran prywatności oszczędza miejsce

Tarasowy szklany ekran prywatności oszczędzające miejsce słupki ze stali nierdzewnej

Przy małej powierzchni ogrodzenie lub ekran prywatności mogą szybko wydawać się ciasne. Szklane ogrodzenia ze względu na swoją niezwykle małą głębokość stanowią oszczędzające miejsce i skuteczne rozwiązanie dla małych ogrodów, w których nie można „poświęcić” dodatkowej przestrzeni na zamiatanie żywopłotów lub masywne parawany. Szkło zachwyca nowoczesnym, lekkim wyglądem, a dzięki swojej przezroczystości przepuszcza dużo światła. Projekt ogrodzenia można również poluzować dzięki przewiewnym elementom, takim jak szczeliny między szkłem a słupkami.

Szklane ekrany prywatności są stabilne i bezpieczne

Ochrona przed wiatrem i prywatnością dla tarasów szklanych, nieprzezroczystych, harmonijnie harmonizujących z kwiatami i krzewami

Elementy chroniące przed wiatrem i prywatnością nie są wykonane ze zwykłego szkła, ale ze szkła bezpiecznego. Posiada specjalne zabezpieczenia i zmniejsza ryzyko obrażeń w przypadku stłuczenia. Szkło bezpieczne charakteryzuje się niezwykłą sprężystością, wytrzymałością na zginanie i pękanie oraz odpornością na wysokie temperatury. Dodatkowo ekran prywatności wykonany ze szkła może wytrzymać każdą pogodę i wiatr.

Tylko upewnij się, że istnieje szkło bezpieczne, takie jak laminowane szkło bezpieczne (w skrócie VSG) i szkło bezpieczne hartowane (w skrócie ESG). W przypadku laminowanego szkła bezpiecznego dwie płyty szklane są połączone ze sobą organiczną warstwą pośrednią. Z kolei szkło ESG składa się z pojedynczej, poddanej obróbce cieplnej tafli szkła. Różnica jest istotna, ponieważ różne okulary ochronne mają różne właściwości.

Szklane ekrany prywatności można dostosować do indywidualnych potrzeb

Skonfiguruj szklane elementy ogrodowe z osłoną prywatności boczne cięte słupki ze stali nierdzewnej

Możesz skonfigurować ekran wiatrowy i prywatności wykonany ze szkła zgodnie z własnymi życzeniami i istniejącymi warunkami. Czy chciałbyś pokryć istniejącą wiatę? Wykonane na zamówienie profile bezproblemowo wpasują się między słupki wiaty. Narożnik nieruchomości nie jest pod odpowiednim kątem? Ale i tutaj jest proste i praktyczne rozwiązanie. Ten Szklany ekran prywatności na przykład umożliwia konstrukcję z połączeniami narożnymi pod kątem prostym. Możliwe są również elementy ze skośną częścią boczną.

Systemy ochrony prywatności wykonane ze szkła można łatwo zainstalować samodzielnie

Ekran prywatności ze szkła ogrodowego łatwy w montażu możliwy do samodzielnego montażu słupki ze stali nierdzewnej

Co więcej, szklany ekran prywatyzujący wyróżnia się szybkim i łatwym montażem. Po dostarczeniu prefabrykatów możesz samodzielnie zmontować system ochrony prywatności w planowanej lokalizacji. Słupy są przykręcane do stabilnego fundamentu za pomocą płyty podstawy lub zabetonowane w ziemi. Wstępnie nawiercone otwory i dołączone śruby zapewniają szybki i precyzyjny montaż.

Szkło ma nowoczesny i ponadczasowy wygląd

Szklany ekran prywatności na taras, szkło matowe lub z nadrukiem z motywem

Szklane ogrodzenia zapewniające prywatność łączą ponadczasowy design z nowoczesnym wyglądem i mogą być cudownie wkomponowane w ogród. Do wyboru są różne rodzaje szkła: przezroczyste, matowe, kolorowe, strukturalne, drukowane itp. Od prostego, funkcjonalnego matowego szkła do indywidualnego i kolorowego szkła z motywami – każdy ma gwarancję, że znajdzie odpowiedni dla siebie model pasuje do ich osobistego gustu estetycznego i wyraża styl życia.

Szkło jest łatwe w utrzymaniu

Szklany ekran prywatności na tarasowe słupki ze stali nierdzewnej oszczędzające miejsce nowoczesne kostki brukowe ze szkła matowego

Odporne na warunki atmosferyczne, trwałe i wysokiej jakości elementy osłony prywatności wykonane ze szkła bezpiecznego nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wystarczy miękka ściereczka, woda, wycieraczka do szyb i łagodny detergent. Podczas czyszczenia szkła mlecznego należy jednak unikać chemicznych środków czyszczących. W celu usunięcia lekkich zabrudzeń wystarczy zwilżyć ściereczkę z mikrofibry i wyczyścić nią szybę. Uporczywy brud można usunąć wodą z octem.

Źródło obrazu: Glasprofi24.de