DIY, WIDEO

Samodzielne tworzenie mebli do domku dla lalek: 15 pomysłów na majsterkowanie z artykułami gospodarstwa domowego

Meble do domku dla lalek same kreują pomysły

Nie ma chyba dziewczyny, która nie byłaby zadowolona z domku dla lalek – zabawka przez lata okazała się absolutnym klasykiem. A dla tych, którzy uważają, że nowoczesne plastikowe wersje są zbyt bezosobowe, mogą zamiast tego wyjąć stary drewniany dom z piwnicy, przemalować go i udostępnić najmłodszym. Oczywiście nie powinno zabraknąć mebli do domku lalki. Jeśli stary sprzęt jest uszkodzony lub całkowicie go brakuje, wymagana jest przede wszystkim kreatywność. Pokażemy Ci 15 pomysłów na samodzielne wykonanie mebli z artykułów gospodarstwa domowego. Daj się zainspirować sugestiami – instrukcje są super proste i idealne nawet dla początkujących.

Zrób własne meble do domku dla lalek: pensjonat z papieru

Meble do ścian domku dla lalek okno drzwi drewniane patyczki składane

Czy dom starej lalki wymaga rozbudowy – na przykład dlatego, że nie ma wystarczająco dużo pokoi dla wszystkich Barbie? Wtedy pensjonat z papieru oferuje szybkie rozwiązanie przestrzenne. Po prostu wytnij ściany z tektury. Wytnij w kartonie otwory na drzwi i okno i przyklej drewniane patyki do skrzydeł drzwi i okien, aby uzyskać większą stabilność. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to złożyć dom – i ułożyć zabawki w środku.

Tinker rośliny domowe do domku dla lalek z naturalnych materiałów

Twórz meble do domków dla lalek cyrkonie kasztanowe

Do wykonania pomysłowej dekoracji pokazanej powyżej potrzebne są następujące materiały: kilka kasztanów, drewniane patyczki, zielone drewniane koraliki, różowe szklane koraliki, gorący klej lub pistolet do klejenia na gorąco i śrubokręt. Wystarczy wywiercić otwory w kasztanach śrubokrętem, włożyć drewniane patyczki i przykleić je na miejscu. Udekoruj kasztany drewnianymi i szklanymi koralikami.

Tinker fototapeta do domku dla lalek

Meble do domku dla lalek zdjęcia ścienne drewniane kije zdjęcia

Ściany w nowym pensjonacie w żadnym wypadku nie powinny pozostać puste. Wytnij kilka zdjęć ze starych czasopism, z drewnianych patyczków zrób ramki. Przyklej zdjęcia tak ułożone na ścianie.

Stwórz własne meble do domku dla lalek: stolik kawowy z podgrzewaczy i miskę z kapsla

Meble do domku dla lalek Barbie sofa do salonu dekoracja stolika kawowego

Zacznijmy konfigurować – najpierw pokażemy Ci, jak zrobić swój własny stolik kawowy z dwóch tealightów i wieczka na puszki. Wszystko czego potrzebujesz do projektu to klej silikonowy. Stół można udekorować “misą” – a właściwie kapslem wypełnionym szklanymi koralikami.

Sklej meble do domku lalki, stolik kawowy, podgrzewacze

Najpierw sklej dwa tealighty dolną stroną i pozostaw je na bok do wyschnięcia. Podgrzewacze tworzą kolumnę stołu, na której później przymocujesz blat.

Meble Tinker do domku dla lalek mogą przykryć stolik kawowy

Teraz umieść pokrywkę puszki na podgrzewaczach i przymocuj ją pistoletem do gorącego kleju. Zalecamy zeszlifowanie ostrych krawędzi pilnikiem lub papierem ściernym.

Meble do miski do dekoracji domku dla lalek, kapsla, szklanych koralików

Opcjonalnie możesz użyć plastikowego wieczka puszki dla bezpieczeństwa.

Meble do domku dla lalek: zrób własną sofę z gąbki do mycia naczyń

Zbuduj własne meble na sofę dla lalek do mycia naczyń z gąbki z tektury filcowej

W żadnym salonie nie powinno zabraknąć sofy – teraz twoja ulubiona lalka może wypoczywać również na wygodnej kanapie. Do następnego projektu rękodzieła potrzebne będą następujące materiały: gąbka, filc, karton, pistolet do klejenia na gorąco.

Zrób własne meble na sofę w domku dla lalek, filc z gąbki do naczyń

Wystarczy owinąć gąbkę filcową tkaniną i skleić końce tkaniny. Wytnij detal z tektury na oparcie. Jeśli chcesz, możesz go pomalować lub ozdobić papierem do pakowania. Przyklej kartonowy detal za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. kompletny!

Akcesoria do domku dla lalek – dywan filcowy

Meble do domku dla lalek, wyciąć dywan z filcu

Okrągły dywan z filcu stanowi wykończenie salonu i dopełnia umeblowanie w części wypoczynkowej. Po prostu za pomocą cyrkla i ołówka narysuj okrąg na filcu, wytnij go i ustaw przed sofą.

Tinker szafa z pudełka

Zrób własne opakowanie kartonowe dla lalek w szafie

Pokazaliśmy już, jak zrobić ubrania Barbie z artykułów gospodarstwa domowego. Oczywiście nowe ubrania, torebki i spodnie nie mogą leżeć po prostu w domu. Barbie rozpaczliwie potrzebuje dużej szafy!

Zrób to sam instrukcje dotyczące domku dla lalek

Do szafy potrzebne są następujące materiały: karton, karton w różnych kolorach, klej silikonowy, drut, spinacze do papieru i szklane koraliki. W tym zadaniu pomogą Ci następujące narzędzia: przecinaki do drutu, ołówek, linijka. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zdjęć powyżej krok po kroku.

Zrób sobie haczyki na ubrania szafa dla lalek

Gdy szafa będzie gotowa, zagnij spinacz do papieru za pomocą przecinaków do drutu, aby wyglądał jak mały wieszak na ubrania.

Zrób szafę na tekturowe haczyki na spinacze do domku dla lalek

Meble do domku dla lalek – łóżko dla Barbie

Zrób własne meble do domku dla lalek zbuduj łóżko dla lalek

Kiedy Barbie idzie wieczorem spać, potrzebuje wygodnego łóżka. Pokażemy Ci, jak zrobić jeden z kartonowego pudełka. Potrzebujesz opakowania kartonowego (np. opakowania po ryżu), kartonu, kolorowego papieru opakowaniowego, filcu, 3 patyczków drewnianych, kleju silikonowego lub pistoletu do klejenia na gorąco.

Zrób własne meble do domku dla lalek w kartonowym pudełku

A tak jest wykonane łóżko: Przykryj pudełko kolorowym papierem do pakowania po bokach. Przyklej kawałek różowego filcu (będzie służyć jako prześcieradło dla Barbie) na górze. Wytnij zagłówek z tektury, ustabilizuj go drewnianymi patyczkami i przymocuj pistoletem do klejenia na gorąco. Użyj kawałka żółtego filcu jako kołdry.

Szyj poduszki z filcu

Meble do domku dla lalek Barbie zrób sam karton

Aby Barbie leżała jak najwygodniej, wystarczy poduszka. Możesz to zrobić samodzielnie z filcu i wacików. Potrzebujesz: mały kwadratowy kawałek filcu, 2-3 waciki, nić do szycia, igła, nożyczki.

Meble na poduszkę do domku dla lalek

Złóż wacik na pół i użyj go jako „wypełnienia” poduszki. Następnie zszyj razem końce kwadratowego kawałka filcu.

Zrób sam meble do domku dla lalek – stół jadalny i krzesła wykonane z plastikowych kubków

Stwórz własne meble do domku dla lalek, krzesła i stoły

W tej przytulnej jadalni Barbie może zakończyć wieczór z przyjaciółmi przy kolacji. Ozdobiony kolorowymi obrazami na ścianach, przytulnymi roślinami domowymi i grubym dywanem z papierowej serwetki, pokój wygląda przytulnie i zachęcająco. Brakuje tylko stołu i krzeseł?.

Zrób własne meble na stół w domku dla lalek

Do stołu potrzebujesz płyty CD, arkusza różowego kartonu, przezroczystego plastikowego kubka, nożyczek, ołówka i pistoletu do klejenia na gorąco. Najpierw użyj płyty CD jako szablonu i wytnij okrąg z tektury. Przyklej różowe kółko do płyty CD i pozostaw do wyschnięcia.

Stół dla lalek zrób sobie plastikowy kubek

Na koniec plastikowy kubek i płyta CD są ze sobą sklejone (patrz zdjęcie powyżej).

Meble do krzesła z plastikowym kubkiem z filcu dla lalek

Na cztery krzesła potrzebne będą cztery plastikowe kubki, różowy filc, nożyczki i pistolet do klejenia na gorąco. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zdjęć powyżej.

Wykonuj meble do domku dla lalek, stół, krzesła, plastikowe kubki