Dom i ogród, WIDEO

Samodzielnie wykonaj dekoracje ogrodowe z betonu – 28 pięknych pomysłów

Samodzielnie wykonaj dekoracje ogrodowe z betonu - grzyb betonowyBeton doskonale nadaje się do upiększania ogrodu zgodnie z Twoimi życzeniami. Donice na zamówienie, wanny dla ptaków, świeczniki i dekoracje można szybko i łatwo wykonać w domu. Gospodynie też potrafią wylewać beton, bo to prawie tak proste, jak pieczenie ciast. Sprawdź nasze wspaniałe pomysły na Dekoracje ogrodowe z betonu i przekonaj się sam!

Dekoracje ogrodowe wykonane z betonu – samodzielnie wykonaj funkcjonalne meble cementowe

Dekoracja ogrodowa wykonana z betonowego stolika lego sprawi, że będziesz nowoczesny

25-kilogramowy worek drobnego betonu kosztuje w sklepie żelaznym około trzech euro. Musisz wcześniej zdecydować, ile betonu i wody będziesz potrzebować do wymieszania masy. Łatwo się o tym przekonać, wypełniając wybrane formy odlewnicze wodą i mieszając tę ​​ilość wody z betonem w odpowiedniej proporcji. Wszystko jest na opakowaniu. Najpierw wlej wodę do wiadra, następnie dodaj drobny beton i energicznie wymieszaj. W każdym razie mieszanka nie powinna być zbyt rzadka – najlepiej powinna mieć konsystencję ciasta. Nadal potrzebujesz odpowiednich foremek, rękawiczek, zwykłego oleju kuchennego, pędzla, szpatułki i podkładek ochronnych.

Dekoracje ogrodowe z betonu – stwórz własne pojemniki na rośliny

dekoracja-ogrodu-doniczki-betonowe-różne-kształty

Jak tylko beton zostanie dobrze wymieszany i osiągnie pożądaną konsystencję, można wypełnić przygotowane formy odlewnicze. (Stare plastikowe wiaderko, którego używasz do mieszania, należy później jak najszybciej wyczyścić.) Plastikowe kubki, miski i formy do ciast również są idealne. Najpierw są dobrze naoliwione. Aby zrobić doniczki i świeczniki na tealighty, potrzebujesz dwóch naczyń – jednego w pożądanym rozmiarze i jednego w następnym mniejszym rozmiarze. Większe naczynie wypełnia się mniej więcej do połowy betonem, po czym wciska się mniejsze, aby beton wypełnił również przestrzeń między dwoma naczyniami. Aby usunąć bąbelki powietrza z betonu, należy delikatnie potrząsnąć słojem i postukać w podłogę. Po 24 godzinach możesz usunąć swoje dzieło z formy.

Lampa betonowa DIY – Instrukcje i pomysły na samodzielne wykonanie lamp betonowych

Stwórz własną betonową doniczkę do domu i na zewnątrz – 5 skutecznych pomysłów z instrukcjami

Co zrobić z betonem? 6 instrukcji do dekoracji betonu i przydatnych projektów DIY

Dekoracja ogrodowa wykonana z betonu z rękawiczkami

dekoracja ogrodowa z betonowych rąk doniczka soczysty aloes

dekoracja ogrodowa wykonana z betonu instrukcje rękawice ręczne pomysł z gumy

Dzięki zwykłym gumowym rękawiczkom lub rękawiczkom medycznym tak ciekawe doniczki można wykonać również z betonu jako dekoracje ogrodowe. Mieszankę betonową po prostu wlewa się do rękawic. Teraz możesz dowolnie kształtować palce. Za pomocą podpórek możesz trzymać palce w pozycji pionowej, aż mieszanina zastygnie. Następnie zdejmij rękawiczki. Umieść w dłoniach trochę ziemi doniczkowej i posadź rośliny o stosunkowo krótkich korzeniach, na przykład sukulenty.

dekoracje-ogrodu-beton-zrób-to-sam-ręce-gumowe-rękawiczki-donice

W ten sposób możesz zaprojektować dłonie o dowolnym kształcie. Pięść może wykonać zadanie wazy wypełnionej ziemią. Jeśli masz pod ręką niezbędne narzędzia, możesz również szlifować drobne detale w swoich konkretnych rękach. Są to na przykład paznokcie i fałdy na stawach palców. Dłonie wyglądają znacznie bardziej realistycznie jako dekoracje ogrodowe wykonane z betonu.

ogrodowa-dekoracja-beton-buty-gumowe-kreatywna-doniczka

W podobny sposób można również wykonać takie betonowe kalosze. Najlepszym sposobem na uzyskanie ubytku jest umieszczenie szerokiej rury na środku buta przed jej nalaniem. Możesz wcześniej naoliwić tę rurę i pozostanie ona w bagażniku aż do wyschnięcia mieszanki betonowej. Następnie możesz pociąć buty, aby pozostała tylko betonowa dekoracja. Możesz również pozostawić podeszwę buta na betonie. Inne ozdoby, takie jak kokardki, są nie tylko dozwolone. Sprawiają, że betonowe kalosze wyglądają o wiele bardziej przystojnie. Możesz również używać kolorów do projektowania.

Dekoracja ogrodowa-beton-fontanna-rura spustowa-gargulec

Zapewne znasz problem z wysokimi końcami rynny deszczowej, które sprawiają, że spadająca woda deszczowa tworzy dziury w trawniku lub łóżku. Prosta płyta kamienna to odpowiednie rozwiązanie, ale nie tak piękne jak ten pomysł z płyt betonowych. Kształty liści doskonale nadają się również do innych pomysłów na dekoracje ogrodowe wykonane z betonu. Zrób na przykład fontannę z kilku liści różnej wielkości lub użyj zakrzywionego liścia jako doniczki. Aby dowiedzieć się, jak wykonać takie kształty liści, zapoznaj się z poniższymi instrukcjami.

Dekoracje ogrodowe zrób to sam z betonowej formy liści rabarbaru

Liście rabarbaru są szczególnie odpowiednie do tego celu, ponieważ są ładne i duże, a nerwy liściowe są dobrze widoczne. Najpierw uformuj mały kopiec z piasku. Tworzy to zakrzywiony kształt. Następnie umieść arkusz na wierzchu tego kopca, a następnie przykryj folią spożywczą. Następnie rozprowadź mieszankę betonową na folii, która następnie musi twardnieć przez co najmniej dwa dni.

Dekoracja ogrodowa z betonu, własnoręcznie zrobiona-woda-fontanny-liście

Z takich liści można stworzyć zjawiskową betonową dekorację do ogrodu. A może taki wodospad? To, ile podłóg używasz, zależy wyłącznie od Ciebie. Ważne jest, aby liście rosły coraz większe od góry do dołu. Ponieważ w ten sposób stają się własnymi. Końcówki liści należy lekko zgiąć, aby woda utworzyła wodospad we właściwym miejscu. Po zmontowaniu fontanny i puszczeniu wody zobacz, gdzie woda uderza w odpowiedni dolny liść. Umieść tam kamień na raz, aby woda nie erodowała betonu z czasem.

dekoracja ogrodowa-beton-duże-liść-formy

Oczywiście nie trzeba koniecznie używać liścia rabarbaru. Liście w innych kształtach również wyglądają pięknie i mogą być wykorzystywane do różnych celów. Zaprojektuj małe stoliki boczne na każdy sezon, malując je w pasujących kolorach. Możesz również wykonać podstawkę pod stół z betonu lub użyć kamienia naturalnego o prostej powierzchni.

dekoracja ogrodowa-beton-rabarbar-liście-domowej roboty

Gotowe stoliki boczne mogą być wtedy używane nie tylko do umieszczania napojów. Na środku ogrodu możesz również wystawić swoje donice i doniczki. Jeśli użyjesz do tego różnych wysokości, rośliny będą same w sobie, a półka sama w sobie będzie przyciągać wzrok! Ponadto materiał jest odporny na warunki atmosferyczne i nie ulega zniszczeniu pod wpływem ciepła i mrozu.

Wykonuj samodzielnie naczynia betonowe

Betonowa dekoracja ogrodowa doniczka w kształcie gwiazdy pomysł na żonkile

Produkcja misek betonowych

Dekoracja ogrodowa wykonana z betonowych roślin doniczkowych w kształcie diy

mieszkanie.bg

Dekoracja ogrodowa-beton-kwiat-doniczka-forma do ciasta

dekoracja ogrodowa-beton-donica-japoński-klon

dekoracja ogrodowa-doniczki-betonowe-różne-kształty

dekoracja-ogrodu-donica-betonowa-prosty-projekt

Dekoracja ogrodowa z betonu, świecznika, latarni, szkła, wypełniona piaskiem

Dekoracja ogrodowa-beton-zrób-sam-podgrzewacz-podgrzewacz

Silikonowe formy do pieczenia róż

dekoracja ogrodowa-beton-róże-silikon-muffin-forma

Zrób sam ciężary obrusów z betonu

dekoracja ogrodowa-beton-obrus-waga-kwiat-motyl

dekoracja ogrodowa-betonowe-schodkowe serwetki z kamienną końcówką

Dekoracja ogrodowa-beton-okrągły-krok-kamienie-wzór-tekstura

dekoracje-ogrodu-betonowe-kulki-zrób-własne-klomby

dekoracja ogrodowa-beton-szkło-podgrzewacz-podgrzewacz-