Dieta

Post z autofagią – jak odnowić komórki w organizmie za pomocą detoksu

zalety postu autfagii jako diety okresowej z określonymi fazami i składnikami do spożycia

Jeśli ograniczasz spożycie kalorii przez dłuższy czas, możesz użyć autofagii, aby ją szybko i aktywować. Wydaje się, że ma pewne wymierne korzyści zdrowotne. Obejmują one utratę wagi, zmiany czynników ryzyka cukrzycy i chorób serca oraz dłuższe życie. Od lat naukowcy próbują dowiedzieć się, dlaczego post jest powiązany z długowiecznością. Myszy i małpy laboratoryjne, które uczestniczą w badaniach laboratoryjnych, żyją dłużej niż ich regularnie karmieni rówieśnicy.

Detoksykacja z postem autofagii

jakie produkty spożywać na post autofagię jako dietę keto-podobną

Czym dokładnie jest autofagia? Słowo to pochodzi od greckiego auto (self) i fagein (jeść). Tak więc słowo to dosłownie oznacza zjedzenie siebie. Zasadniczo jest to mechanizm organizmu, który pozbywa się wszystkich uszkodzonych i starych mechanizmów komórkowych (organelli, białek i błon komórkowych), gdy nie ma już wystarczającej ilości energii do ich podtrzymania. Jest to regulowany, uporządkowany proces rozkładania i recyklingu elementów ogniw.

tryptofan i autofagia z nasion lnu chia orzechy włoskie łosoś

Wyniki badań pokazują, że ograniczenie kalorii aktywuje geny, które instruują komórki, aby oszczędzały zasoby. Komórki przechodzą w tryb zachowania lub „głodzenia”, w którym są znacznie bardziej odporne na choroby lub stres komórkowy. Wchodzisz także w proces zwany autofagią. Ciało zaczyna oczyszczać stary, niechciany i niepotrzebny materiał komórkowy oraz „naprawiać i przetwarzać” uszkodzone części..

Post z autofagią i odnawianie komórek organizmu poprzez zastępowanie martwych komórek białkowych na detoks i dietę

W jednym badaniu myszy wykazały dużą liczbę autofagosomów po 24 godzinach. Były to oznaki, że zwierzęta testowe pościły autofagią i że to również działa. Teraz musimy uważać, aby powiązać to bezpośrednio z ludźmi, ponieważ metabolizm myszy jest znacznie szybszy niż nasz. Chociaż autofagia jest bardzo trudna do zmierzenia poza laboratorium, wielu ekspertów zgadza się, że proces ten występuje u ludzi po 18 do 20 godzinach postu. Jednak maksymalne korzyści osiągają dopiero po 48 do 72 godzinach.

Włącz okresowy post, aktywując niektóre diety z autofagią

Jeśli brzmi to przerażająco, pamiętaj, że przerywany post może nadal przynosić korzyści. Jednak okresowo (kilka razy w roku, w zależności od osobistych czynników ryzyka), rozważ dłuższy post, jeśli chcesz aktywować pełną autofagię. Dzięki temu możesz przeprowadzić wiosenne porządki dla twojego ciała, które mogą odnowić komórki. Oczywiście przed rozpoczęciem postu należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Dieta odchudzająca poprzez autofagię

spożywaj warzywa jako dietę niskowęglowodanową z białkiem z mięsa lub nabiału

Istnieje podobny, lepiej znany proces zwany apoptozą, znany również jako zaprogramowana śmierć komórki. Komórki są zaprogramowane na śmierć po określonej liczbie podziałów. Choć na pierwszy rzut oka brzmi to makabrycznie, należy mieć świadomość, że proces ten ma fundamentalne znaczenie dla utrzymania dobrego zdrowia.

unikaj starzenia się komórek dzięki autofagii post wyglądaj młodo i spowalniaj procesy starzenia i zwalczaj choroby

Komórki starzeją się i lepiej jest pozwolić im umrzeć, gdy nadejdzie ich żywotność. Brzmi naprawdę okrutnie, ale takie jest życie. Jest to proces apoptozy, w którym komórki umierają po pewnym czasie. To jak wypożyczenie samochodu. Po pewnym czasie pozbędziesz się samochodu, niezależnie od tego, czy nadal działa, czy nie. Wtedy dostajesz nowy samochód. Nie musisz się martwić, że się zepsuje w najgorszych możliwych momentach.

aktywować autofagię i naprawiać części komórki poprzez wymianę starych komórek

Stymulacja i post autofagii usuwają kilka niechcianych materiałów komórkowych i białek. Wspomagasz również produkcję hormonów wzrostu, które regenerują świeży materiał komórkowy i promują odnowę komórek. Na przykład, jeśli twoje ciało niedawno miało infekcję, autofagia może potencjalnie zniszczyć bakterie lub wirusy.

laureat Nagrody Nobla yoshinori ohsumi bada ludzkie komórki po postach autofagii

Tak więc autofagia jest powiązana nie tylko z wydłużaniem się życia, ale także pomaga naukowcom lepiej zrozumieć choroby zwyrodnieniowe, takie jak choroba Parkinsona i Alzheimera. Gdy proces ten nie zachodzi często, organizm gromadzi dużą ilość materiału komórkowego. Należą do nich białka, które są obecne w dużych ilościach w wielu chorobach, a nawet nowotworach: amyloid beta czy białko tau. Naukowcy uważają, że przedłużające się napady autofagii mogą oczyścić mózg z nadmiaru białek, potencjalnie zapobiegając rozwojowi tych chorób.

Autofagia – wymiana starych części ogniwa

Rysowanie procesu aktywacji autofagii i detoksykacji diety komórek

Ten sam proces zachodzi również na poziomie subkomórkowym. Niekoniecznie musisz wymieniać cały samochód. Czasami wystarczy wymienić baterię, wyrzucić starą i zainstalować nową. Dzieje się tak również w komórkach. Zamiast zabijać całą komórkę (apoptozę), wymieniane są tylko niektóre jej części. Jest to proces autofagii, w którym organelle subkomórkowe są niszczone i zastępowane nowymi w celu ich odnowienia. Stare błony komórkowe, organelle i inne szczątki komórkowe można usunąć. Czyni to poprzez sygnały wysyłane do lizosomu, wyspecjalizowanej organelli zawierającej enzymy, w celu rozbicia białek.

autofagosom-komórki-odnawiają się-i-są-zastępowane-nowymi-białkami-podczas-autofagii na czczo

Autofagia została po raz pierwszy opisana w 1962 roku, kiedy naukowcy odkryli wzrost liczby lizosomów (części komórki, która niszczy materiał) w komórkach wątroby szczura po infuzji glukagonu. Naukowiec Christian de Duve, który otrzymał Nagrodę Nobla, ukuł termin autofagia. Uszkodzone części subkomórkowe i niewykorzystane białka są oznaczane do zniszczenia, a następnie wysyłane do lizosomów w celu dokończenia pracy.

Jak możesz pościć z autofagią??

Jak zrównoważyć autofagię i mTOR dla długowieczności i mięśni za pomocą diety anabolizmu vs katabolizmu keto

Podczas gdy firmy farmaceutyczne pracują nad stworzeniem farmaceutycznego panaceum stymulującego autofagię, niektórzy blogerzy dietetyczni i fitness twierdzą, że niektóre suplementy diety mogą aktywować autofagię. Jednak istnieje tylko jeden sprawdzony sposób, aby to wywołać: poprzez post. Niedobór składników odżywczych wyzwala autofagię. Sygnalizacja tego w organizmie obejmuje dwa kluczowe szlaki, gdy składniki odżywcze organizmu są wyczerpywane: mTOR lub ssacze komórki rapamycyny regulują składniki odżywcze, które wpływają na wzrost komórek, syntezę białek i anabolizm.

Pokarm bogaty w tłuszcze i białko do postu autofagii do detoksykacji organizmu

Wiąże się to również z aktywacją receptorów insuliny i tworzeniem nowej tkanki. AMPK, czyli kinaza białkowa aktywowana przez AMP, pomaga utrzymać homeostazę energetyczną i aktywować mechanizmy rezerwowego paliwa organizmu. Zarówno mTOR, jak i AMPK są zaprojektowane z myślą o obecności składników odżywczych w Twoim organizmie. Te dwie ścieżki pomagają organizmowi zdecydować, czy aktywować odpowiedź wzrostową (mTor), czy przejść w autofagię (AMPK).

post autofagii aktywuje proces regeneracji w naszych komórkach

Autofagia działa również z dwoma kluczowymi hormonami: glukagonem i insuliną. Osoby z cukrzycą lub hipoglikemią mają problemy z regulacją lub są nadwrażliwe na insulinę. Kiedy poziom insuliny wzrasta, glukagon spada i na odwrót. Post obniża poziom insuliny i zwiększa ilość glukagonu, co pozwala na szybką i stymulację autofagii. Nie jest to jednak takie proste.

zdrowe komórki poprzez post autofagii przeciwko infekcjom i chorobom dla dobrego samopoczucia i zdrowego życia dieta

Aby wywołać autofagię, potrzebujesz niskiego poziomu glikogenu wątrobowego, który zwykle uzyskuje się po 14-16 godzinach postu lub, co bardziej prawdopodobne, po 24 godzinach. Pomimo tych wielkich korzyści, post wymagany do aktywacji autofagii nie jest dla wszystkich. Niektórzy ludzie czują się słabi i nastrojowi i mają problemy ze snem podczas takiego postu. Dąż do równowagi i zawsze sprawdzaj u swoich lekarzy.